Spuštení chkdsk na více fleškách - crash

Vývojová prostředí, aplikace, skripty, http://www... síťové programy, internet, sdílení...
Odpovědět
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Spuštení chkdsk na více fleškách - crash

Příspěvek od Václav Sedlář »

Ahoj, chystáme se v brzké době kopírovat na hodně flešek náš soft, a tak jsme si na zkoušku objednali několik kusů flešek a 10-portové huby itec.

Máme vytvořený softík, který po zapojení všech flešek spustí kopírování (spustí bat soubor), jenže se objevil problém - každá fleška chce provést kontrolu (chkdsk)

Dobře - dali jsem na začátek bat. ještě kontrolu chkdsk, ale nastal problém - když takhle spustíme kontrolu více než 3-4 flešek, tak zatuhnou windowsy...

Nevíte jak spustit chkdsk na 10 fleškách současně? Takhle musíme kontrolovat každou flešku zvlášť...(takže tak 3 minuty ztráta času)

A ještě jedna věc -zkusil jsem připojit 5 flešek do pc, u každé si naklikal vlastnosti-nástroje-zkontrolovat a pak vše spustil - win taky spadly (sekly se).... Můžete to prosím zkusit, zda je to problém jen u nás, nebo je to globální problém win? Děkuji.
N_o_c_l_a_f
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2005

Re: Spuštení chkdsk na více fleškách - crash

Příspěvek od N_o_c_l_a_f »

Jenom maly napad-nepomohlo by misto chkdsk poustet v batu na zacatku format /q ?
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: Spuštení chkdsk na více fleškách - crash

Příspěvek od Vlastik80 »

Napadlo mne to také, ale pak jsem si řekl že chkdsk lze provést automaticky bez dotazu, ale u formátování toto tuším nelze.
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Spuštení chkdsk na více fleškách - crash

Příspěvek od Václav Sedlář »

jde to i u formátu.jenže některé fresky se na tu kontrolu ptají i po formátu bez chkdsk. Alespoň mám ten pocit... V pondělí zkusím.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Spuštení chkdsk na více fleškách - crash

Příspěvek od Alfajk »

a neni na tom pc nejakej antivir?
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Spuštení chkdsk na více fleškách - crash

Příspěvek od Václav Sedlář »

Alfajk: pokud mluvíš o potřebě chkdsk, tak je vyžadují všechny flešky na všech pc co jsem zkusil (doma i v práci)

A co se týče toho pádu, tak to vypadá, že win takto spadnou jen když se použije usb hub a 4 a víc flešek (zkoušel jsem 3 různé huby také na několika pc)

pokud máte doma usb hub a 4+ flešek, můžete to zkusit - jen si uložte práci, pak si otevřete 4x cmd a ddo každého dejte ckdsk (písmeno) a /f a pak je postupně odpalte...
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: Spuštení chkdsk na více fleškách - crash

Příspěvek od Vlastik80 »

Verze OS na problém nemá vliv?
Spring
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. zář 2013
Bydliště: Praha - Klánovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spuštení chkdsk na více fleškách - crash

Příspěvek od Spring »

Proc to nenascriptujes v PS pomoci DeviceID? Od toho je Powershel. Na Technet mas primo .NET chkdskall aplikaci, ktere nahazes vyjimky .conf a udela to taky. Jestli se nepletu, tak je to soucast sysinternalls.
"If it moves, compile it. If it moves too quickly, don't mark it stable. If it stops moving, drop it. It's not like your processor has anything better +to do" ... Gentoo
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Spuštení chkdsk na více fleškách - crash

Příspěvek od Václav Sedlář »

vyzkoušeny win 7 (notebook a pc) a win 8 na 3 PC
Odpovědět

Zpět na „Programování a web“