poradte jaky firewall

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
Martinsix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2003
Bydliště: Kanalizace. Za cistickou hned doleva.

poradte jaky firewall

Příspěvek od Martinsix »

Zdravim,
procetl jsem mnoho nazoru jaky firewall a kde co, bohuzel druhu firewallu je mnoho.

O co me jde:
pouzivam na Win Vista Sunbelt personal firewall (posledni verzi, free status). Tento firewall mne uplne nejvic vyhovuje. Ale nastal problem, jelikoz jsem presel na Win 7 a kerio (dale budu pouzivat tuhle zkratku) me haze OS do BSOD. Nez bych se dockal nove verze, tak asi umru. A bez FW se me OS provozovat na internetu nechce (a windows firewall moji duveru nema).

Proto shanim FW co ma tyto funkce (me pozadavky :):
Dokaze filtrovat prichozi/odchozi komunikaci
Dokaze filtrovat dve zony (duveryhodna/internet jako u keria)
Dokaze nastavit tyto zony zvlast u kazdeho programu (treba sdileni souboru povolit do duveryhodne (eg jeden seznam IP adres) a do internetu (vsechny ostatni IP, i ty co nejsou definovane) nepovolit)
Tyto zony lze menit, nebo mit vice pravidel (vice IP adres pro zonu, ci rozsah, i s maskou)
Prehled bezicich procesu/programu a s kym a jak komunikuji (otevreny port a tak, prehledne, detailne)
Zaznamy na neotevrene porty
Moznost nastavit si blokovani portu rucne (pridat pravidla)
Blokovani chovani aplikaci (spousteni, zmeny)
Nastaveni pravidel pro protokoly DHCP, Broadcast, DNS (jako u keria)
Nastaveni pravidel pro porty/protokoly (napriklad zakazat UDP pro tuto IP a tak...)
Pokud by umel blokovat POPUP okna, cookies, atp. je vitane
Kontrola jako NIPS a HIPS je taky vitana :)
Spousteni hned po startu systemu (mysleno ze se pousti co nejdrive, ne az nabehne pulka veci po spusteni :)

Proste, kerio v jinem provedeni. Free, nefree nevadi. Cesky byt nemusi, anglicky umim. Pokud mozno, detailni nastaveni firewallu a prehled co a jak s cim komunikuje (i naslouchani na portech a tak). Kdybych vsechny firewally instaloval a pak odinstaloval, zbytecne si zabordelim OS (jelikoz zadny software po sobe neuklidi, a ja nebudu hledat kde co si nechal...). Tim ale nemyslim ze chci jeden. Klidne hazte postrehy, ja na internetu pohledam detaily a pak ho vyzkousim.
Firewall nemusi nutne splnovat vsechno. Ale pokud vicemene splnuje, budu rad za vas tip:)

Diky predem :)
(a pardon jestli jsem moc narocnej. Je to diskuze, tak pojdme diskutovat ;)
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: poradte jaky firewall

Příspěvek od Václav Sedlář »

No tak já už leta používám Zone Alarm Pro a vždy spokojenost (až na problém, který se objevil teď ve Vistách (viz. topic níž...),ale to bude nějakej problém s vistama...
facility
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. čer 2008

Re: poradte jaky firewall

Příspěvek od facility »

som velmi spokojny s outpostom....
http://www.agnitum.com/products/outpost/
Abit IP35 pro , e2180@ 3 Ghz, 6GB A-DATA 800MHz @900Mhz, Asus 8800GT 512 MB,Barracuda 11. 500GB,WD 640GB,Noctua NH-U12F,Coollaboratory Liquid Pro,Corsair VX550W,Cooler Master CM690,Win XP SP3 NASA2 & Vista Ultimate 64bit Corporate Edition *Nejen hacking *Andreas Claus Rychlokurz finanční krize *Dolezite.sk *Cosmos Club * Global Economic Dictatorship
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: poradte jaky firewall

Příspěvek od Shit »

Osobně používám Comodo FW - rozhodně stojí alespoň za vyzkoušení.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: poradte jaky firewall

Příspěvek od spajdr »

Taky hlasuji pro Comodo FW
NEONET
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2007
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka

Re: poradte jaky firewall

Příspěvek od NEONET »

Comodo FW
MB: Gigabyte P35-DS3R *|*CPU: Intel C2D E6850 @ 3.6Ghz *|*RAM: 4GB @ 800Mhz CL4 *|*GPU:Radeon HD3850@730/2048MHz *|* Windows 8 x64
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: poradte jaky firewall

Příspěvek od myom »

outpost uz prekrocil hranici bezne pouzitelneho FW. kdyz uz je Comodo v cestine, tak je to jedna z nejlepsich voleb.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
KapaCZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. srp 2006

Re: poradte jaky firewall

Příspěvek od KapaCZ »

Chci se zeptat do ted používám Nod 32 esset smart security ale vyprčí mi už klíč. Pokud budu používat váš zmíněný Comodo nahradí mi Nod 32 ESS?!

Co použít na Spyware? Nechci toho mít v PC zase moc. Nod 32 mi do ted vyhovuje. NA druhém PC používám AVG ale je to neskutečný žrout (CPU a RAM).
Martinsix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2003
Bydliště: Kanalizace. Za cistickou hned doleva.

Re: poradte jaky firewall

Příspěvek od Martinsix »

zatim dekuji :) . Vyzkousim a pak poreferuji.
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: poradte jaky firewall

Příspěvek od Shit »

KapaCZ píše:Chci se zeptat do ted používám Nod 32 esset smart security ale vyprčí mi už klíč. Pokud budu používat váš zmíněný Comodo nahradí mi Nod 32 ESS?!
Comodo IS (balík AV+FW) má výhodu v tom, že je zcela zdarma a firewall je na špičkové úrovni. Horší to je s jeho antivirovou částí. Sice se neustále zlepšuje, ale i tak má dost falešných poplachů => jako náhradu za ESS byl použil firewall z balíku CIS a freewarovou Aviru, z placených "balíků" asi vycházejí momentálně nejlépe produkty od Symantecu nebo od Kaspersky.
facility
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. čer 2008

Re: poradte jaky firewall

Příspěvek od facility »

Ako doplnok k outpostu pouzivam este "Ghost-surf platinum" :) :P

Obrázek
Obrázek
Abit IP35 pro , e2180@ 3 Ghz, 6GB A-DATA 800MHz @900Mhz, Asus 8800GT 512 MB,Barracuda 11. 500GB,WD 640GB,Noctua NH-U12F,Coollaboratory Liquid Pro,Corsair VX550W,Cooler Master CM690,Win XP SP3 NASA2 & Vista Ultimate 64bit Corporate Edition *Nejen hacking *Andreas Claus Rychlokurz finanční krize *Dolezite.sk *Cosmos Club * Global Economic Dictatorship
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“