Trojan???

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
Smolař
Nováček
Nováček
Registrován: 29. črc 2009

Trojan???

Příspěvek od Smolař »

Je tohle trojan nebo jenom neškodná animace?
http://petrkr.webz.cz/soubor.htm

Kamarád mi psal, že mu to někdo poslal a jeho 2 osekané antiviry (Norton a NOD32 - na jednom PC) mu to klasifikovaly jako trojského koně. Já jsem to otevřel, skočila mi tam flash animace a kompu se nic nestalo. Teda zatím jsem nic nezaregistroval, ani firewall, ani antivirák, ani antispyware. Co myslíte, že to je?

Našel jsem to jako jednu z prvních stránek na seznamu vyhledávače po vygooglení "you are an idiot".
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Trojan???

Příspěvek od zombux »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: je to tuším jen legrácka, některé antiviry to klasifikujou jako malware, protože to přebírá kontrolu nad oknem browseru a mění jeho velikost a polohu (zejména v IE6 to funguje/fungovalo hodně brutálně).

nicméně, je možné že na netu se pohybujou klony obsahující další breberky. MS SE mi to taky zrovna označilo jako hrozbu. takže bych byl přece jen opatrnější.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Mastodont
Černá karta
Černá karta
Registrován: 04. bře 2008
Bydliště: Praha

Re: Trojan???

Příspěvek od Mastodont »

Je to jen legrácka, ale koukám, že to dokáže některé jedince solidně vyděsit. :roll:
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“