Sestava do 35K se vším

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Weizen
Nováček
Nováček
Registrován: 25. črc 2020

Sestava do 35K se vším

Příspěvek od Weizen »

Ahoj,
Sestavil jsem si namátkově sestavu i s monitorem a OS a těma blbůstkama okolo.
Mrknuli by jste se na to jestli je to v pohodě a zda to bude spolu šlapat?
Bude to z většiny na hraní a taková ta klasika, nic náročného.
Moje první sestava tak radši se chci ujistit, že je tam vše co má být !
Popřípadě je lepší mít SSD+HDD nebo stačí mít 1x větší SSD ?

Odkaz na sestavu:
https://www.czc.cz/243769,192299,112470 ... 53492/kody

Děkuju :-D
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestava do 35K se vším

Příspěvek od mlrs »

mno skrin je celkem odpad - nechces vzit radsi nejaky silentum regnum nebo tak?
Disky - HDD uz bych dnes nekupoval vubec - ale levnej vyjde klasicky SATA SSD nez M.2 - rozdil mezi tim pozna jen par jedincu (co to fakt vyuziji...zalezi, do ktere skupiny patris)
1660 super OK ( i kdyz ja bych asi sahl v tomto pripade po https://www.czc.cz/gigabyte-radeon-rx-5 ... 50/produkt), ale monitor k tomu 144Hz - jakoze novy hry ti to tak asi hezky neutahne - jestli hrajes CSko, tak ok
A legalni windows (pouze preprodana licence, co jde normalne aktivovat) sezenes na aukru za 150kc - takze 2 litry bych za to nesolil
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Sestava do 35K se vším

Příspěvek od killerek »

Misto te wifi karty si za zlomek ceny natahni kabel. DVD mechanika je vubec potreba?
Weizen
Nováček
Nováček
Registrován: 25. črc 2020

Re: Sestava do 35K se vším

Příspěvek od Weizen »

Ok, Windows tedy dávám pryč, stejně tak Wifi kartu, pravda, že je to docela raketa oproti tomu si koupit kabel :D mechanika tedy jde taky pryč, přece jen kčemu. Co se týče skříně, jsem ten typ člověka co mu je totálně jedno jak to vypadá pod stolem, ale co je na monitoru :D

Je velký rozdíl mezi tou AMD grafikou oproti tý Nvidia co jsem si vybral? Vlastně ani nevím proč, ale mám k nvidii takovou větší jistotu.
Stále chci do toho těch 35-37K vložit. takže když jsem si teď ušetřil peníze na tomhle klidně tam můžeme dát v nějakém ohledu něco kvalitnějšího, ale v čem?

S těma diskama, je tedy lepší pořídit jeden velkej M.2 nvme SSD? Nebo to dát 1x na systém nvme a 1x 2,5 SSD na soubory/hry?

Děkuju
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestava do 35K se vším

Příspěvek od python.p »

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... 0N014MXP06

Výkonnější, tišší, bez disku co se bude furt motat...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Sestava do 35K se vším

Příspěvek od killerek »

python.p: Nejak ti tam vypadl monitor.
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestava do 35K se vším

Příspěvek od mlrs »

jj no a ja bych teda 2070S ted nekupoval, kdyz maji za mesic dva vyjit ampere grafiky - ta 1660S nebo zminena 5600XT se jeste daji zkousnout, pac jsou relativne levne a navic jejich vykonnostni nahrada prijde asi az pristi rok = neoplati se cekat...
A proste pokud se tam da monitor, stejne to na takovou grafiku stacit nebude - ale nekde v akci segnat RTX2060 by mozna stalo za to...
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“