Outlook XP versus SPAM nebo Virus???

Vývojová prostředí, aplikace, skripty, http://www... síťové programy, internet, sdílení...
Odpovědět
karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Outlook XP versus SPAM nebo Virus???

Příspěvek od karf »

Mam problém se svým účtem na www.seznam.cz . Asi tak jednou za týden mi přijde email od (asi náhodného uživatele) jako odpověď s přílohou s příponou *.pif (outlook tuto příponu má jako nebezpečnou a tak přístup blokuje) emal obsahuje text: "Pleas see atached file for details" nebo tak nějak. Komp jsem projížděl Norton antivirem 2001 s aktuální databází virů a nic nenašel. Nevíte, co by to mohlo být?
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
Spectral
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 08. čer 2003

Příspěvek od Spectral »

No co, viry to jsou! Buď rád, že je dostáváš jen jednou týdně, mě chodí 3 denně, ani to nestačím mazat.
Veterán
karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karf »

Pak je ale záhada, že napadají jen můj účet karf@seznam.cz kdežto ostatní, včetně účtu od poskytovatele, nechávají být. Pak mě zaráží, že je Norton nenajde.
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
Spectral
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 08. čer 2003

Příspěvek od Spectral »

Já mám taky v každé schránce různý počet těch "viromejlů". Ono to záleží i na tom, jak moc zveřejňuješ svou adresu. Existují programy, které vyhledávají emailové adresy např. z příspěvků v diskuzích pod články apod.
Že ti to Norton nehlásí? Tak si ho zaktualizuj a otevři některou z těch příloh. Rezidentní štít nebo něco takového by mělo zařvat.
Jinak, ty majly mají předměty jako "Re: That Movie; Re: Application; Re: Wicked Screensaver; Re: Re: My details" atd. atd. ?
Veterán
Nidzo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. čer 2003
Bydliště: Milín - okres Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nidzo »

Spectral píše:No co, viry to jsou! Buď rád, že je dostáváš jen jednou týdně, mě chodí 3 denně, ani to nestačím mazat.
Tak vidim, ze aspon nejsem sam....

2karf: Zkus pockat na Office 2003...tam by Outlook by obsahovat blokovani spamu....no nechme se prekvapit....
Nidzo.cz - programování, webdesign, život v UK... :)
Odpovědět

Zpět na „Programování a web“