VIRUS (KUASIO.Ka) Trojans

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
dejorno
Nováček
Nováček
Registrován: 07. lis 2009

VIRUS (KUASIO.Ka) Trojans

Příspěvek od dejorno »

Dobry den.
Nedavno sem prolezal PC programem Spybot - Search & Destroy a nalezl jsem dva viry ktere mi nejdou odstranit pomoci tohoto programu. Myslim ze virus dela poradnou neplechu, protoze prestava fungovat obcas Internet exploder,zvuk z pocitace vychazi jako by jsem mel poskozene bedinky ale kdyz sem je zalozil na druhe PC tak fungujou normalne a nektere programy nejdou uz vubec spustit , vzdy mi vyzkoci nejaky blokovaci program DEP a zavre mi ten dany program, jde hlavne o windows movie maker. Prosim tedy o pomoc sem co se tyce PC amater a newim jak se toho zbavit........

Jde o viry: Kuasio.Ka - 1 entries trojans
DoubleD - 3 entries Pupsc

Byl bych velmi rád za jakoukoliv pomoc, predem dekuji...
kilmal
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. kvě 2010

Re: VIRUS (KUASIO.Ka) Trojans

Příspěvek od kilmal »

Zdravím, dejte log z RSIT, ktery stahnete TADY a koukneme na to...
Jinak Spybot jiz nedoporucuji pouzivat, je jiz za zenitem a nejlepsi leta ma za sebou...
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: VIRUS (KUASIO.Ka) Trojans

Příspěvek od zombux »

kilmal píše:Jinak Spybot jiz nedoporucuji pouzivat, je jiz za zenitem a nejlepsi leta ma za sebou...
já ano, na dočištění systému je výborný - ale na hlavní sken je třeba použít jiné triky, to je pravda (HijackThis, ComboFix...)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
kilmal
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. kvě 2010

Re: VIRUS (KUASIO.Ka) Trojans

Příspěvek od kilmal »

zombux píše: já ano, na dočištění systému je výborný - ale na hlavní sken je třeba použít jiné triky, to je pravda (HijackThis, ComboFix...)
Nevim, dle mych info je Spybot uz opravdu za zenitem, na sken proto doporucuji spise MBAM, ale havet se nejlepe hleda v logu z RSIT prip. OTL...CF je uz silnejsi mazadlo, ale musi se s nim umet zachazet - jinak muze system jit taky do kytek...

Proto necht uzivatel na uvod vlozit log z RSITu a kouknem na nej a pripadne to procistime...
Beny.eM
Nováček
Nováček
Registrován: 21. led 2010

Re: VIRUS (KUASIO.Ka) Trojans

Příspěvek od Beny.eM »

DEP je součástí systému, funguje jako ochrana před jeho napadením, takže ji nedoporučuji vypínat, ale odstranit původce problému. V nápovědě Windows se píše toto:

Co je funkce Zabránění spuštění dat?

Zabránění spuštění dat (DEP) je funkce zabezpečení, která napomáhá zabránit poškození počítače viry a jinými bezpečnostními hrozbami. Škodlivé programy mohou zaútočit na systém Windows pokusem o spuštění kódu z paměti počítače vyhrazené pro systém Windows a další autorizované programy. Tyto typy útoků mohou poškodit programy a soubory.

Funkce Zabránění spuštění dat chrání počítač tak, že monitoruje programy a zjišťuje, zda využívají paměť počítače bezpečně. Zjistí-li funkce Zabránění spuštění dat, že některý program v počítači používá paměť nesprávně, ukončí jej a upozorní uživatele.

Pokud potřebujete informace o vypnutí funkce Zabránění spuštění dat u programu, kterému důvěřujete, přejděte na téma Změna nastavení funkce Zabránění spuštění dat.


Podotýkám, že při přítomnosti trojana nelze věřit žádnému spouštěnému programu v PC, že se s ním nechce trojan dostat kam potřebuje.
CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition rev.C3, MB: ASUS M4A89GTD PRO/USB3, Zdroj: Fortron Black Power 550W, RAM: Kingston HyperX 4GB BlackEd. (kit 2x 2GB) 1600MHz, GK: Sapphire ATI Radeon HD 5770 Vapor-X 1GB DDR5, OS: Microsoft Windows 7 Home Premium CZ Retail (nainstalován 64b) + Windows XP Pro (dualboot)
kilmal
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. kvě 2010

Re: VIRUS (KUASIO.Ka) Trojans

Příspěvek od kilmal »

Jak psal kolega Beny.eM, DEP nevypinejte, vlozte log z RSITu (viz muj prispevek vyse) a uvidime co tam je za potvory...
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“