herní pc - první nástřel - budget MAX 50K

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
wraithz
Nováček
Nováček
Registrován: 26. čer 2020

herní pc - první nástřel - budget MAX 50K

Příspěvek od wraithz »

Zdravím zdejší komunitu,

Rád bych si nechal poradit. V jedné věci však zůstanu tvrdohlavý a to INTEL.

Jedná se o herní pc (FPS hry)

První nástřel mé budoucí sestavy.. - https://www.czc.cz/287868,287843,206708 ... 20743/kody

V komponentech jsem laik a nevyznám se, tato sestava byla složená z různých doporučení atd.. teď mě zajímá Váš názor zde.

Co byste případně změnili ? Bude vše pasovat? Uchladí větrák procesor? Zdroj je dostatečný ? Paměti ? grafická karta , základní deska? Vše ok ?
SSD diky.. Jeden je čistě na systém proto opravdu stačí jen 250 a druhý na zbytek (práce, hry, filmy atd..)

Předem Vám děkuji za Vaše postřehy, rady a tak dále.. :-)
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: herní pc - první nástřel - budget MAX 50K

Příspěvek od Atapi »

Čus, druhý disk bych dal taky nvme, když už tam maj bejt dva, ty levnější už stojí skoro stejně a chladič klasiku NH-D15, přecejen je to kus železa navíc, o něco málo větší fany a stojí jen o 3 stovky víc (a jako bonus ti to bude foukat teplej vzduch rovnou k zadnímu větráku a ne všude okolo)...
Zdroj by na to měl taky být ok i s nějakou rezervou pro decentní OC. Zbytek samozřejmě fungovat bude, složený to máš dobře, ale třeba ti ještě někdo něco poradí (jestli grafika není hlučná atd. :))
Obrázek
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: herní pc - první nástřel - budget MAX 50K

Příspěvek od PET5 »

Akorát bacha na to, že NH-D15 se do zvolené skříně nevejde.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: herní pc - první nástřel - budget MAX 50K

Příspěvek od python.p »

Ten WD Black je odpad, hroznej.

Ohledně toho chlazení to celkem chápu... obyčejná i7 žere 160W a teplota VRM je docela vysoká, takže proč ne.

D15 se tam ale asi nevejde. 8-)

+ 6x AC P12 PWM. musíš to teplo dostat nějak ven. Vem si ty bílé, ale nějaký RGB by to mohl doladit.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: herní pc - první nástřel - budget MAX 50K

Příspěvek od killerek »

V tehle cenove relaci bych uz sel rovnou do 2x16 GB RAM.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: herní pc - první nástřel - budget MAX 50K

Příspěvek od python.p »

Já bych to postavil takhle: 50 816,- Kč

Uznávám, nebliká to. Ale bude to příjemně tiché a bude to mít krásné teploty. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: herní pc - první nástřel - budget MAX 50K

Příspěvek od Atapi »

Ono to má jen 160 mm? Tak to asi pešek no, jako jdou posunout větráčky trochu dolů (po vrch větráků jo těch 165 a ty jsou kousek nad pasivem), ale zas tam nesmí vadit ram, tady je to hezky vidět. Je to prostě velká kráva no, ale zas to za to stojí.
Obrázek
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: herní pc - první nástřel - budget MAX 50K

Příspěvek od Natural »

PET5 píše:Akorát bacha na to, že NH-D15 se do zvolené skříně nevejde.
Přesně tak.
Pokud místo není problém, začal bych výměnou skříně za větší. Jde tu o "design" takže nic nevyberu, ale d15 je nejlepší chladič a k 10700K bych ho bral jako jasnou volbu.
SSD bych nelouskal na dvě části a vzal např. adata gammix s11 pro 1tb.
RAMky určitě 32GB. Přeci jen to není budget, kam se nevejdou..
Zbytek je fajn. MSI sice nemám v lásce a asi bych vybral jinak, ale to už jsou jen moje dojmy :D
wraithz
Nováček
Nováček
Registrován: 26. čer 2020

Re: herní pc - první nástřel - budget MAX 50K

Příspěvek od wraithz »

