Sestavění PC, rady, tipy a triky...

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
cameltosis
Nováček
Nováček
Registrován: 25. lis 2003
Kontaktovat uživatele:

Sestavění PC, rady, tipy a triky...

Příspěvek od cameltosis »

Cau, chtěl bych se zeptat, mám novou sestavu, kterou si budu sestavovat sám apotřeboval bych se zeptat Vás zkušenšjších na pár rad.
Napřed co jsem si pořídil:

GIGABYTE 8IPE100Pro2
Intel P4 2,6 GHz HT
nVidia GeForce FX 5600
HDD 120Gb Seagate
RAM 2x256 DDR 400MHz
atd...to už snad není potřeba dále rozepisovat

potřebuji poradit při kompletaci.

1) jak umístit CD-ROM a HDD jestli na stejný kabel či nikoliv
2)Jak umístit pamět jestli vedle sebe nebo jinak
3) při nasazení procesoru do slotu a přidání větráku,dále přicvaknutí se mi MB dsoto prohne a je vyvýjen velký tlak na místo okolo slotu a samotný procesor. to nen íasi dobré co? chladič byl součástí procesoru Intel...
zatím díky, ...
ICE
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ICE »

deska by mela byt OK, ale koukni na ten test co je tady v sekci... ASUS P4P800 deluxe rulezzz (taky vic stoji)..., solteky jsou taky dobry.
P4 2,6/800HT je OK procak :)
FX5600??? ja jsem spis pro ATI. ted bude zase 9500 a 9700...asi bych sahl sem.
HDD. seagate jen pokud ti jde o hluk, jinak hitachi 7k250. 8Mb cache je samozrejmost.
RAM, nejlepe OCZ nebo A-DATA. pokud budes setrit tak PQI
Zvukovka.... zkus sehnat Hercules Fortissimo II neebo III nekde v bazaci.
CD-ROM... uz snad jen DVD... ted jsem koupil ASUSe E616 a jsem spokojeny.
CASE: co nejvetsi :) a co nejpevnejsi plechy...

1. pokud muzes HDD a DVD zvlast pak urcite zvlast.
2. nevim jak se to dava v dual channelu (jsem v praxi nedelal), jinak bych je dal vedle sebe
3. trochu se to prohnut muze. kdyz jsem jednou cpal ramku do svy stary CUSL2 tak byla prohla snad o centimetr...idealni je pri instalaci chladice mit desku na stole na nizkym kusu peny...
pavel.minarik
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavel.minarik »

No mám dojem že paměti se do dual chanelu davaji ob slot. Tj. jednu dáš do DIMM1 a druhou do DIMM3. Většinou jsou ty sloty barevně označeny - stejná barva znamená stejnej kanál.

Jinak si zkontroluj, jestli máš desku přišroubovanou všemi šouby co to jde (tj. všechny díky v desce k tomu určený jsou použitý), to je fakt základ.
Pavel Minarik @ Dell Latitude 7300 (bohužel moc topí, nedoporučuju)
ICE
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ICE »

pavel.minarik píše:No mám dojem že paměti se do dual chanelu davaji ob slot. Tj. jednu dáš do DIMM1 a druhou do DIMM3. Většinou jsou ty sloty barevně označeny - stejná barva znamená stejnej kanál.

Jinak si zkontroluj, jestli máš desku přišroubovanou všemi šouby co to jde (tj. všechny díky v desce k tomu určený jsou použitý), to je fakt základ.
no... taky myslim, ale jistej sem si s tim nebyl :oops:, jinakkonec desky pokud neni srobovaci podepri distacnima plastovyma nozickama :)
Martin Veselý
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. črc 2003
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Veselý »

Sestava docela dobrá, ale taky bych šel radši do ATI, bu´d bych šel do 9600XT, nebo do 9800SE (možnost odemknutí, ale je 50%), nebo bych si počkal na 9700. nVidia je totiž u konce s dechem :D


//edit Jája: přesunuto ze sekce ostatní HW
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“