Programovací jazyk

Vývojová prostředí, aplikace, skripty, http://www... síťové programy, internet, sdílení...
GERADRIEL
Nováček
Nováček
Registrován: 14. pro 2014

Programovací jazyk

Příspěvek od GERADRIEL »

Chci se optat na možnosti programovacích jazyků zajímá mne c++ a C#.Zajímají mne jejich využití a jejich možnosti a celkově k čemu mi poslouží OOP,kde a při čem to využiji,zajímá mne programování a vytváření software.S OOP nemám žádné zkušenosti.Kdysi jsem se učil programovat v Pascalu ještě za doby dosu,vlastní menu pro dos,testové hry a podobně a později jsem přešel na html a webové stránky.Ale možnosti tvorby a programování webu mne přes tyto stránky nezajíma,pro tyto účely bych se mohl učit rovnou php.Nemám ještě ujasněné čemu se chci přesně do budoucna věnovat,pro zatím mne zajímá toto a také bych se chtěl naučit pomocí kodu zadávat příkazy jako tomu bylo třebas u javascriptu at se vypne cd,přes ikonu vysune cd rom a podobně,tam končily veškeré mé znalosti javascriptu,v něm jsem uměl opravdu hodně málo-jen pár příkazů.A dnes to beru jako bych nikdy neprogramoval jelikož vše je nějakých 15 a více let nazpět.Viděl jsem tvorbu jednoduchých her v C# jako třeba had,umožní mi to samé c++? Děkuji za odpověd.
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Programovací jazyk

Příspěvek od oneb1t »

c# i c++ ti umozni prakticky cokoliv od hada pres webovou stranku (u c++ trosku komplikovanejsi ale taky se da :D) po mluvici kocku

rekl bych ze c# je pro zacatecnika prijemnejsi jazyk nez c++ ale kdyz budes umet jeden tak muzes jen s malym usilim prejit na druhej
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
yuri.cs
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. led 2007
Bydliště: hl.m. piva
Kontaktovat uživatele:

Re: Programovací jazyk

Příspěvek od yuri.cs »

C++ je svou syntaxi zrejme nejslozitejsi bezne rozsireny jazyk. Pro zacatecnika rozhodne z tehle dvou C#.

Jinak OOP umozunje resit radu standardnich problemu pomerne elegantne (viz GOF paterny). Ale to dovede napr. funkcionalni programovani u jinych problemu taky. Proto moderni vysokourovnove jazyky (např. i C#) obsahuji vicero paradigmat - deklarativni i imperativni, funkcionalni (LINQ), OO, atd.

btw skrz JS otevirat CDromku nahani strach...
It will be amazing in case after 10GHz we will see 20GHz, 30GHz and so on, just like we witnessed the thorny way from 10MHz to 33MHz in the eighties. -xbitlabs.com
GERADRIEL
Nováček
Nováček
Registrován: 14. pro 2014

Re: Programovací jazyk

Příspěvek od GERADRIEL »

Rád by jsem se optal na nějaké prostředí ve kterém bych mohl programovat v C# od kamaráda,který je programátor v c++ jsem dostal microsoft visual studio ultimate 2013,vím že je to na c/c++ ale dá se v tom pracovat i s C# pokud ne,jaké jiné prostředí byste mi doporučili na tento jazyk žádné neznám,děkuji.
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Programovací jazyk

Příspěvek od oneb1t »

jo visualko je i pro c#
a dle mejch skromnejch zkusenosti je to nejlepsi vyvojovy prostredi navic ted i ve verzi community zadarmo
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
GERADRIEL
Nováček
Nováček
Registrován: 14. pro 2014

Re: Programovací jazyk

Příspěvek od GERADRIEL »

Tak jsem zkoumal programovací jazyk c# a také na asp.net,asp.net je super pokud jsem to pochopil správně tak v něm skvěle uplatním znalosti html a css, a co se týče c# tak ten jazyk vypadá moc hezky a velice dobře se v něm orientuje,jediné negativum co vidím tedy pro mne je to že je to jen pro windows,momentálně chci dělat věci pro windows ale do budoucna bych rád okusil i jiné platformy.
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Programovací jazyk

Příspěvek od oneb1t »

tak ono to uplne pro windows only neni ale s tim se asi nechces zabejvat zatim :D
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
GERADRIEL
Nováček
Nováček
Registrován: 14. pro 2014

Re: Programovací jazyk

Příspěvek od GERADRIEL »

To opravdu zatím nechci ale ohletně programování,nevím proč a možná mne tady za to hodně lidí ukamenuje.Tak ohledně programování mám mnohem raději operační systém linux nežli windows,možná je to dnes už jen z nostalgie ale také když vidím kterým směrem se windows ubírá,tak je mi čím dál méně sympatický a začíná mne i zajímat macintosh,ten operační systém neznám a rád by jsem se s ním také seznámil dále jsem slyšel že steam vyvíjí svůj operační systém,je možné že windows v budoucnu opustím úplně jelikož na windows 10 přejít nehodlám,tak uvidím co microsoft vymyslí do budoucna,proto se zajímám i o jiné platformy.Vím že bych chtěl zatím dělat věci jak pro windows tak pro linux zdali je to možné.
nick_sekac
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2009
Bydliště: Petrovice

Re: Programovací jazyk

Příspěvek od nick_sekac »

Pokud se chceš naučit programovat se zaměřením na OOP, tak je podle mě ideální C# nebo Java, kde OOP nabízí prostředky, které ti pokryjí 99% požadavků, které od OOP kdy budeš potřebovat. Zároveň oba jazyky mají, alespoň teda pro mě, přehlednou syntaxi, nemusíš se zabývat pointery atd. Rozhodně bych dnes již nezačínal na C++, kde OOP obsahuje tolik prostředků, že se ti z toho protočí hlava a budeš ještě muset řešit věci kolem. Výhoda C++ je, že jakmile si ho osvojíš, tak takový C# a Java je pak už víceméně hračka a programování budeš chápat trochu v širších souvislostech.

