KAV 2010 - Špatná odezva a rychlost stahování

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
Milan79
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. srp 2007
Bydliště: okr. Nymburk

KAV 2010 - Špatná odezva a rychlost stahování

Příspěvek od Milan79 »

Zdravím,
mám menší problémek se kterým bych potřeboval poradit.
Vlastním oficiálně koupenou licenci Kasperského antiviru a již od prvotní instalace na mém též oficiálním OS Win 7 64bit mám problém s rychlostí netu a odezvou(pingem) Pokud ochrana běží,je z mého 12Mbitu 5-6Mbit a odezva vyleze ze 4ms někam k 9-10ms (testováno na speedtest.net) Na prohlížení webu to samozřejmě vliv nemá,ale dost často hraju po netu a tam už ten nárůst v pingu znát je. Při běžícím KAV mám na stejný server ping 100-120ms po vypnutí 45-50ms. Taktéž je znát rychlost stahování. Když jsem zkoušel stahovat demo jedné hry,při zapnutí KAV rychlost spadne až někam k půlce běžné rychlosti.

KAV 2010 jsem instaloval jako první antivir hned po instalaci Win.
Žádný jiný antivir ani firewall ve win nepoužívám.
Firewall v routeru jsem vypnout zkoušel,ale vliv to nemá.
Zkoušel jsem program přeinstalovat a nepomohlo.
Zkoušel jsem instalovat i KAV 2009,ale ten winy nepřechroupnou,jelikož není ve 64bit verzi.

Neřešil někdo stejný problém? Díky
CPU:AMD Ryzen 5800x ; MB:MSI Mag X570s Tomahawk Max WiFi ; GPU:GIGABYTE GeForce RTX 3070 Ti GAMING OC 8G ; RAM:HyperX Fury 64GB (2x32GB) DDR4 3200, black ; HDD:Seagate 6TB, Kingston A2000, M.2 - 1TB ; PWR:Seasonic Focus GX 750 Gold ; CASE:Be quiet SILENT BASE 802 ; OS:Windows 10 Pro[64-bit] ; Monitor:MSI MAG321QR-QD
Fox_25
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2008

Re: KAV 2010 - Špatná odezva a rychlost stahování

Příspěvek od Fox_25 »

Řešil a vyřešil částečně. KAV je dobrý ale snad trochu "paranoidní". U online her jsem antivir jednoduše pozastavil, u stahování taky. Mohlo by pomoct snížit stupeň ochrany. Ale kde a jak ti neřeknu, KAV nemám už dlouho.
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“