Google Chrome

Vývojová prostředí, aplikace, skripty, http://www... síťové programy, internet, sdílení...
Odpovědět
NoTHX
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 24. lis 2004
Bydliště: Budvar City

Google Chrome

Příspěvek od NoTHX »

Google dnes nečekaně uvádí na trh vlastní prohlížeč
Google dnes uvolní prohlížeč ke stažení pro uživatele operačního systému Microsoft Windows ve více než 100 zemích světa na své stránce http://www.google.com/chrome. Firma bude zatím stále ještě pracovat na verzích kompatibilních se systémem Mac od firmy Apple a volným systémem Linux.
Odkaz ke stažení ještě nefunguje, ale měl by během dneška být k dispozici. Pokud jsem pochopil správně bude to někde mezi příbuzným až klonem Safari pro Windows, uvidíme jak se s tím Google popral, podle mne má na to aby to bylo v lepším stavu než Safari, osobně odhaduji že by to mohlo znamenat i vytlačení Safari z Windows, bude ovšem záležet mmj. na podpoře češtiny apod.


// OndraSter - upraven titulek
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Google Chrome přichází...

Příspěvek od myom »

ja tomu neverim, bude z toho akorat tuctovy prohlizec, ktery neprinese nic noveho. doufam, ze alespon bude provazany s google tools, at je k necemu. mozna do budoucna... prece jenom google ma prostredky k tomu, aby pretahl, ci ziskal dobre vyvojare.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
NoTHX
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 24. lis 2004
Bydliště: Budvar City

Re: Google Chrome přichází...

Příspěvek od NoTHX »

Google Chrome is an open source web browser developed by Google. It was engineered from scratch (using components from other open source software including WebKit and Mozilla Firefox) to cater for the changing needs of users and acknowledging that today most web sites aren't web pages but web applications. Design goals include stability, speed, security and a clean, simple and efficient user interface.
dá se již tvrdit že to určitě nebude další Mozilla klon, nebo přeskinované Safari.

Obrázek
podle obrázků se nepochybně inspiroval i u Opery, takže "tuctový" prohlížeč to nebude, nakolik se ovšem rozšíří a na úkor kterého browseru to se teprve uvidí.

Jinak jsem našel i přesný čas uvolnění Chrome, bude to zítra přesně ve 14:00 našeho času, takže dneska se show bohužel nekoná :)
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Google Chrome přichází...

Příspěvek od myom »

ja jen nevim proc OS? proc si nevyvinuli vlastni renderovaci engine? ten prohlizec nic noveho neprinese, bude to jenom kopie. tech jsou na internetu stovky. rad se ale budu mylit.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
facility
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. čer 2008

Re: Google Chrome přichází...

Příspěvek od facility »

Ak nebude mat podporu "gesta mysi" bude to stat tak za prd.
Abit IP35 pro , e2180@ 3 Ghz, 6GB A-DATA 800MHz @900Mhz, Asus 8800GT 512 MB,Barracuda 11. 500GB,WD 640GB,Noctua NH-U12F,Coollaboratory Liquid Pro,Corsair VX550W,Cooler Master CM690,Win XP SP3 NASA2 & Vista Ultimate 64bit Corporate Edition *Nejen hacking *Andreas Claus Rychlokurz finanční krize *Dolezite.sk *Cosmos Club * Global Economic Dictatorship
wector
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 10. čer 2005
Bydliště: In a galaxy, far, far away...
Kontaktovat uživatele:

Re: Google Chrome přichází...

Příspěvek od wector »

http://www.google.com/chrome/eula.html? ... ampaign=cs

Link na stažení BETA verze.

Mně přijde poměrně chudý, ale to asi půjde nahoru. Dobrej nápad, kterej bych uvítal v Opeře, je zobrazování stavového řádku s adresou hypertextu jen při najetí na link.

Zatížení ( u Chrome nutno sečíst všech 5 procesů ):
Obrázek
Naposledy upravil(a) wector dne úte 2. zář 2008, 21:34, celkem upraveno 1 x.
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Google Chrome přichází...

Příspěvek od myom »

wector píše:Dobrej nápad, kterej bych uvítal v Opeře, je $zobrazování stavového řádku s adresou hypertextu jen při najetí na link.
tak to te potesim, protoze tohle umi opera od nejake seste verze. klikni pravym na nejakou listu a dej prispusobit, pak zatrhni stavovy radek... :wink:

\\jinak prvni pocit dobry, stranky to zobrazuje, je to rychle, malo tlacitek. jestli to nebude derave, tak bych to navalil vsude do skol misto toho pokakaneho firefoxu, ve kterem clovek v zakladu (ktery je vsude) nic neudela je jeste k tomu je pomaly jak babka o berli. proste idealni prohlizec pro masy, ktere jsou zmagorene, ze IE je na nic. kdyz se jim nakuka, ze chrome je cool, tak FF konecne pujde ze sceny.
Naposledy upravil(a) myom dne úte 2. zář 2008, 21:52, celkem upraveno 1 x.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
wector
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 10. čer 2005
Bydliště: In a galaxy, far, far away...
Kontaktovat uživatele:

Re: Google Chrome přichází...

