vyplatí se upgrade?

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Lajnhard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2012

vyplatí se upgrade?

Příspěvek od Lajnhard »

Dobrý den,

rád bych se zeptal jestli a jak moc se vyplatí jen upgradovat pc oproti úplně novému. Počítač využívám na hraní a rád bych si začal dělat videa(highlighty z hraní) a třeba i vyzkoušet živý přenos. Hraji jen online fps shootery na low detaily takže drahá grafika je pro mě vcelku zbytečná. Vše co potřebuji aby mi běžela hra, stream a prohlížeč bez dropu fps.

Mám:
gtx 970
Corsair Enthusiast Series TX650 V2 650W
GELID Solutions Tranquillo - revize 2
Intel SSD 540s - 120GB
Seagate Desktop HDD - 500GB
Cooler Master Centurion Silencio 550, černý

A rád bych utratil +-15k za desku, procesor a paměti. Prosím zkušené borce aby nahodily nějaké nápady. Budou nové komponenty běžet dobře s těmi starými? Po dvou měsících by byl plán každý měsíc zaměnit jednu starou komponentu novou. Děkuji předem za rady a tipy.
Naposledy upravil(a) Lajnhard dne úte 3. pro 2019, 22:06, celkem upraveno 1 x.
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: vyplatí se upgrade?

Příspěvek od -Vladimir- »

Zdravím,
za zhruba 15K by to mohlo jít třeba takto https://www.czc.cz/271740,233927,176895,274234/kody

Ryzen 7 2700 za 3,9K... jako, je to Ryzen 2000 a nemá tedy ještě full speed AVX2, ale to Vás nebude trápit.
Deska samozřejmě tomu úměrná, Ryzen 7 si stále něco veme, ne že ne...

Dedikovaná grafika je u Ryzenů prakticky nutnost, pokud se nepídíte po APU, lišících se v označení přídomkem G, což značí integrovanou grafiku.

Mělo by to jet bez problémů, zvažoval bych už klidně větší SSD (500 GB+) s tím, že ten současný Intel bude výhradně systémový...

/// Už jste dodal jakou máte grafiku. Na to Vaše hraní bez problémů postačí a dalo by se to postavit třeba takto https://www.czc.cz/208513,,264590,178958/kody (16K, RAMky jsou dnes levné tak proč ne 32 GB). Stále platí poslední odstavec před editem.
ignorelist: Stratos (již trvale)
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“