Sestava pro práci v CADU

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
pensilvania
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. led 2008
Bydliště: Ostrava

Sestava pro práci v CADU

Příspěvek od pensilvania »

Zdavím všechny. Potřebuji poradit s počítačem pro rýsování v CADu 2017, primárně 2D modely. Taktovat se nic nebude. SSD a case využiju z předchozího počítače. Poradit bych potřeboval hlavně s výběrem grafické karty, jsem rozhondut pro NVIDIA ale netuším zda Quadro nebo Geforce. Ještě tam chci přidat dva disky v RAIDU pro zálohovaní projektů.
Moje představa je:
Intel Core i7-8700
MSI Z390-A PRO
RAM 2x16GB
Seasonic FOCUS 650 Gold
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestava pro práci v CADU

Příspěvek od mlrs »

V CADu jsem nikdy nic nedelal... Jde o to, jakou presne zatez tomu budes generovat.
Nekde (asi to byl tomshardware) jsem videl test, kde meli RTX proti Quadru a vysledky podobne (ale zalezi, co presne v tom CADu testovali) - takze to by hralo pro kartu RTX kvuli cene.
Jinak ten Intel tezko rict - testy novych Ryzenu v CADu nejsou (resp. jsem je nikde nevidel), ve starsich testech ma i7 naskok na starsi Ryzen. Jde o to, ze i7-8700 stoji 8600kc a srovnatelny Ryzen 5 3600 je za 5250kc - mi osobne by se nechtelo jen tak bez duvodu davat o 3 a pul litru navic - ale je mozne, ze ta neznama bude ve prospech Intelu a bude to vyargumentovane v jeho prospech.
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestava pro práci v CADU

Příspěvek od PET5 »

Pokud by se to stavělo na Intelu, tak pro 2D CAD postačí v procesoru přítomná grafika. V případě dedikované grafiky bych vzal nějaký pasivně chlazený model bez ohledu na značku.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestava pro práci v CADU

Příspěvek od python.p »

Záleží jak velké sestavy budeš dělat, na ty základní stačí iGPU, na ty složitější to chce něco rychlejšího.

CAD 2017... Tím myslíš AutoCAD?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
pensilvania
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. led 2008
Bydliště: Ostrava

Re: Sestava pro práci v CADU

Příspěvek od pensilvania »

python.p// Ano myslel jsem tím Autocad LT 2017. Bude se jednat o 2D modely dopravního značení.
cpu: I9-9900KS mb: Asus ROG STRIX Z390 gaming-f, ram: 2x16GB Gskill 3600Mhz CL16, hdd: 2x SSD NVMe Samsung 970PLUS 1TB + SSD Sata Samsung 860EVO 1TB + Samsung 870EVO 2TB gpu: Asus ROG STRIX 3080 12GB case: Fractal Design Define R6 Blackout, zdroj: Fractal Design ION+760P audio: Sennheiser PC 373D LCD: Samsung Odyssey G9 NEO
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestava pro práci v CADU

Příspěvek od python.p »

Vem to bez GPU, tu není problém doplnit, ale podle mého skromného názoru, bude stačit bohatě iGPU. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
pensilvania
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. led 2008
Bydliště: Ostrava

Re: Sestava pro práci v CADU

Příspěvek od pensilvania »

Dobře, díky za info. Vezmu 9700k
cpu: I9-9900KS mb: Asus ROG STRIX Z390 gaming-f, ram: 2x16GB Gskill 3600Mhz CL16, hdd: 2x SSD NVMe Samsung 970PLUS 1TB + SSD Sata Samsung 860EVO 1TB + Samsung 870EVO 2TB gpu: Asus ROG STRIX 3080 12GB case: Fractal Design Define R6 Blackout, zdroj: Fractal Design ION+760P audio: Sennheiser PC 373D LCD: Samsung Odyssey G9 NEO
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Sestava pro práci v CADU

Příspěvek od fmx rider »

2D modely dopravního značení v Autocad LT 2017? Na to je 9700K a 32GB RAM brutální overkill, vyhozené prachy...
Na to ti bude stačit skoro i Celeron a 8GB RAM.

Něco jiného by bylo, kdyby jsi dělal obrovské 3D sestavy.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Sestava pro práci v CADU

Příspěvek od werygood »

Na AutoCAD stačí deset let stará plečka... nejdůležitější v té sestavě bude SSD, jinak nepozná rozdíl.

Jo ale kdyby jste se pak někdy náhodou rozmysleli pro Inventor, pak už by bylo lepší koupit něco lepšího rovnou.
pensilvania
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. led 2008
Bydliště: Ostrava

Re: Sestava pro práci v CADU

Příspěvek od pensilvania »

Jasan, není to comp pro mě. Teď na tom dělá na nějaké plečce tak chce investovat aby měl na dlouho klid. Pro práci s 3d modely už bude asi dobré investovat do nějaké grafiky. Nevím jak moc vážně to s těmi 3d modely myslí tak vůbec netuším jakou kartu do toho mám dát. Předpokládám že to ale nebudou žádné obrovské sestavy.
cpu: I9-9900KS mb: Asus ROG STRIX Z390 gaming-f, ram: 2x16GB Gskill 3600Mhz CL16, hdd: 2x SSD NVMe Samsung 970PLUS 1TB + SSD Sata Samsung 860EVO 1TB + Samsung 870EVO 2TB gpu: Asus ROG STRIX 3080 12GB case: Fractal Design Define R6 Blackout, zdroj: Fractal Design ION+760P audio: Sennheiser PC 373D LCD: Samsung Odyssey G9 NEO
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: Sestava pro práci v CADU

Příspěvek od fmx rider »

Až řekne, že mu to pomalu a špatně vykresluje 3D modely, tak tam dáš nějakou low-end quadro. Výkon toho počítače i s integrovanou grafikou bude z 90% nevyužitý u 2D modelů a u 3D záleží na velikosti modelů a sestav.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“