Příspěvek od wector »

myom píše:tak to te potesim, protoze tohle umi opera od nejake seste verze. klikni pravym na nejakou listu a dej prispusobit, pak zatrhni stavovy radek... :wink:
Nepotěšíš, mně jde o to zobrazování/mizení při najetí na odkaz ;)
NoTHX
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 24. lis 2004
Bydliště: Budvar City

Re: Google Chrome přichází...

Příspěvek od NoTHX »

sakra tak co to tam na té stránce měli za odpočet :? ale to je jedno :) hlavně že už je to venku...

moje dojmy:
- chybí "offline" instalátor, ale snad časem přibude, takže nic co by stálo za řeč
- co mě už trochu nakrklo že instalátor si prostě soubory nalámal do Appdata a tímto instalaci považoval za dokončenou. Chci snad moc pokud si chci vybrat kam Chrome nainstalovat? :x
- absence širšího nastavení, myších gest nebo skinů, dalších fíčurek apod... je to beta takže tohle na sebe jistě nenechá dlouho čekat
- integrovaný googlesearch v adressbaru je luxus :worship:
- před rychlostí musím také hluboce smeknout, v tuto chvíli opravdu nemá konkurenci
- potěší i zmiňovaný dynamicky se zobrazující statusbar
- co tab to proces, co je tohle za kravinu? :crazy:
- jako důsledek předchozího bodu způsobí zavření poslední záložky zavření prohlížeče jako celku, také docela otravné

...celkově hodnoceno velmi kladně, opravdu to na mne udělalo dojem, i když je hodně co dodělávat, zlepšovat a vychytat
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: Google Chrome přichází...

Příspěvek od OndraSter »

PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
SpeedyGT
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Google Chrome přichází...

Příspěvek od SpeedyGT »

Docela pěknej design, dobrý zobrazování - celkově paráda. Že bych ho začal používat? :)
AMD Ryzen R7 7700X + AiO Fractal Lumen S36 V2 / ASUS TUF Gaming B650-PLUS / Kingston FURY 2x32GB 5200MHz / Gigabyte RX6600XT OC PRO / WD Black SN770 NVMe 1TB / Enermax Modu82 625W / Fractal Meshify / 3x Dell P2720D 2560x1440
wector
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 10. čer 2005
Bydliště: In a galaxy, far, far away...
Kontaktovat uživatele:

Re: Google Chrome přichází...

Příspěvek od wector »

NoTHX píše:- integrovaný googlesearch v adressbaru je luxus :worship:
Nad tím jsem taky slintal, perfektní nápad, na druhou stranu má Opera zase takovou funkci, že do adresy napíšu pár slov ze stránky, kde jsem byl a najde mi ji v historii, na což sem si zvykl a využívám překvapivě často. Tyhle dvě věci bohužel dohromady asi nepůjde spojit, leda nějakým rozdílným potvrzováním.
NoTHX píše:...celkově hodnoceno velmi kladně, opravdu to na mne udělalo dojem, i když je hodně co dodělávat, zlepšovat a vychytat
Mám takovej dojem, že chtěli udělat dojem, přijít s něčím novým a to se jim povedlo. Ale chybí tam strašně moc věcí, které se dnes považují za absolutní standard. Zajímal by mě výsledek, kdyby předělali nějakej současnej prohlížeč - u FF by to asi nemělo smysl, ale kdyby se pustili do Opery, doladili by pár drobností a integrovali svoje nápady a služby, tak by měli kompletní prohlížeč, který by skrz svůj vliv mohli prosazovat na trh ve větší míře.
Sanchez
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. dub 2005
Bydliště: Lutánia Valachia

Re: Google Chrome přichází...

Příspěvek od Sanchez »

Ty jo, že mě to tak chytne to sem nečekal.
Oproti FF mi to přijde rychlé jak blesk - hlavně spuštění v kombinaci otevření stránek z minula. Parádní je fíčura Správce úloh (Shift+ESC) a její statistiky pro experty :o :lol:

Jinak po zběžné prohlídce mi chybí scrollování panelů a funkce nového panelu jako historie je trochu nezvyklá.
Na betu však velice slušné :up:
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Google Chrome přichází...

Příspěvek od spajdr »

facility píše:Ak nebude mat podporu "gesta mysi" bude to stat tak za prd.
Nikdy jsem nepoužíval..

Jinak je to pěkně rychlé :o

Ale práce s oblíbenými stránkami, to nějak hodně divně funguje.
NoTHX
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 24. lis 2004
Bydliště: Budvar City

Re: Google Chrome přichází...

