Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Vývojová prostředí, aplikace, skripty, http://www... síťové programy, internet, sdílení...
kasper551
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. úno 2007

Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od kasper551 »

V roce 1994, dva programátoři začali pracovat na webovém prohlížeči. Naší myšlenkou bylo vytvořit opravdu rychle prohlížeč, který je schopen provozu na omezeném hardwaru, mít na paměti, že uživatelé jsou jedinci s vlastními požadavky a přání. Opera byla na světě. Náš malý kus softwaru impulz, naše skupina rostla a komunita byla vytvořena. Bydleli jsme blízko našich uživatelů, k našim kořenům. Nechali jsme si zlepšit náš software, založený na našich uživatelů zpětné vazby, stejně jako naše vlastní nápady, jak udělat velký prohlížeč. Inovované jsme a usilovat o dokonalost.
Rychlý posun vpřed do roku 2015, prohlížeč jsme kdysi milovali změnila svůj směr. Je smutné, že již neslouží svému komunitu uživatelů a přispěvatelů, kteří pomohli vybudovat prohlížeč na prvním místě.
Tak jsme přišli na přirozený závěr:
Musíme vytvořit nový prohlížeč.Prohlížeč pro sebe a prohlížeč pro naše přátele.Prohlížeč, který je rychlý, ale také prohlížeč, který je bohatý na funkce, vysoce flexibilní a umožňuje uživateli jako první.Prohlížeč, který je určen pro vás.

jedna se zatím o „technical Preview“ funkčnost je zatím omezená ,ale do budoucna slibují mnoho funkci

stáhnout a otestovat můžete zde
https://vivaldi.com/#Home
Dum spiro spero
Spem retine
S rozumem a odvahou
Audacem fortuna iuvat
Sciens vincit 
Semper Fi
senik88
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2009
Bydliště: Všestary
Kontaktovat uživatele:

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od senik88 »

Už jsem ho v práci stáhnul a nainstaloval. Vypadá to dobře, jen mi to přišlo malinko zasekaný, ale to nemusí být zrovna prohlížečem, vzhledem k vytížení počítače. Pokud to dotáhnou do konce, tak super, bude to nacpaný funkcema ze starý Opery a jádro Blink, můj vysněný prohlížeč :D
Intel Core i7-4930k + SilentiumPC Grandis 2 | Gigabyte GA-X79-UP4 | Kingston HyperX 16 GB DDR3 1866 MHz (4x4 GB) | AMD Radeon RX Vega 56 + Raijintek Morpheus II | SSD Intel 520 240 GB + Crucial MX300 1TB | Corsair HX620 | Fractal Design Define R6 | HP LP2475w + HP ZR22w | HyperX Alloy FPS Pro | Gigabyte M8000X
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od zombux »

pokud to bude dotaženo do konce, možná to bude zajímavé. zatím to je jen technické demo a další fork chromu
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
bubanek
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2005
Bydliště: /dev/null (aka Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od bubanek »

Vypadá to docela dobře. A musím říct, že mě velmi pozitivně překvapilo, že v tom plně funguje service desk v práci :)

Jenom ten user agent string je docela zvláštní

Kód: Vybrat vše

Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/40.0.2214.89 Vivaldi/1.0.83.38 Safari/537.36
senik88
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2009
Bydliště: Všestary
Kontaktovat uživatele:

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od senik88 »

Opera 26 nemá ten UA o moc jinačí... :)

Kód: Vybrat vše

Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/39.0.2171.95 Safari/537.36 OPR/26.0.1656.60
Intel Core i7-4930k + SilentiumPC Grandis 2 | Gigabyte GA-X79-UP4 | Kingston HyperX 16 GB DDR3 1866 MHz (4x4 GB) | AMD Radeon RX Vega 56 + Raijintek Morpheus II | SSD Intel 520 240 GB + Crucial MX300 1TB | Corsair HX620 | Fractal Design Define R6 | HP LP2475w + HP ZR22w | HyperX Alloy FPS Pro | Gigabyte M8000X
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od oneb1t »

je to sux neumi to rozsireni zatim (nebo nevim jak je tam dostat)
a bez adblocku a disconnect/ghostery uz na net nelezu

ono by stacilo doladit par drobnosti v aktualni opere a byl bych spokojenej
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od Václav Sedlář »

no, tak jsem to nainstaloval a zatím hrůza - šílený vzhled (asi na způsob win 8), rámečky kolem textových polí apod... import speeddialu a pod. z opery není...