Natural píše:
PET5 píše:Akorát bacha na to, že NH-D15 se do zvolené skříně nevejde.
Přesně tak.
Pokud místo není problém, začal bych výměnou skříně za větší. Jde tu o "design" takže nic nevyberu, ale d15 je nejlepší chladič a k 10700K bych ho bral jako jasnou volbu.
SSD bych nelouskal na dvě části a vzal např. adata gammix s11 pro 1tb.
RAMky určitě 32GB. Přeci jen to není budget, kam se nevejdou..
Zbytek je fajn. MSI sice nemám v lásce a asi bych vybral jinak, ale to už jsou jen moje dojmy :D

Díky díky... Podle Vašich rad jsem to trochu upravil a dostal jsem se trochu nad rozpočet, ale to už nevadí ten kousek .. Změnil jsem Case, sice se mi tolik nelíbí jako ta od MSI, ale co se dá dělat.. Do téhle by se to už vešlo to chlazení, popřípadě graf. karta ?

Ještě dotaz ohledne dalůších větráčků, jsou potřeba nebo ? (mám na mysli další co nejsou zatím v košíku)

Díky..

https://www.czc.cz/287868,264872,220743 ... 52274/kody
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: herní pc - první nástřel - budget MAX 50K

Příspěvek od python.p »

Jak chceš dostat těch cca 400W odpadního tepla ven ze skříně?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
wraithz
Nováček
Nováček
Registrován: 26. čer 2020

Re: herní pc - první nástřel - budget MAX 50K

Příspěvek od wraithz »

a kolik jich mám/měl bych pořídit? ty bílé jak jsi poslal kolik?:
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: herní pc - první nástřel - budget MAX 50K

Příspěvek od python.p »

python.p píše: + 6x AC P12 PWM. musíš to teplo dostat nějak ven. Vem si ty bílé, ale nějaký RGB by to mohl doladit.
Vždy maximum co se vejde do skříně.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
wraithz
Nováček
Nováček
Registrován: 26. čer 2020

Re: herní pc - první nástřel - budget MAX 50K

Příspěvek od wraithz »

Díky !

Ještě dotaz ohledně toho chlazení.

Co tento chladič? Ten by to taky zvládnul ? Asi se mi nechce vzdát tamté casky..

https://www.czc.cz/noctua-nh-d15s/172591/produkt

Celková sestava by vypadala tedy takto

https://www.czc.cz/287868,264872,220743 ... 85306/kody
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: herní pc - první nástřel - budget MAX 50K

Příspěvek od Natural »

Dívej, pokud přežiješ vyšší hluk, můžeš vzít scythe Mugen 5. chladí slušně, vleze se v pohodě a nezakryje ti ramky. Není to ale d15... Jen hlavně neblbni s těma ramkama, vem 2x16GB a aspoň 3000/cl16.
Jinak ty větráky svítí jen kolečko dokola.
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: herní pc - první nástřel - budget MAX 50K

Příspěvek od GaGy »

Já musím to napsat ,připomínáš mi mě a Iphone s tím intelem - věděl sem ze svého okolí že je to dobré ,ale neuznával sem to převážně kvůli ceně. Pak sem to jednoho dne vyzkoušel a dnes už bych nic jiného nechtěl.

Nevím jaký máš monitor ,ale pokud to bude více než fullhd tak za tu cenu už by mohl být Ryzen 3900 a to nemáš TOP grafiku ,takže ta limitace tam ze strany cpu nebude a nebude ani takový rozdíl ve výkonu jak když to testují ve fullhd a s 2080TI ,ale stále je pravdou že ten intel je o něco rychlejší ve hrách kvůli tomu že amd má horší latenci do ram ,takže tam čím rychlejší ram tím líp aspoń 3600Mhz a cl 14,
Docela se mi libí kometáře na youtube u těch recenzí 10700 vs 3700X ... :o)
Difference in price = 25%
Difference in performing about 5%
A 12 jader video v handbrake převede rychleji než osm :))
Zrovna včera sem hrál Warzone + převod videa a už bych si přál víc jáder než osm :)
Obrázek

Dále nechápu proč kupovat 1x 250Gb SSD + 1TB SSD ,to mi připadá jako nesmysl a vyhazovaní peněz. Vždyt to terové ssd si můžeš rozdělit. Nemluvě na AMD platformě bys mohl použít už PCIe 4
Pokud sem tě nějak naštval se svým názorem tak se omlouvám :)
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“