USB port 3.0, PC nereaguje(dotaz+vyřešeno)

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
squzzer
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2006

USB port 3.0, PC nereaguje(dotaz+vyřešeno)

Příspěvek od squzzer »

Zdravím, měl jsem menší problém s pc, večer přítelkyně normálně vypla pc, ráno se ho snažila zapnout a pc vůbec nereagoval, jakoby do něj nešel proud, tak jsem jí navigoval z práce co má zkusit a nic, teď k problému, dorazil jsem domů a pc do mrtě rozebral s tím že to bude zdroj nebo deska, vyčistil, zapojil vše mimo case a pc se nerozběhl, tak jsem postupně odpojoval vše možné až na konec jsem zjistil že to způsobil port USB 3.0 z casu který je zapojený do desky, odpojil jsem ho a pc normálně naběhlo, je možné že se poškodil konektor, nějaký modul či podobně na desce? vim že je těžké něco takového říct, desku jsem zkontroloval, vše vypadalo ok, spoje, kondenzatory, nic vyteklého, nafouklého a podobně, ptám se jen zda se s tím někdo nesetkal? zda bych mohl očekávat nějaké další poškození s tím že tohle může způsobit jen USB?
teď k sestavě:
Název základní desky: ASRock B450M Pro4
Typ CPU: AMD Ryzen 5 2600, 3717 MHz
RAM: 2x HyperX 8GB DDR4 2666MHz CL16 FURY series, dual channel
Grafika: Radeon RX 570 Series (4 GB)
HDD: Samsung 970 EVO 500GB M.2
Seagate BarraCuda 2TB
Zdroj: Seasonic M12II EVO 520W Modular
Case: zalman z3+
děkuji za jakýkoliv názor :)
Edit: pro info USB porty na casu postupně přestávaly fungovat postupně značným používáním, přecejen case je starý, nevím, co se začal prodávat, měl jsem v něm i mojí starší sestavu, klasické usb jsou zapojené jinam na desce ale co začly blbnout jsem je přestal pužívat, ale zapojené jsem je nechal, poslední funkční byl 3.0 :) vše je ještě v záruce krom grafiky
E:Opravil jsem chyby v textu, psal jsem to ve spěchu :-)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: USB port 3.0, PC nereaguje(dotaz+vyřešeno)

Příspěvek od DOC_ZENITH »

S tím že se PC ani nezapl se pravděpodobně jedná o zkrat. 5V napájení bylo ve zkrau se zemí tak to zdroj nepustil (bohu dík, mohls mít po boardu). Pravděpodobně je to v kabelu nebo v konektoru na casu, v desce to nevidim, to by ti nepomohlo odpojení konektoru.

Řešení zde je asi to neřešit, případně koupit USB porty do přední 3,5" nebo 5,4" pozice a nahradit jimy ty co jsou na casu.
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: USB port 3.0, PC nereaguje(dotaz+vyřešeno)

Příspěvek od Natural »

Těch 5v pouští deska, žádnou ochranu zdroje bych v tom neviděl...
squzzer
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2006

Re: USB port 3.0, PC nereaguje(dotaz+vyřešeno)

Příspěvek od squzzer »

a co by jste v tom viděl? :) jinak děkuji za tip, usb jsem odpojil raději všechny a case stejně chystám koupit nový, ale do toho konektoru na desce bych se už teď bál něco zapojit :)
zdroj podle mě není až tak nekvalitní, pokud to nějak odnesla deska, to by musel projít někdo kdo tomu rozumí lépe než já, já jsem uživatel, sice jsem si to skládal sám, je to kancl pc na občasné hraní, ale v těch pidi součástkách se nevyznám :) pc funguje cca 2 roky bez problémů, cpu jsem testoval po týhle události na Prime95 asi 12 hodin a je to ok, desku nijak neotestuju, že je funkční až na ten port, jinou desku už taky nemám kde bych otestoval:) tak mě napadlo, možná je to blbost, přítelkyně je doma a naučil jsem jí hrát hry co je v "korona Krizi" doma aby se nenudila, ale nechává kočky ležet na pc, resp. těsně u USB portů páč jsou nahoře u kraje, jelikož pc jim tam hřeje, věčně se někde třou a podobně, pc je pro ně přehrada na stůl k monitoru kde běžně otravují, dal jsem nahoru raději gumovou podložku, je možné že statická elektřina může projít i přes ten port?
zlobaTH
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. lis 2012

Re: USB port 3.0, PC nereaguje(dotaz+vyřešeno)

Příspěvek od zlobaTH »

znamy mal tiez podobny problem, kupoval novu dosku a nakoniec stacilo odpojit kabel k usb na case a islo to aj na starej doske :) mozno sa za tie roky znehodnotila izolacia alebo je tam nejaky odpor a doska radsej nenastartuje. A polroka na tom som mal podobny problem aj ja na bedni z 2013, tak som nakoniec front panel odpojil a pc ide dalej :)
PC1 : CPU: R5-3600 GPU: Rtx2060 6GB RAM DDR4 2x8GB 3200MHz MB ASUS TUF B550 PLUS
PC2 : CPU :I5-3470 GPU: GTX1050 Ti 4GB RAM DDR3 2x4GB 1600MHz MB: ASUS P8B75-M LX
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: USB port 3.0, PC nereaguje(dotaz+vyřešeno)

Příspěvek od pbjun »

Ty USBčka prostě sem tam umřou, někdy se podaří ty plíšky poslat do zkratu a pc nejde zapnout. Kup novou bednu a hotove. Dneska se obyč nový bedny prodávají okolo 400kč.
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“