Antivirus na notebook / netbook

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
Kukyn
Nováček
Nováček
Registrován: 28. kvě 2009

Antivirus na notebook / netbook

Příspěvek od Kukyn »

Jaky antivir by jste doporučili pro notebook Acer Aspire 7530 (4 GB Ram,dvoujádrový procesor,320GB harddisk)Přemýšlím mezi Avastem a NOD 32 :?:
nevidany
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2005
Bydliště: Č. Budějovice, Praha

Re: Antivirus na notebook

Příspěvek od nevidany »

Avast + comodo.
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: Antivirus na notebook

Příspěvek od Shit »

Na nouťasy dávám (skoro pokaždé) tuto osvědčenou kombinaci: Avira free + Comodo FW.
James.86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. zář 2005
Bydliště: Australia - Sydney

antivir na netbook

Příspěvek od James.86 »

jaký doporučujete? Je potřeba aby nežral moc systémových prostředků (netbook = 1,6Ghz Atom, 1-2GB ram ...)

současně bych ale raději zdarma :)

Na PC používám Avast a nemám důvod si stěžovat.
Toto mně přijde zajímavé http://daol.aol.com/security/virusscan-plus/
Prý slabší antivirák, který se ale rychle zlepšuje shttp://personalfirewall.comodo.com/download_firewall.html

co vy na to?
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: antivir na netbook

Příspěvek od zombux »

počkej na MS Security Essentials
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: antivir na netbook

Příspěvek od Shit »

Já mám na netbooku Aviru free + ComodoFW.
Zkoušel jsem i Comodo AV - velmi rychlý, možná brzdí i méně než Avira, velmi se za poslední dobu zlepšil počet planých poplachů => Comodo AV se zdá být už v pohodě použitelný, nicméně zatím věřím více Aviře.
Údajně i nový AV od MS má velmi malé HW nároky, ale ten jsem ještě nezkoušel.
systemjack
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2004
Bydliště: Ostrava

Re: antivir na netbook

Příspěvek od systemjack »

Tak pokud chceš něco zadara, tak dobrý tip je Avast free máš tam sedm bezpečnostních modulů a aktualizace pravidelné. Pokud chceš ještě firewall zadara, tak je velmi solidní Outpost zrovna testuju PRO verzi a je velmi dobrá i bezpečnostní testy jsou u tohoto firewallu vynikající.(http://free.agnitum.com/)- je tam i srovnání s PRO verzi ale jako základ poslouží velmi dobře
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: antivir na netbook

Příspěvek od zombux »

Avast má poměrně drsnou náročnost na systém, na netbook bych to pokud možno necpal.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
James.86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. zář 2005
Bydliště: Australia - Sydney

Re: antivir na netbook

Příspěvek od James.86 »

zombux píše:počkej na MS Security Essentials
Tohle asi fakt bude nej, co jsem si o tom přečetl ... Jen škoda, že ještě není hotov
NoTHX
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 24. lis 2004
Bydliště: Budvar City

Re: antivir na netbook

Příspěvek od NoTHX »

Pokud člověk nekliká na všechno co mu přijde pod ruku a nespouští "sceensaver.exe" apod., stačí bohatě jednou za čas projet PC online scanem, třeba od Esetu. U netbooku je každá výkonová ztráta drahá, osobně bych tam žádný rezident nedával, ale pokud ano tak asi doporučenou Aviru, ComodoAV, nebo ten nový AV od MS, zatím vím jen že žere trochu víc paměti, výpočetní náročnost nemám ověřenou.

facility: Když warezíš, tak se tím aspoň nechlub. S cenzurou to nemá nic společného. Spíše s nedostatkem inteligence, ale né té zombovo, ani SSO, ale tvé.


//edit Wilik - promaz OT
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: antivir na netbook

Příspěvek od Shit »

James.86 píše:
zombux píše:počkej na MS Security Essentials
Tohle asi fakt bude nej, co jsem si o tom přečetl ... Jen škoda, že ještě není hotov
1) Stáhnul jsem to přímo s MSDN => šlo to sosnout i z ČR (byť byl asi omezený počet downloadů), včetně "poděkování" na email.
2) Na netbooku zatím ZCELA nepoužitelný, brzdí zdaleka více, než Kaspersky, při nálezu "syfla" nastává cca minutová pauza, než jej vyhodnotí o jakého konkrétního syfla jde.
3) Defakto žádné volby (spíš vůbec žádné), pokud MS AV narazí na SFX CAB archív (např. nV drivery), tak můžete odejít klidně na oběd.
4) Bezdůvodně se vypíná rezidentní štít....
5) Volba při scanu "povolit" výskyt syfla je opět na vypití kávy...
6) Při scanu "sežere" i přes 100M v paměti.
7) Dále jsem ho ani nezkoušel - na takový humus nemám nervy => "zlatá" Avira.

Nebál bych se říci, že větší humus jsem dlouho neviděl. :blee: Ano, je to zatím "beta"... :|
Je možné, že na Quadu je už "částečně" použitelný, ale tam mám licenci na KIS. 8)
systemjack
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2004
Bydliště: Ostrava

Re: antivir na netbook

Příspěvek od systemjack »

Tak pokud bych řešil něco na noťas, tak určítě v dnešní době výkonných noťasů není problém procesor a paměť. Já osobně mám starou herku HP nx6110 CPU 1,6, RAM byla původně jen 256 přidal jsem ještě 512, grafika 128RAM sdílená. Mám tam AVASTA HOME a jede úplně v pohodě, vyměnil jsem pouze firewall Zone Alarm za Outpost, který nebrzdí start jako Zone Alarm no a ještě antispayware soft a úplně bez problémů. Při dnešních výkonech noťasů bych se nad tím nějak moc nepozastavoval. AVAST HOME má lepší výsledky než AVG a další a navíc je česky.
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: antivir na netbook

Příspěvek od Shit »

systemjack píše:Mám tam AVASTA HOME a jede úplně v pohodě, vyměnil jsem pouze firewall Zone Alarm za Outpost, který nebrzdí start jako Zone Alarm no a ještě antispayware soft a úplně bez problémů. Při dnešních výkonech noťasů bych se nad tím nějak moc nepozastavoval. AVAST HOME má lepší výsledky než AVG a další a navíc je česky.
Rozdíl v "brždění" OS mezi Avastem vers. Avirou (či Comodo-AV) je opravdu veliký. Asi se lišíme v tom, čemu Ty říkáš "jede úplně v pohodě". Ono to jede, ale pokud zkusíš jiný AV, pak teprve uvidíš ten rozdíl, zejména u "nevýkonného" Atomu v netbooku. :wink:

Pokud někomu nevadí případná přítomnost planých poplachů, tak asi nejméně brzdící kombinací (podle mých pokusů) je "balík" Comodo IS, bohužel ty plané poplachy jsou velmi často. :sad:
=>
Radím Aviru Free. :up:

P.S.: Comodo IS je též v češtině. :)
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“