Jak z PC Teoreticky Udělat Router

Vývojová prostředí, aplikace, skripty, http://www... síťové programy, internet, sdílení...
Odpovědět
Jamal753357
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2014

Jak z PC Teoreticky Udělat Router

Příspěvek od Jamal753357 »

Ahoj mám tady takový dotaz v práci se mě ptají a tím pádem mi i dávájí za úkol jak teoreticky udělat z PC Router a jaký použít i software. Za všecky rady moc díky :) Doma v PC mám jen jednu síťovku na Motherboardu.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak z PC Teoreticky Udělat Router

Příspěvek od python.p »

Chtěl bych být tvůj zaměstnavatel... kor když neumíš použít google a ani se pořádně zeptat.
Jamal753357
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2014

Re: Jak z PC Teoreticky Udělat Router

Příspěvek od Jamal753357 »

Na googlu hledám celou dobu ale nic stále nemohu najít. :-/ Pokud ale i tak něco víš budu moc rád za jakoukoliv radu. :)
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak z PC Teoreticky Udělat Router

Příspěvek od python.p »

A jaké je jako zadání? Na jakém železe? Hm, co se aspoň pořádně zeptat?
Jamal753357
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2014

Re: Jak z PC Teoreticky Udělat Router

Příspěvek od Jamal753357 »

Jedná se čistě jen o Teoretické cvičení a potřebal jsem jen nakopnout kterým směrem. V PC si tím pádem vytvořím další Virtuální Síťovky co jsem tak zaslechl. Můžeš mi prosímtě upřesnit co použít dál ? ... Železo je u mě Doma kde si to chci vyzkoušet. HW Specifikace MB Maximus VII, i7, 64GB Ram, GTX 1080 OC ;-) Jinač vpodstatě netuším ani jak se na to pořádně zeptat.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak z PC Teoreticky Udělat Router

Příspěvek od python.p »

UTFG: routing + linux

Takže máš dělat něco o čem víš úplný houno. Pokud bych chtěl udělat z PC router, tak bych si nakoupil síťovky, nainstaloval linux a udělal si vše co bych jak chtěl, sice je to ultra kanón na vrabce, ale není jedinej důvod, proč by to nemělo fungovat.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Jak z PC Teoreticky Udělat Router

Příspěvek od killerek »

Proboha, kdo mel zase takovy genialni napad, když se vyrabeji routery ruznych výkonových/cenovych kategorii? Pokud o tom nic nevis, tak nemá vůbec cenu ztrácet clovekohodiny zprovoznovanim PC routeru … Navíc emulovany router na PC (nedejboze při pouziti sifrovani pro tunely) bude mit vykonostni dopady na beznem x86 CPU. Taky tam nemuzes pouzit nejake shit Realtek sitovky, ale kvalitu. Ony se ty routery nevyviji jen pro srandu kralikum ...
Odpovědět

Zpět na „Programování a web“