PC se restartuje, spadne, vypne jedno z jader

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Ljuba666
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2016

PC se restartuje, spadne, vypne jedno z jader

Příspěvek od Ljuba666 »

Ahoj,

mám 9 let starý phenom II 1100T + 8gb ram + Asus m4a8td-evo + gtx 1060 3gb + zdroj Corsair gold 650w, win 10.

Posledních několik měsíců se mi stane, že se pc z ničehonic nahodile restartuje, přitom teploty jsou v normálu a třeba neběží žádný program, jen jsem na ploše, nebo třeba běží film. Někdy se zrestartuje zpět do win, většinou ale zčerná monitor a svítí dioda, jak kdyby byl odpojen nebo pc vypnut, pc nic nedělá, po stlačení reset se nic neděje, ani přidržením power button se nevypne, tak musím vypnout natvrdo. Pak při naběhnutí bios píše třeba, že jsou aktivní jen 4 nebo 5 jader místo 6, nebo že Asus core unlocker je v biosu zakázaný. Tak ho povolím, manuálně aktivuju vypnuté jádro, nebo dám automatickou volbu jader a uložím a najede zpět do win. Zatím.

Pochopil bych, kdyby to bylo třeba při hraní her, nebo nečem náročném, ale tohle udělá i když je v klidu. A nahodile. Někdy to neudělá třeba 2 3 dny a někdy, třeba dnes to udělal 5x během hodiny cca kolem 20hod dnes a teď zas jede v pohodě.

Zkoušel jsem jet bez gpu jen na integrovanou a stejně se to stalo. Kontroloval jsem zacvaknutí kabelu. GPU, CPU, RAM, HDD, SSD jsem projel benchmarkama a health testama a nic. Známý poradil, jestli nemůže být slabý zdroj, když je pc v zátěži, ale při těch benchmarkách držel. Vlastně krom jednoho 1 na gpu, ale tím to asi nebude, když se to stalo i bez ní.

A nebo se mi už asi půl roku stává, že pc jakoby zamrzne/laguje cca minutu. Klikám a nic se neděje, i když ikonka problikne. S myší můžu hejbat, ale žádné reakce nejsou, a pak, jak když se to odblokuje, a otevře se hnedka vše, na co jsem kliknul.

Už mám chuť to hodit z okna a pořídit nový, případně se vrátit do doby kamenné a nepořizovat radši nic :D :D

Poradíte prosím někdo, co by s tím mohlo být? Mě už nic nenapadá.

Díky moc.
Naposledy upravil(a) Ljuba666 dne stř 12. úno 2020, 22:32, celkem upraveno 1 x.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: PC se restartuje, spadne, vypne jedno z jader

Příspěvek od python.p »

Zdroj? Deska? Oboje prohlédni na nafouklé kondíky.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Ljuba666
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2016

Re: PC se restartuje, spadne, vypne jedno z jader

Příspěvek od Ljuba666 »

Tak to mam rozebrany a krom toho, ze je to zaprasene, uvnitr zdroje, tu nevidim nic neobvykleho. Vsechny kondiky vypadaji v pohode..
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: PC se restartuje, spadne, vypne jedno z jader

Příspěvek od AllowedCry »

To vypadá spíš na odcházející desku.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
ifkopifko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2009

Re: PC se restartuje, spadne, vypne jedno z jader

Příspěvek od ifkopifko »

Ako prvé by som skúsil vylúčiť RAM, to je najjednoduchšie ak máš viac modulov.

Tiež to môže byť problém s BIOSom, ak sa to dá, skús by som ho re-flashnúť. Pri nestabilnom systéme je to ale riskantná operácia, lebo môže definitívne bricknúť dosku ak to neprebehne OK. Takže to by som nechal ako poslednú možnosť a predtým ešte vyskúšal vymeniť zdroj.
CPU: R7 7700 COOLER: Endorfy Fera 5 MB: ASUS B650M-E RAM: 2x16GB DDR5
VGA:
Asus GTX 1060 3GB OC HDD: Samsung 980 Pro 1TB + Crucial MX500 1TB + WD Red 4TB
PSU: Seasonic Focus GM550 CASE: Thermaltake Swing Silver w/o window -trošku modifikovaná (skôr znásilnená) DISPLAY: Asus MX239H
skaven321
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2014

Re: PC se restartuje, spadne, vypne jedno z jader

Příspěvek od skaven321 »

objednaj si cez web novu maticnu dosku a ak do 14 dni ti nepadne pc, bolo to nou
R7 5800X3D, 32GB DDR4 3200Mhz CL14 G.SKILL FlareX@3600MHz, Sapphire RX 7900 XT GAMING 20GB, ASUS MG279
brambora81
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2015
Bydliště: Pardubice

Re: PC se restartuje, spadne, vypne jedno z jader

Příspěvek od brambora81 »

vyhod to a kup si neco novejsiho udelas lepe
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“