bordel s IE

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
Hou.mer
Nováček
Nováček
Registrován: 28. led 2004
Kontaktovat uživatele:

bordel s IE

Příspěvek od Hou.mer »

čau lidi, mam problem, kterej mě ne-malo vytáčí. Chytil sem asi nějakýho šmejda do kompa, no prostě, zapnu prohlížeč IE, samozřejmě je nastavená nějaká píp domácí stránka, ale co mě nejvíc sere je, že když zadam třeba www.formule1.cz tak vono to udělá: otevře se zas ta domácí šajze stránka a v políčku pro adresu je :http://snvhst.outhost.info/?www.formule1.cz a formule nikde. Zjistil sem, že to de píp http://www.formule1.cz, ale to je zdlouhavý a mě prostě sere že to nefunguje jak má. Tak sem stáhnul trialy avg 7.0, pak vod symantecu norton antivirus, pak adware 6.0, spy sweepra a šel do akce, zajímavý, že všechny programy našly "svůj bordel" všechno sem smazal, ale ta věc s IE je pořád. Formátovat disk a reinstalovat wokna nechci, protože sem to dělal nedávno, ale že se toho píp nemůžu zbavit, mě neskutečně píp. By mě zajímalo, jaký píp to vymejšlej a dělaj, dyť to akorát votravuje lidi. Tak jestli někdo výte, jak to odstranit... Díky
Naposledy upravil(a) Hou.mer dne stř 2. čer 2004, 23:04, celkem upraveno 1 x.
amd 2200+, asus a7v8x-x, GeForce FX 5200 (asus v9520 magic), 512MB DDR 333MHz pc2700.
JanHavlicek
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. srp 2003
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec

Příspěvek od JanHavlicek »

Zkus SpyBot a nebo spusť msconfig a odškrtni všechny podezřelé služby. Taky ten ad-aware aktualizuj. Můžeš si stáhnout Kaspersky AV 5 a projet to
Dell Inspiron 6400, HP mini 5103, Nokia E71, Nokia E75, HTC HD2
Lemra
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. zář 2003

Příspěvek od Lemra »

Hehe, hijack outhost.info... tady nepomůže žádnej spyware remover a nevím ani o žádný utilitě (kromě obnovení systému), která by Tvýho trojana dokázala ze systému vypreparovat. Je schovanej v skrytý systémový knihovně inatjoy.dll a už Ti modifikoval svchost.exe. V registrech je řada odkazů na HackerDefender...

1. Zkus obnovení systému - pokud máš nějakej rozumnej bod obnovení, jdi do něj. To na 100% funguje.

2. Další možnost je reinstalace oken... :)

3. Nebo ruční postup - je to docela složitý:

- zkontroluj si v system32 přítomnost inatjoy.dll - pokud tam je, napiš.
..
Hou.mer
Nováček
Nováček
Registrován: 28. led 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hou.mer »

Lemra píše:Hehe, hijack outhost.info... tady nepomůže žádnej spyware remover a nevím ani o žádný utilitě (kromě obnovení systému), která by Tvýho trojana dokázala ze systému vypreparovat. Je schovanej v skrytý systémový knihovně inatjoy.dll a už Ti modifikoval svchost.exe. V registrech je řada odkazů na HackerDefender...

1. Zkus obnovení systému - pokud máš nějakej rozumnej bod obnovení, jdi do něj. To na 100% funguje.

2. Další možnost je reinstalace oken... :)

3. Nebo ruční postup - je to docela složitý:

- zkontroluj si v system32 přítomnost inatjoy.dll - pokud tam je, napiš.
hehe, jak si to věděl že tam bude :) já věděl že sem píp...
Naposledy upravil(a) Hou.mer dne stř 2. čer 2004, 23:03, celkem upraveno 1 x.
amd 2200+, asus a7v8x-x, GeForce FX 5200 (asus v9520 magic), 512MB DDR 333MHz pc2700.
Lemra
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. zář 2003

Příspěvek od Lemra »

1. Odstraň všechny nevhodný slova ze svých postů.
2. Následující postup si vytiskni nebo opiš
3. Zazálohuj si důležitý data

Postup opravy:

Nabootuj z instalačního CD WinXP.