Příspěvek od NoTHX »

OndraSter píše:http://tools.google.com/chrome/intl/cs/features.html#
Proto 1 tab = 1 vlákno.
což důvody chápu, ale přece mi to s 20 taby nezasere task manager, navíc teď vidím kolik mi opera žere, tady abych si bral kalkulačku :cry: (jo vim že si můžu zobrazit statistiky pro experty, ale na procesy obecně mam gadget na ploše). Další věc co mě hrozně vadí je nemožnost více řádků s taby, při mém běžném počtu by jednotlivá ucha na jedné řádce byla nečitelná a nepřehledná.
wector píše: na druhou stranu má Opera zase takovou funkci, že do adresy napíšu pár slov ze stránky, kde jsem byl a najde mi ji v historii, na což sem si zvykl a využívám překvapivě často. Tyhle dvě věci bohužel dohromady asi nepůjde spojit, leda nějakým rozdílným potvrzováním.
imho by to skloubit šlo, trochu mi na opeře vadí že mi cpe až příliš možností, nezlobil bych se kdyby to nějak proklestili
wector píše:Mám takovej dojem, že chtěli udělat dojem, přijít s něčím novým a to se jim povedlo. Ale chybí tam strašně moc věcí, které se dnes považují za absolutní standard.
Jo taky si myslím :) Věcí tam chybí dost, ale to už není o vymýšlení to je už jen o zakomponování známých věcí. Bude velmi záležet jak budou pokračovat, našlápnuto mají pěkně, ale to nemusí stačit, chyba by se jim imho dost vymstila, "moment překvapení" by byl ten tam. Takhle nějak měl nastoupit kdysi dávno FFox, jenže tam to bylo jen o kampani a v praxi nic extra, až od verze 3 FFox považuji vůbec za prohlížeč.
wector píše:Zajímal by mě výsledek, kdyby předělali nějakej současnej prohlížeč - u FF by to asi nemělo smysl, ale kdyby se pustili do Opery, doladili by pár drobností a integrovali svoje nápady a služby, tak by měli kompletní prohlížeč, který by skrz svůj vliv mohli prosazovat na trh ve větší míře.
Imho těží hlavně z toho že ho napsali zfleku znova s inspirací ze zdrojáků gecka a webkitu. Není to žádná zbastlenina a není to ani klon, to zasluhuje obdiv. O přetvoření FF (resp. mozilly) se kdysi pokoušel Netscape, výsledkem byl sice funkčně celkem slušný, ale hrozně plesnívý a nepoužitelný browser. "Fúze" Google+Opera to by bylo vážně něco, ale vzhledem k politice obou firem nemožné, byť situace na trhu k tomu přímo vybízí.

Když jsem nad tím tak přemýšlel, tak podle mne by případné rozšíření mělo na % bolet zejména FF, protože jako jediný je poháněn zejména negativní kampaní "zahoď IE", stačí místo něj nabídnout něco lepšího (což z Chrome může snadno být a možná také bude) a uživatelů začne ubývat. Uživatelé IE jsou líní přecházet a pro uživatele Opery je odvyknutí si takřka nemožné :)

Další věc nad kterou jsem tak polemizoval je ta, že Opera konečně "má konkurenta", ve smyslu vymýšlení a funkční implementace nových nápadů jako myší gesta, speed dial, opera link, integrace mailu/BT/IRC/atd, Chrome by jí tedy měl nakopnout aby v jubilejní verzi 10 nabídla nějaké opravdu drsné fíčurky. FF je ve vývoji poněkud roztržitější :roll: a IE zase pomalejší :) takže u nich dvou reakce na Chrome jen těžko odhadnout jak dopadnou v praxi
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Google Chrome přichází...

Příspěvek od myom »

hlavne se mi v procesech usidlil nejaky googleupdate, dokoce 2x a porad se snazi nekde pripojovat a to i kdyz neni chrome vubec zapnuty. a to me neskutecne stve.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
NoTHX
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 24. lis 2004
Bydliště: Budvar City

Re: Google Chrome přichází...

Příspěvek od NoTHX »

Jo, instalačka si tohohle hajzlíka bezostyšně přidá i do HKCU\...\CurrentVersion\Run a přirozeně nejde vypnout :roll: (aspoň jsem to nenašel)
V tomhle ohledu si Google koleduje o přesdržku, protože takhle "neslušné" chování (tj. včetně ostatních "bezdotazových procedur") k uživateli si vážně jen tak někdo nedovolí :x
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Google Chrome přichází...

Příspěvek od spajdr »

Start - Spustit - Msconfig záložka Startup (Po spuštění, odháknout googleupdate a hotovo :)
NoTHX
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 24. lis 2004
Bydliště: Budvar City

Re: Google Chrome přichází...

Příspěvek od NoTHX »

nevím proč mi to píšeš, když jsem napsal cestu do registrů kde ten hajzlík je, tak zřejmě budu vědět jak ho odtud dostat i bez msconfig, ale i tak díky :roll:

samozřejmě jsem pod "nejde vypnout" myslel přímo v samotném programu
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Google Chrome přichází...

Příspěvek od myom »

raadeji jsem to nezkousel, protoze mam takove tuseni, ze kdyz ho vypnes, tak se ti zapne druhy.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Odpovědět

Zpět na „Programování a web“