Snizeni hlucnosti PC

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

kafooo
Nováček
Nováček
Registrován: 02. zář 2008
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Snizeni hlucnosti PC

Příspěvek od kafooo »

diky vsem za rady, nakonec se ukazalo, ze jsem jen kreten a blbe jsem otocil zdroj -> po oprave sly teploty na grafice o 15C dolu a pc nejde skoro slyset ani v zatezi
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Snizeni hlucnosti PC

Příspěvek od Natural »

Nemáš zač :) Jak tu proběhlo hromada komentářů že máš málo větráku atd. (což mimochodem není pravda), tak "máte štěstí, že jsem šel zrovna kolem" :D
P.S.: poznal jsem to podle šňůry napájecího kabelu, ne podle mřížky ;-)
Fry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. úno 2012

Re: Snizeni hlucnosti PC

Příspěvek od Fry »

Orientácia zdroja ventilátorom hore nieje chyba, teplo stúpa a ventilátor na zdroji sa nemusí točiť, zdroj sa neprehrieva, na druhú stranu ohrieva to teplo grafiku a tá točí vyššie otáčky. Preto treba investovať do kvalitného zdroja s lepšou účinnosťou ;-) a potom si môžeš dovoliť aj orientáciu ktorá je pre zdroj vhodnejšia ako tá, do akej si ho namontoval teraz :)
MB: ASUS ROG Crosshair VII Hero | CPU: AMD Ryzen 7 5700X | COOLER: SCYTHE Ninja 5 | RAM: CORSAIR Vengeance LPX Black 32GB, 3200MHz, CL16 | GPU: SAPPHIRE Radeon RX 6800 16GB | PSU: SEASONIC Prime Ultra Titanium 750W | SSD: SAMSUNG 970 Pro 512GB, NVMe | SSD2: CRUCIAL MX500 M.2 1TB | CASE: FRACTAL DESIGN Define C Black | MOUSE: LOGITECH G502 Proteus Spectrum | MOUSEPAD: LOGITECH G240 | KEYBOARD: CORSAIR Strafe RGB Cherry MX Silent SK | SPEAKERS: LOGITECH Z-906 | MONITOR: DELL P2414H 24" | ROUTER: ASUS RT-AC55U | OS: Win 10 Pro x64 | TV: PANASONIC TX-L47FT60e | PHONE: iPhone 6s 64GB, Space grey |
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Snizeni hlucnosti PC

Příspěvek od killerek »

Zdroj s nasavanim ze spoda skrine ma tak uplne oddeleny okruh, tudíž neovlivnuje a není ovlivnovan teplotou jinych komponentu. A ten ventilator ve zdroji tam není pro paradu. Tvuj navrh mi prijde jako pekny nesmysl.
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Snizeni hlucnosti PC

Příspěvek od rbclass »

Natural píše:Nemáš zač :) Jak tu proběhlo hromada komentářů že máš málo větráku atd. (což mimochodem není pravda), tak "máte štěstí, že jsem šel zrovna kolem" :D
P.S.: poznal jsem to podle šňůry napájecího kabelu, ne podle mřížky ;-)
:-D
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“