Zvol "opravit instalaci".
Zvol diskový oddíl s XP a zadej admin heslo
Dostal jsi se do příkazový řádky disk:/windows

Napiš následující příkazy:

attrib -r svhost.exe
del svhost.exe
attrib -r hxdefdrv.sys
del hxdefdrv.sys
attrib -r winunins.exe
del winunins.exe
attrib -r winunins.ini
del winunins.ini
cd system32
del inatjoy.dll

Restartuj do nouzového režimu

start - spustit, napiš regedit

pokud se nespustí, najdi v system32 soubor regedt32.exe a zkus ho spustit, pokud se nepodaří, udělej si kopii, tu přejmenuj na cokoliv.exe a spusť editor registru

stiskni F3, napiš outhost
vyhledej a smaž všechny klíče obsahující outhost

stiskni F3, napiš hackerdefender
vyhledej a smaž

stiski F3, napiš ctrlpan.dll

pokud je v HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows klíč "AppInit_DLLs"=ctrlpan.dll,
odstraň klíč, knihovnu v system32 najdi a smaž (má atribut skrytý a systémový, takže musíš povolit zobrazení sys souborů)

Restartuj počítač, nastav si homepage. Comp ještě není čistej, ale služby trojana už neběží... v tomto okamžiku Ti pomůže nějakej antivir nebo spyremover, vymaž vše, co najdou. Hodně štěstí... :)
..
Jiri Drak
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Č.K.

Příspěvek od Jiri Drak »

to je zrale na sticky thread.
Jen mi neni jasne jak wokna zkousnou, ze jim smazes svhost ?
Nebo to k zivotu nepotrebujou ? Ja ho mam v procesech pustenej furt, tak me napada, jestli tam nemam neco "navic" :oops:
MB Asus P7P55D-E, CPU Core i5-750@3700MHz, RAM 16GB, VGA Radeon RX Vega 56
Lemra
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. zář 2003

Příspěvek od Lemra »

Jiri Drak píše:Jen mi neni jasne jak wokna zkousnou, ze jim smazes svhost...
Velká vymoženost XP - ochrana systémových souborů - obnoví si ho z dllcache... :)
..
orange_juice
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. črc 2003

Příspěvek od orange_juice »

on má spuštěnou konzoli pro zotavení systému z bootovacího cd...nemá nabootovaný windows z disku takže svchost by měl jít normálně smazat..to je aspon moje domněnka :oops:
orange_juice
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. črc 2003

Příspěvek od orange_juice »

aha tak to sem asi vedle :oops:
ICE
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ICE »

priste pecko radsi ber od kamosu... :)
Hou.mer
Nováček
Nováček
Registrován: 28. led 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hou.mer »

2 Lemra, díky, zejtra to vyzkoušim a napíšu, vulgární výrazy eliminovány:)

2 Ice, :oops: jak si to věděl :-D Vono ale stačí cokoli vyhledávat z yahoo a nějakej bordel se ti vžycky podaří zanést a nemusí to bejt jenom hambatý stránky :)
amd 2200+, asus a7v8x-x, GeForce FX 5200 (asus v9520 magic), 512MB DDR 333MHz pc2700.
Lemra
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. zář 2003

Příspěvek od Lemra »

Doufám, že se Ti podaří trojana odstranit úspěšněji, než nevhodný výrazy - nějak nepozoruji změnu. Něco s tím udělej, ušetříš mě práci.
..
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Příspěvek od zombux »

Lemra píše:Doufám, že se Ti podaří trojana odstranit úspěšněji, než nevhodný výrazy - nějak nepozoruji změnu. Něco s tím udělej, ušetříš mě práci.
... to bude jak morseovka :oops:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“