Doufal jsem, že budou pokračovat ve vývoji presta a ne že to bude další klon chromu... a chtěl jsem dragonfly... Uvidíme, ale zatím ne...
Naposledy upravil(a) Václav Sedlář dne sob 31. led 2015, 17:44, celkem upraveno 2 x.
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od oneb1t »

dragonfly klon je i v novy opere :) pod revizi prvku
vzhed je silenej a celkove je to docela nepovedeny
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od Václav Sedlář »

a teď koukám že chybí přihlašování pomocí ctrl+enter (výběr usera) - to používám nejčastěji

+ ve speeddialu nejde otevřít stránka prostředním tlačítkem (kolečkem) myši...
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od zombux »

tak ať to oživíme, za mě aktuální Beta 2 je hodně hodně nadějná věc. po tom, co "Chroperu" teď prodali do Číny, na to nejspíš přejdu rád, hlavně možnost využívat extensions z Chrome storu je perfektní :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od Krteq »

Asi tak, jestli Operu koupí číňani, tak je pro mne Vivaldi jasnou volbou.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od zombux »

Beta 3 out.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Mrazák
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. říj 2005
Bydliště: Praha

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od Mrazák »

Behem dneska jsem Vivaldi zkousel a musim rict, ze jsem nadsenej. Po vydani Chropery jsem presel z Opery 12 na Firefox + spoustu nabastlenych rozsireni, ale nikdy jsem si poradne nezvykl. Vivaldi uz ted vypada hodne nadejne :)
PC1: MB: Asus Prime B650-Plus |CPU: R7 7700, Arctic LFII 240mm |RAM: 2x32 GB 6000 CL28 |GPU: RTX 3060 Ti FE |SSD: KC3000 2TB |PSU: Seasonic 850PX |Case: Fractal Define 7 Compact
RetroPC: MB: DFI LP UT nF4 SLI-DR Expert |CPU: AMD Opteron 180 3.0 GHz |RAM: 2x512 MB G.Skill TCCD 600 MHz |GPU: GeForce 7800GTX SLI |HDD 3x WD Raptor RAID0 |Case: TT Armor Jr.
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od Václav Sedlář »

já tedy nevím co všichni vidí na tom vivaldim - asi jsem slepý ale kromě barviček nevidím moc rozdílů oproti chrome (boční lištu nepočítám), náhledy webů v speed dialu jsou nepoužitelné, načítání webů pomalé - když vyplním adresu a dám enter, tak jsou tak 2 sekundy prodleva než začne chrome načítat stránku.

Teď jsem nainstaloval chroperu a zdá se mi lepší než vivaldi...

Kdy žtak mě poučte co je lepšího na vivaldi oproti chropeře a chrome... Díky
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od zombux »

Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od Krteq »

Tak Beta 3 je parádní. RSS a další extensions z Chropery jsou kompatibilní a lze je s trochou práce ručně importovat i veškerým nastavením, feeds atd.

@Václav sedlář: Ty barvičky jdou samozřejmě vypnout :) ... a co se customizace týče, je na tom V dost slušně.

Rychlost si myslím ještě poladí, však je to furt BETA. Uvidíme co RC a hlavně final build.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od zombux »

no, já nenašel přímou náhradu RSS readeru z Chropery (Smart RSS + RSS Detector), ale v Chrome storu jsem pro Vivaldiho našel Feedbro, který se dá nastavit na stejný vzhled a importovat jde feedy taky v pohodě, takže dobrý :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od zombux »

1.0 final je tu.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od Krteq »

Koukám, že včerejší build co se mi stáhl a updatnul už byl skoro final :)

Jinak oproti první betě je to solidní skok v rychlosti načítání stránek :wink:
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Vivaldi Prohlížeč od zakladatelu Opery

Příspěvek od Ache »

Takže to ma zkusit? Nahradí mi to starou operu 12.17 ve všem? Nebo je to stále jen další klon Chromu. Když sem zkoušel jednu z těch prvních verzí, tak to bylo zase jen chrom s gestama myši v základu. :)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Odpovědět

Zpět na „Programování a web“