Upgrade Skylake

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Upgrade Skylake

Příspěvek od Holda »

Chtěl jsem teď vyměnit ramky z 8 GB na 16 GB, ale nakonec jsem si začal říkat, jestli to má cenu, protože jsem limitovanej deskou na 2133 MHz a jestli by nebylo už lepší udělat větší upgrade.
Momentálně mám GA-B150N Phoenix, i7 6700, 2x 4 GB 2133 DDR4 a GTX 1070.
Jsem trochu ve slepé uličce kvůli socketu, napadly mě dvě cesty, jedna je bazarová Z170, rychlejší DDR4 a 7700K. Druhá pak úplně nová platforma, asi R5 3600.
Nechci moc utrácet, to bych si nechal až na dobu až budou k dispozici platformy na DDR5.
Otázka je, jestli se to vlastně vyplatí, na PC si občas zahraju (2560x1440) Wot, teď hraju KCD, v plánu je RDR2, Borderlands 3 a Cyberpunk. Většina času je ale strávená spíš pracovně, hlavně rdp, ssh, vnc, tw a pod, k tomu občas práce v PS, Lightroom a Vegas, což je důvod, proč chci víc ramky, najednou spuštěné s chromem to už nestačí.
Zatím bych neřešil grafiku jako takovou, uvidím s novyma hrama, spis ať pak nemám zbytečný bottleneck.
Dik
.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Upgrade Skylake

Příspěvek od killerek »

Ja bych slozil novou AMD/Intel sestavu nez brat bazarovou desku a CPU. Tu současnou i slusne prodas.
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Upgrade Skylake

Příspěvek od rbclass »

dokup 8GB ram a skus pretaktovat ako to ide,teda ak to vobec ide na tej doske (myslim ram)
s 1070 v 1440p by si nemal byt limitovany zo strany cpu

toto je podla mna najlepsie riesenie,ak neches vela utracat a cakas az na ddr5
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Upgrade Skylake

Příspěvek od killerek »

Bohuzel na jeho desce s RAM neudela nic, maximalne zvedne kapacitu.
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade Skylake

Příspěvek od Natural »

Buď vyměnit ramky a nebo ryzen. Kupovat bazar bez záruky v podstatě za cenu nového není nic moc.
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Upgrade Skylake

Příspěvek od -Vladimir- »

Současné RAMky asi prodat a vzít třeba tyto https://www.czc.cz/hyperx-fury-black-32 ... 81/produkt nebo jeho DDR4-3200 brášku za 4K... (čekám, kdo mne ukamenuje za to že radím 32 GB RAM místo 16 GB RAM, ano, 16 GB RAM zatím bez problémů stačí, jsem ale příznivcem více RAM, když jsou za příznivou cenu)

A pomalu se připravovat zřejmě na Ryzen platformu (ještě Zen 3 nebude 100% podporovat DDR5).

Tady se zřejmě všichni shodneme...
ignorelist: Stratos (již trvale)
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Upgrade Skylake

Příspěvek od werygood »

Vždyť píše, že deska umí jen 2133 Mhz. Já bych to prodal, dokud to má cenu a koupil Ryzen.
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Upgrade Skylake

Příspěvek od -Vladimir- »

Jop, nenapsal jsem "deska si to stejnak stáhne sama"...
ignorelist: Stratos (již trvale)
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Upgrade Skylake

Příspěvek od Holda »

No když to vezmu finančně, tak i7 6700 + deska + RAM je tak za 5,5 - 6 a to si ještě možná fandím.
R5 3600X + deska + RAM je kolem 13k a výkonnostní rozdíl bude ve hrách zanedbatelný vzhledem k rozlišení, viditelný nárůst by byl asi jen při práci s multimédii (PS, LR, Vegas), ale tam necítím, že by mě CPU brzdilo, jen to, že mi chybí raměť.
Ten bazar s Z170, jak tu někdo poznamenal je mimo, to uznávám.
Půjdu teda asi jen cestou nových pamětí a budu mít pokoj. Pokud u her, co chci teď hrát (RDR2, Borderlands 3, Cyberpunk), nebudu spokojený s tím, jak vypadají při 60FPS na WQHD, budu to řešit na jaře dál. Pak by to muselo být opravdu komplet, protože 1070 už je hrdlo teď a výkonnější GPU bych 6700 ani 3600X nenakrmil.
.
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade Skylake

Příspěvek od mlrs »

souhlas - teda krom toho, ze by 3600X nenakrmila silnejsi GPU :wink:
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“