MySql - front

Vývojová prostředí, aplikace, skripty, http://www... síťové programy, internet, sdílení...
Odpovědět
Lopikus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. led 2004
Kontaktovat uživatele:

MySql - front

Příspěvek od Lopikus »

Dělám stránky a tento databázový server používám. Nicméně...mám jeden drobnej problém. Když ho spustim, tak se chce koneknit, to je ok. Konektuji se na localhosta, jako uživatel root na portu 3306. A někdy se mi to connectuje v poho, ale někdy (většinou) mi to napíše tuto chybu :
2003 - Can't connect to MySQL server on 'localhost' (10061). Nevim proč to. Když není spuštěný, tak samozřejmě nemůžu používat databázi na stránkách. Ještě mi běží MS SQL server ale nefachalo to, ani, když jsem ho neměl nainstalovanej.
Ještě jednu drobnost, nevíte, kde je na netu dobrej manuál v češtině na php - mssql a mysql??? děkuji
miho
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 29. kvě 2003
Bydliště: Orlová-Lutyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miho »

Dotazu nejak nerozumim
Když ho spustim, tak se chce koneknit, to je ok
Server se chce po spusteni nekam konektit? Proc?

Nejdrive se presvedci zda ten server skutecne bezi, napr tak, ze ho dohledas v seznamu spustenych procesu.

pak vyzkousej zda se pripoji
telnet 127.0.0.1 3306

pokud ne tak sem pastni tvuj mysql.ini
Lopikus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. led 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lopikus »

no já spustim normálně MySQLfront.exe a ono se to chce konektovat na nějakej server....localhost.....PS ve sputěnech procesech to nemám...takže nevim
miho
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 29. kvě 2003
Bydliště: Orlová-Lutyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miho »

Coz takhle si o tom neco precist nez zacnes delat pokusy :)

V administrative tools (nastroje pro spravu)/services(sluzby)/vyhledej mySQL v seznamu a spust pripadne nastav aby se spoustela automaticky po startu. Teprve pak se muzes konektit.
Odpovědět

Zpět na „Programování a web“