Šifrování TrueCryptem

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
fpok
Nováček
Nováček
Registrován: 08. lis 2009

Šifrování TrueCryptem

Příspěvek od fpok »

Snad to sem patří, když se jedná o bezpečnost.

Vysvětlení:
Mám dva disky, systémový je šifrován komplet. Na druhém, nesystémovém datovém mám vytvořený kontejner. Při přihlášení se mi samozřejmě otevře systémový disk. Pokud chci pracovat i s druhým diskem, musím kontejner samostatně "namountovat" a přidělit mu pismeno. Potud je všechno v pořádku a funguje.

Dotaz:
Lze někde TrueCrypt nastavit tak, že by po přihlášení k systému se přihlásil i nesystémový disk, automaticky by se zadalo heslo pro kontejner a nějaké volné písmeno? Rozčiluje mě zadávat heslo dvakrát. Pokud budu mít čtyři kontejnery, budu muset dávat heslo čtyřikrát. To mi připadá moc nešikovné. Předpokládám, že autoři TrueCryptu jsou šikovnější a na tohle mysleli. Četl jsem, že by to snad mohlo fungovat přes nabídku "Save Favorit", ale nevím jak, a jestli to vůbec možné je. Pokud to jde, prosím o srozumitelný popis.
Děkuji
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Šifrování TrueCryptem

Příspěvek od Flegy »

autori na to nemysleli, vzdyt by v tom pripade mel k datum na hdd pristup kdokoli kdo by mel fyzickej pristup k pc... :roll:
Aigor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2006
Bydliště: Velka Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Šifrování TrueCryptem

Příspěvek od Aigor »

Jednoduše do nabídky po startu si uložíš dávkový soubor s mapováním druhého kontejneru. Syntaxe příkazové řádky viz http://www.truecrypt.org/docs/?s=command-line-usage
Pokud je šifrován systémový oddíl kde bude uložen i tento script, nevidím v bezpečnosti žádný problém.
fpok
Nováček
Nováček
Registrován: 08. lis 2009

Re: Šifrování TrueCryptem

Příspěvek od fpok »

Flegy píše:autori na to nemysleli, vzdyt by v tom pripade mel k datum na hdd pristup kdokoli kdo by mel fyzickej pristup k pc... :roll:
No, kdokoliv ne, jen ten, komu dám heslo k přístupu na systémový disk a v tom případě potom souhlasím s jeho přístupem ke kontejnerům (pokud bych je měl nastaveny na automatické odheslování). Záleží ale pouze na mě, které kontejnery chci nechat automaticky odheslovat. Mě tam právě chybí ta možnost rozhodování a výběru. Při delších heslech a např. čtyřech kontejnerech je to psaní jak u blbejch. Pak se třeba kousne PC, musím restartovat a všechno znovu. No hrůza. :(
Aigor píše:Jednoduše do nabídky po startu si uložíš dávkový soubor s mapováním druhého kontejneru. Syntaxe příkazové řádky viz http://www.truecrypt.org/docs/?s=command-line-usage
Pokud je šifrován systémový oddíl kde bude uložen i tento script, nevidím v bezpečnosti žádný problém.
Bezva nápad, vyzkouším ten baťák. Jsem starej, na DOSu jsem začínal a úplně jsem na něj zapomněl. :)
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“