Boot loop

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

DartVader
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2010

Re: Boot loop

Příspěvek od DartVader »

Takže nakonec se povedlo změnou nastavení BIOS (CSM enabled) do win dostat. Jsem tomu rád, ale na druhou stranu je pc mimořádně hlučný. Ne neustále, ale často. A protože jsem zatím nic pořádného nedělal a ani gpu nenainstaloval, obávám se co přijde. Nemyslím si že byl tak hlučný předtím a taky si nemyslím, že absence jednoho větráku (směr do skříně) tenhle diskomfort způsobil. Nainstaloval jsem si speccy a teploty zatím vypadají normálně, ačkoliv jsem zatím dělal jen kancelářskou nenáročnou práci.

Přesto bych měl procesor přepastovat. Technický benzín je ok?
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: Boot loop

Příspěvek od Hexik21 »

Moc tomu nerozumím, ty si vyměnil Desku za novou a chceš znovu přepastovat CPU ? Však to si musel udělat při výměně desky ne, tak proč to chceš dělat znovu? Nevím co máš za desku ale většinou se k desce dá stáhnout buď přímo jejich sofware na regulaci větráku a nebo přímo v BIOSU
DartVader
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2010

Re: Boot loop

Příspěvek od DartVader »

Ne, dal jsem na radu Atapi a nasadil chladič bez přepastování. Aby se zjistilo jestli se pc rozjede. Nerozjelo, s novou deskou už ale ano. Otázkou je, jak dlouho to vydrží. Doufám ale že dlouho, protože mě přestává bavit tahle šaráda.

Nicméně, teď když pc jede, tak ho můžu přepastovat. Ona tam ta pasta ale samozřejmě byla a pohledově vypadala ok.

Asus žádný sw nenabízí na webu, dodal nějaké dvd, ale to je mi k ničemu, nemám mechaniku. Stejně si ale myslím, že pokud to není na webu, tak na dvd to nebude určitě. No nicméně se to s těmi větráky uklidnilo a už to není tak otravné jako po spuštění.
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Boot loop

Příspěvek od Natural »

CPU resp chladič očistíš snadno např. papírovým kapesníkem.
Jinak problém s roztočenými větráky na max při spuštění se tu někde řešil. Myslím to opravil další bios.
DartVader
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2010

Re: Boot loop

Příspěvek od DartVader »

Aha, ok. Tak to udělám. Dík.
Ještě musím reaktivovat windows. Ten produktový klíč co jsem vytáhl ze systému (protože nemám coa) nejde aktivovat na novou desku. Díval jsem se na klíče na ebay, tam se píše že se má jednat o klíče na čerstvé instalace. To jako mám reinstalovat systém? No potěš. Navíc se jedná o multijazykové verze, které ale češtinu neobsahují. To by ale zas tak nevadilo.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Boot loop

Příspěvek od Atapi »

Tak hlavně že to jede, jinak jako normálně do vyhledávání na liště napiš slovo "aktivace", to si rozklikni a tam by měl jít zadat klíč, není potřeba to dělat při instalaci, je to normálně v nastavení windowsu...
Pastu jak už napsal klidně jen kapesníkem, jestli máš doma alkohol (jakože technický líh nebo třeba alkoholovou dezinfekci), tak to je ideál na čištění, ale není to vyloženě nutnost, stačí i jen ty ubrousky, jen s lihem se to čistí rychlejc. :)
Obrázek
DartVader
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2010

Re: Boot loop

Příspěvek od DartVader »

Ano, povedlo se. Omylo mě když jsem znovu zapojil pc a naběhly nějaké pindy, že byl nainstalován nový cpu a cosi, místo aby to naběhlo rovnou do windows. No tak super. Po odsouhlasení v bious však pc už naběhl byl klid.

Těší mě, že jsem nemusel shánět isopropylalkohol. Kupoval jsem ho nedávno, ale nemohl jsem ho teď najít. Asi jsem to vypil.

No, jsem rád že pc jede, zatím. Ale docela mě štve, že m.2 a druhý pcie 16 na desce jsou v režimu x2. To jsem se před koupí z popisků nedozvěděl, až následně při studování návodu. Himlhergot. Tak mám sice ssd co x4 režim nevyužije, ale časem bych vzal i rychlejší :? Je to peklo, upletl jsem si na sebe bič. No, teď na to kašlu, chci svářečku. Ale radil bych každému aby nevybíral desku jen podle popisků prodejce, ale sjel si i stránky samotného výrobce.
DartVader
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2010

Re: Boot loop

Příspěvek od DartVader »

A jsem tam, kde jsem byl.
DartVader
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2010

Re: Boot loop

Příspěvek od DartVader »

Takže po asi dvou měsících od posledního pokus o nápravu si troufám říct, že jsem přišel na zdroj problému a pc opravil. Nakonec jsem po poslední lapálii s bootlopem, s deskou na které pc běželo asi 5 dnů, vyjmul všechny ram, zasunul jednu a pc se rozjelo. Udělal jsem stress test (cpu, gpu, ram) a postupně jsem ram sloty obsazoval. PC stále jelo. Stress testy jsem však nepřeháněl.

Nevěděl jsem si s tím rady a nakonec sehnal v okolí technika který provedl diagnostiku a stanovil diagnózu. "Vadný ssd". Tak fajn. Koupil jsem tedy nový a....A po založení nového se ani nerozjel :-D Takže chyba lávky, všichni se stále učíme nové věci.

V zoufalství jsem napsal na zahraniční fórum, kde mi poradili něco, co mne osobně napadlo hned poprvé, když se mi bootlop stal. Ale to jen proto, že vím co se o těch komponentách v dobách minulých povídalo. Takže kdybych byl býval poslechnul svůj vnitřní hlas, pravděpodobně bych si to spravil sám daleko dřív a neotravoval s tím tady.

Co teda bylo špatně? Pravděpodobně zdroj. Vyměnil jsem euroshit eco90 za nějaký corsair. A PC jede. Nedjřív měsíc s novým ssd, teď další měsíc s oběma ssd. No nemůžu si stěžovat. Zatím.


Tak zatím.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“