Upgrade PC - RAM, SSD, GK

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
mauficek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. bře 2009
Bydliště: Brno

Upgrade PC - RAM, SSD, GK

Příspěvek od mauficek »

Dobrý den, rád bych upgradoval pc o RAM, SSD Disk a grafickou kartu. Jelikož ten pc je už přes 4 roky starý, tak to asi žádnej zázrak nebude.

Mám i5-6500,2x SSD samsung evo, gk gigabyte gtx 960 windforce 2x gaming 4 GB, zdroj Seasonic M12II-520, základní deska MSI B150 PC Mate a RAM 8GB DDR4 2133 CL 14

Rád bych koupil 16 GB RAM, ale deska podporuje jen 2133 a dnes se prodávají nejmíň 2400 co sem de díval tak jestli by to bylo kompatibilní a fungovalo to. Nový SSD disk bych chtěl do M.2 a hlavně co se týká grafiky, tak kvůli procesoru GTX 1660 super nebo RTX 2060? Aby to mělo nějaký smysl a byl tam znát trochu posun.

Děkuji za radu a doporučení
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade PC - RAM, SSD, GK

Příspěvek od Michal86 »

Šlo by koupit bazar Z170 desku, hodit tam SKY0C BIOS, přetaktovat tu i5 a k tomu rychlé paměti. Grafika podle rozpočtu.
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade PC - RAM, SSD, GK

Příspěvek od mlrs »

kupovat starou desku = pitomost

Bud to nech tak, jak je a prikup jen 8gb pamet (nemela by snad byt extra draha) a tu grafiku - s tim, ze grafika proste v nekterych hrach bude limitovana CPU...
A nebo to vymen komplet i s novou deskou a novymi pametmi - nejake 8mi jadro by se hodilo :-)
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade PC - RAM, SSD, GK

Příspěvek od Michal86 »

Co je na tom za kravinu? Desku s trochou štěstí sežene za 1000,- Kč, paměti by kupoval tak jako tak. Tady bude mít přínos rychlých pamětí a při troše štěstí přetočí CPU na 4,2+. Starou desku prodá a rozdíl bude nula nula prd.
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade PC - RAM, SSD, GK

Příspěvek od mlrs »

stara deska se muze kdykoliv vysrat...
600mhz k vykonu neco prida, ale ne moc...plus by musel mit chladic, coz tezko rict, zda ma (ne ten shit BOX)
plus brat pameti pro starsi platformu - jasne, slo by je asi pak pouzit do noveho, ale muselo by se to pohlidat a hlavne mu v takovem pripade zustane 4 jadro, coz rekneme na rovinu je ke konci roku 2020 uz nic moc

= velky srani, risk se starou deskou a nic moc z toho -> takze bud nechat tak a jen prikoupit, jak jsem psal, nebo koupit novy podvozek a mit na X let klid
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
mauficek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. bře 2009
Bydliště: Brno

Re: Upgrade PC - RAM, SSD, GK

Příspěvek od mauficek »

Zvažoval jsem rovnou nové pc, radši bych koupil jen RAM, grafiku a ten disk. Jde mi o to jestli do té desky můžu koupit 2x8 GB 2400 mhz když deska podporuje jen 2133 a grafiku asi jen 1660 super, RTX 2060 by byl asi overkill, jestli by to mělo smysl. Zdroj by to měl zvládnout snad.
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade PC - RAM, SSD, GK

Příspěvek od mlrs »

hele ja tohle znam - je to klasicky srani s upgrady - vymenis to, co nejmin stiha, ale uzke hrdlo se presune jinam - z toho pohledu je lepsi koupit cely novy a stary treba strelit nebo tak...

Ja bych tu rychlost ramky neresil - proste bych koupi druhy stick 8GB a nazdar + to SSD a grafiku.
Grafiku ciste podle toho, kdy budes upgradovat ten zbytek - pokud treba za rok, klidne bych vzal 2060, pokud nebudes delat upgrade deske dalsi tri roky, tak 2060 nema smysl a vzal bych slabsi 1660S.

V podstate to spis je o nejakem rozhodnuti, jak s tim nalozit, nez ze by existovalo milion variant a melo smysl se s nema trapit.
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
mauficek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. bře 2009
Bydliště: Brno

Re: Upgrade PC - RAM, SSD, GK

Příspěvek od mauficek »

No já to nikdy nedělal, upgrade víceméně. Ale teď je to na přechodnou dobu rok, rok a půl nebo tak. Kupuji rovnou nové pc kdyžtak. Ale dva pc kupovat teď nechci. Prvně koupím synatorovi...ten má historickej kus už ikdyz na tom hraje i nové hry např....Ale čekám až budou nové grafiky skladem
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade PC - RAM, SSD, GK

Příspěvek od mlrs »

jo chapu - no proste ja na tvem miste bych za 800kc dokoupil druhy 8gb modul ramky, SSD dle kapacity... a kolem 6 litru tu 1660 super a hotovo...(teda jako druhou moznost - normalne bych to cele vyhodil a koupil nove, ale pokud to nejde, tak jasny...)

Ale samozrejme jsou i jine moznosti - at uz zmineny bazar - a ted to myslim spis smerem ke grafice nez k desce...plno lidi ted bude kupovat nove grafiky a budou se zbavovat starych - takze i to by mohla byt cesta (taky mam v planu se zbavit 1060 6GB - a takovych bude vic) - ale ja treba preferuju novou vec v zaruce - to se proste musis rozhodnout...
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
mauficek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. bře 2009
Bydliště: Brno

Re: Upgrade PC - RAM, SSD, GK

Příspěvek od mauficek »

Ok, díky za tipy, rady a doporučení. Jak už jsem taky psal, nikdy jsem upgrady neřešil. Prostě nevyhovovalo, koupil jsem nové.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“