Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Vývojová prostředí, aplikace, skripty, http://www... síťové programy, internet, sdílení...
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od Krteq »

Ache píše:Takže to ma zkusit? Nahradí mi to starou operu 12.17 ve všem? Nebo je to stále jen další klon Chromu. Když sem zkoušel jednu z těch prvních verzí, tak to bylo zase jen chrom s gestama myši v základu. :)
Však zkus a uvidíš ;)
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od Václav Sedlář »

Ache píše:Takže to ma zkusit? Nahradí mi to starou operu 12.17 ve všem? Nebo je to stále jen další klon Chromu. Když sem zkoušel jednu z těch prvních verzí, tak to bylo zase jen chrom s gestama myši v základu. :)
Zkus a uvidíš, ale můj názor je, že co bude postaveno na jádru chromu, to je jen klon chromu...
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od Krteq »

Chromium a Chrome je krapet něco jiného :roll:
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od Ache »

Asi na to mrknu. Já mam nahozenou jak starou Oepru (radši v portable verzi, aby se mi nějak nezlikvidovala omylem nějakou aktualizací), tak tu novou Chromperu (na nový weby) + občas ve slabší chvilce pustím MS Edge :-D
Ale jestli se Vivaldi bude dát používat normálně jako stará opera, tak dam asi pryč obě dvě a necham si jen Vivaldi...
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od Krteq »

Dá se používat jako stará Opera (teda krom mailu) a dokonce to tak skoro i vypadá, ale potřebuješ si krapet pohrát s nastavením a integrovat RSS, práce na půl hoďky.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od zombux »

stará Opera je odepsaná, hlavně na Ajax-heavy stránkách, dávno to není podporované.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od Ache »

Tak sem to nahodil a super. Hesla šli naimportovat najednou jak ze starý, tak z nový opery.
Tak a teď akorát otázka - jak se to dělá obráceně - záloha hesel (ve staré opeře stačilo přenést soubor wand.dat).
Jinak to asi použitelná náhrada bude... i když ten mail mě pěkně štve - já tím spíš monitoroval, zda mě do nějaké schránky přišel mail nebo ne.

EDIT: A ještě jedna věc mě štve na chrome based prohlížečích - blbej render některých fontů - týká se to jak webů, tak i tohohle fóra - jako příklad za všechny tftccentral - fonty ve staré opeře (a stejně je renderuje i firefox) jsou lépe čitelný než pod chrome/chromperou/vivaldi.

Obrázek

Dá se nějak nastavit zobrazení jako v FF/stará opera?
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od Krteq »

Zkuste to takhle milý Watsone

Obrázek
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od Ache »

No, ale jak to mam nastavit? Já nevim jaký fonty využívá stará opera a FF - u tebe vypadá tohle fórum stejně jako pod starou operou? Prostě pod tim chromium je ten font takový drobnější - stará opera / FF to má jakoby výraznější - viz ten obrázek. Lépe se to čte

EDIT: příklad 2 - tenhle post:
http://abload.de/img/beznzvu-1lfshg.png
(nahoře opera, dole Vivaldi/chrom)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od Pepa1 »

má to taky 64bit verzi? nikde jsem to na stránkách neviděl...
a co takhle portable verzi??
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Vivaldi 64 bit portable

Příspěvek od Vlastik80 »

:arrow: https://vivaldi.com/download/ - až dole je 64bit (pokusná) verze, portable tipuji zatím není.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od Krteq »

Tuhle 64-bit "pokusnou" verzi používám od prvních buildů a v těch posledních jsem zatím nenarazil na problém. Ty starší nebyly zrovna moc stabilní.

Portable verzi si můžeš vybrat při instalaci (pozor, může mít až 200MB) 8-)

Obrázek
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od Ache »

No mě by fakt zajmalo, jak vyřešit ty fonty. Aby vypadaly jako v Opeře nebo FF. To jádro chromium je fakt v tomhle shit -stejně blbě zobrazuje i čistý chrome. A zrovna tohle fórum se na tom čte o dost hůř. A když zvětším velikost fontů, tak to akorát rozhází layout webu. :x
Jediný, ale velký mínus pro Vivaldi... jinak by to asi fakt vyhovovalo.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od Vlastik80 »

Já nevím, ale to by mělo jít nahradit jakýmkoli fontem ne? Já jedu přes FF a písmo pro toto fórum je FF default, tedy Times New Roman 16 pixelů... :roll:
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od Krteq »

Ache píše:No mě by fakt zajmalo, jak vyřešit ty fonty. Aby vypadaly jako v Opeře nebo FF. To jádro chromium je fakt v tomhle shit -stejně blbě zobrazuje i čistý chrome. A zrovna tohle fórum se na tom čte o dost hůř. A když zvětším velikost fontů, tak to akorát rozhází layout webu. :x
Jediný, ale velký mínus pro Vivaldi... jinak by to asi fakt vyhovovalo.
Můžeš zkusit ještě tohle - Chrome extension - Advanced Font Settings

Ještě můžeš mrknout do vivaldi://flags a zkusit zapnout/vypnout DirectWrite
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od Ache »

Krteq píše:Ještě můžeš mrknout do vivaldi://flags a zkusit zapnout/vypnout DirectWrite
Hmm, to jsem zkusil a docela to pomohlo... font je sice stále slabší, ale né tak máznutý:
http://abload.de/img/beznzvu-1c2oq3.png :!:

To už jde, to se dá přežít.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od oneb1t »

cleartype ;)
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
xakrurychle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2011

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od xakrurychle »

testuju na OSX, zatim je to hodne pomaly, zasekany
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od Ache »

Jako prohlížeč je to použitelný, ale omezen opět na funkce chromu. Takový dobrý maličkosti, který uměla stará opera to stále neumí.
Co se třeba stalo, když se ve staré Opeře kliklo pravým tlačítkem myši na fotku? Byla možnost vybrat vlastnosti obrázku a přečíst si EXIF info na fotkách. Ve Vivaldi leda tak prd (stejně jako v Chrome nebo Chrom-opeře). A takový detailů je víc, ale stále je to lepší náhrada, než Chrom-opera. Snad i tyhle drobnosti časem přidají.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od oneb1t »

tak to zmakne urcite nejakej plugin...
me spis stve ze ve stary opere bylo daleko lip vyreseny stahovani (napr. stahovany AVI melo koncovku AVI i v prubehu stahovani takze slo hned prehrat to sice jde ted taky ale musim slozite vybirat v cem chci otevrit tu koncovku opdownload :D)
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
Odpovědět

Zpět na „Programování a web“