Osobně jsem též začínal na Pascalu, dalším bylo PHP5. Pak jsem pomocí bible Mistrovství v C++ konvertoval na krátký čas na C++. Kvůli vejšce jsem přešel na Javu a kvůli práci jsem nakonec přešel na C#. Kdy základní osvojení C# byla v podstatě formalita na pár dní, když pominu knihovnu pro uživatelské rozhraní. Tím chci reagovat na to, že nevíš na jakou platformu se v budoucnu zaměříš => ať už vybereš jakýkoliv jazyk, neznamená to, že u dalšího případného pojedeš jazyka od znova. Pravda, šel jsem tou horší cestou z C++ na lehčí jazyk.

Mě osobně nejvíce sedl C#. Píši v něm celkem velké aplikace pro desktop (výpočetní programy, programy pro správu) a to je prostě paráda v kombinaci s asi nejlepším vývojovým prostředím s jakým jsem měl tu čest Visual Studiem. V podstatě jediným omezením je rozšíření jenom na ten Windows.
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Programovací jazyk

Příspěvek od oneb1t »

Mě osobně nejvíce sedl C#. Píši v něm celkem velké aplikace pro desktop (výpočetní programy, programy pro správu) a to je prostě paráda v kombinaci s asi nejlepším vývojovým prostředím s jakým jsem měl tu čest Visual Studiem. V podstatě jediným omezením je rozšíření jenom na ten Windows.
tohle presne si myslim taky :D
dobra syntaxe bez kokotin co jen komplikujou veci
vyborny a rychly vyvojovy prostredi
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Programovací jazyk

Příspěvek od Václav Sedlář »

ahoj, prosím neukamenujte mě za tento dotaz - je možné v netbeans programovat i c#? Netbeans totiž používám na vše a nechce se mi jen kvůli c# instalovat další prostředí... díky
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Programovací jazyk

Příspěvek od oneb1t »

nainstaluj si visualko programovat c# v cemkoliv jinym je utrpeni
a teoreticky to asi podporuje ale je to proste nesmysl :D
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Programovací jazyk

Příspěvek od Broxik »

No neco google nasel ale nevypada to uplne dobre. Spise bych sel cestou visual studia je fakt vychytany skoda ztracet cas jinym editorem.
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Programovací jazyk

Příspěvek od Václav Sedlář »

jj, a ještě dotaz - můžu edici Community 2015 používat v práci pro pracovní účely - např. pro vytvoření utilitek, které ale budeme používat jen ve firmě, ne na prodej
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Programovací jazyk

Příspěvek od oneb1t »

tak asi uplne spravne bys nemel ale nikdo to kontrolovat neprijde :D
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Programovací jazyk

Příspěvek od Václav Sedlář »

ok
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Programovací jazyk

Příspěvek od Broxik »

Microsoft s takovyma malyma piratama imo nema problem. Porad je to pro nej lepsi, pac se muze naucit vydelat a pak si casem treba ten produkt koupi. Stejne dneska vetsina firem ma z ms nejaky partnerstvi a mas pristup temer ke vsemu. My to tak teda ve firme mame. V
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
GERADRIEL
Nováček
Nováček
Registrován: 14. pro 2014

Re: Programovací jazyk

Příspěvek od GERADRIEL »

Rád by jsem se ještě optal nechci kvůli tomu zakládat nové téma,v současné době se učím programovat v jazyce c# ale také mne opět chytá mlsná na webové stránky,tak se chci optat jaké máte zkušenosti učení se dvou jazyků najednou nepletlo se vám to? Html a css znám jen už to po tolika letech co jsem tvořil stránky naposledy neumím psát a php znám jen z části. A také bych se rád optal na asp.net někde jsem četl že to jest složité.
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Programovací jazyk

Příspěvek od Broxik »

ALe asp.net pises v C# nebo VB. Tudiz jazyk je stejny. Asp.net je platforma. Stejne jako treba dekstop aplikace. Kazde ma svoje, puzivas jiny namespacy a ma to svoje pravidla pri vyvoji a pouziva se trosku jiny "vzhled" projektu. Nevim jak to lip napsat. Proste kdyz se naucis c# tak porad musis jeste pak zabsorbovat jak ma zhruba fungovat rozumna webova aplikace (tzn basepage, parametry stranky, na to nejaky aktivni context a na tom naveseny treba uzivatel, nejaky dulezity ciselniky atak) nebo treba ta dekstopova aplikace kdy se pouziva windows forms a vyvyjis klasickou aplikaci. Byt tebou mrknu se smerem k MVC to tedka hodne mezi vyvojari fici.
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
Exp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Programovací jazyk

Příspěvek od Exp »

Za me, pokud c#, tak rozhodne WPF (protoze XAML). Mne se dobre pise s MVVM patternem. Chvili trvalo, nez sem to podchytil, ale spoustu veci to dokaze zjednodusit a zprehlednit.
Odpovědět

Zpět na „Programování a web“