Ultra tichá PC sestava - skříň + chladiče

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: Ultra tichá PC sestava - skříň + chladiče

Příspěvek od Trek »

AIO jsou neskutečně hlučný, vzhledem k tomu, že většina má stejnou pumpu tak se domnívám, že nebudeš muset být spokojený. Já zkusil AIO a šel jsem zpět na vzduchový chladič protože pumpa vrčí a ventilátory nejsou regulovat na teplotu vody. Jako na i5 asi stáhneš otáčky pumpy, ale co jsem zkoušel pořád jsem slyšel vrčení.

Jinak co se týče karet, tak já podvoltoval 3080 ti na úroveň asi 220W a výkon na úrovni lepší 3080. Základ je hromada ventilátorů a jak píše python stačí je dát i na malý otáčky. Pak záleží na grafice kolik bude topit. Další věcí je zdroj, protože pokud máš málo efektivní, tak se v něm hodně energie přemění na teplo, platinum je podle mne základ pro tišší PC.

Já teď zrovna dofinišoval build, poslední co jsem ladil byly ventilátory, kdy je docela problém s ventilátorama v horizontální pozici protože hodně z nich na to není určená.

Jinak se dá dohledat spousta testů, že děravá skříň je většinou tišší než uzavřená, protože dáš ventilátory na minimum a i pak je chladicí výkon vyšší. To potvrzuju, protože na mé PC skříni jsou dvířka a např. když otevřu přední tak se velmi sníží odpor pro ventilátory a chladící výkon se brutálně zvýší.
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: Ultra tichá PC sestava - skříň + chladiče

Příspěvek od GaGy »

Johny109 píše:Tak asi nakonec půjdu na CPU do tohoto, abych to dal na strop. https://www.alza.cz/arctic-liquid-freez ... 694699.htm

A dopředu 2x Artic P140 PWM

Snad to bude tiché :) Velký vzduchový chladič, se mě tam asi dávat nechce.
Za mě mohu jen doporučit.
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Ultra tichá PC sestava - skříň + chladiče

Příspěvek od renek1 »

python.p píše:Ty NB jsou dobrý na radiátory, AC P14 PWM udělá stejnou službu, kor když to přeřve GPU ... :) A pak tu mám sterroxy :)
Nebejvá označení "F" vhodnější na použítí ve skříni a "P" na použití na chladiče a radiátory??
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultra tichá PC sestava - skříň + chladiče

Příspěvek od python.p »

To vycházelo tak nějak u Noctua dřív, kdy S byly pro skřň a P pro pasivy - chladiče.

Nevím jaký myslíš "F"?

Ale AC P jsou krásný "allroundery" jsou vhodný na vše a díky super motorů a slušnýmu průtoku je dávám i do skříní. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“