Prosím pomoc!!! VIR ktery nejde vymazat....

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
ovestin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. srp 2008

Prosím pomoc!!! VIR ktery nejde vymazat....

Příspěvek od ovestin »

Ahoj..
už dva dny bojuje se ( pro mě zákeřným) VIRem

našel mi jej pouze Ad-Aware

spybot, ani novy ESS nic nenašel...

při spouštení systemu ( WIN XP Pro SP3)
se mi ukaže nejaký boot cleaner a tam se mi ukaže že to je v C:/system volume information..bohužel nevim jak se do teto složky dostat abych to mohl odstranit ručne..at to zkousim přez prikaz nebo jakoliv tak mi to ukaže přistup odepřen a to jsem přihlasem jako spravce pocitace...
prikladam screenshot s Ad-Aware

Kód: Vybrat vše

http://img405.imageshack.us/img405/8387/problemva.jpg
prosím jsem už opravdu bezradný
ovestin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. srp 2008

Re: Prosím pomoc!!! VIR ktery nejde vymazat....

Příspěvek od ovestin »

jeste doplnujici informace

zkousel jsem davat i obnoveni systemu a to nelze provest..nechapu z jakeho duvodu nejdrive jsem myslel ze to je z duvodu ze se mi vcera aktualizoval PC z win update.. ale preci i v tech aktualizacich sami pisou ze pokud mate problem tak obnovte system z predchoziho dne..ale proste me to ukaze pak ze obnoveni systemu nebylo dokonceno..
ovestin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. srp 2008

Re: Prosím pomoc!!! VIR ktery nejde vymazat....

Příspěvek od ovestin »

ted když to asi už po desate projizdim a restartuju tak se mi nic nezobrazilo ..ale to same se mi stalo již včera..fakt nikdo nevíte ?
GulDucat
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2009

Re: Prosím pomoc!!! VIR ktery nejde vymazat....

Příspěvek od GulDucat »

Pokud se vir nechce pustit aktivniho systemu / je odepiran pristup, je nejlepsi vzit druhy disk, nainstalovat na nej novy system a antivirus, pak pripojit stary disk, nabootovat do novych windows, a spustit antivirovy test z nich.
M-Kk83
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. kvě 2009
Bydliště: Jihlava

Re: Prosím pomoc!!! VIR ktery nejde vymazat....

Příspěvek od M-Kk83 »

to s tím druhým diskem bych raději nezkoušel ten vir se může klidně přesunout i na něj. do složky C:/system volume information získáš jednoduše přístup tak že si jí přivlastníš (budeš jejím vlastníkem včetně složek podsložek a souborů) nebo zkusit např http://www.slunecnice.cz/sw/sophos-anti-rootkit/ tenhle antirootkit ten si jakž takž dokáže s podobnou havětí poradit...
M-Kk83
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. kvě 2009
Bydliště: Jihlava

Re: Prosím pomoc!!! VIR ktery nejde vymazat....

Příspěvek od M-Kk83 »

nebo můžeš spustit hijackthis a výpis z něj sem hodit podle něj ti řeknu co smazat
GulDucat
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2009

Re: Prosím pomoc!!! VIR ktery nejde vymazat....

Příspěvek od GulDucat »

Ten druhy disk je plne pasivni, nenacitaji se ani data, ani bootsektor, ke spusteni viru nedojde pokud ho nekdo neotevre, a i kdyby, tak odstranit ho ze dvou disku uz nebude o moc tezsi nez z jednoho :)
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Prosím pomoc!!! VIR ktery nejde vymazat....

Příspěvek od S.h.I.t. »

jak koukám na tu cestu, tak stačí vypnout obnovení systému na všech discích, restartovat kompa a zase ho zapnout. Vir je právě v souborech pro obnovení a tímhle je vymaže systém...
M-Kk83 píše:to s tím druhým diskem bych raději nezkoušel ten vir se může klidně přesunout i na něj. do složky C:/system volume information získáš jednoduše přístup tak že si jí přivlastníš (budeš jejím vlastníkem včetně složek podsložek a souborů) ...
přebírání práv k systémovým věcem je prasečina... system volume information stačí přes systém vymazat a není potřeba to mazat ručně a dělat bordel v právech.
ovestin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. srp 2008

Re: Prosím pomoc!!! VIR ktery nejde vymazat....

Příspěvek od ovestin »

No narovinu Vám říkám že jsem z toho jelen.... :?

Nevým jak si složku přivlasnit.

Firmát disku atd není možný velice duležité informace,a druhy disk taky nemám.

a třetí vec.. jaký vípis??? to je nekde v systemu?? chcete ofotit seznam procesů??
ovestin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. srp 2008

Re: Prosím pomoc!!! VIR ktery nejde vymazat....

Příspěvek od ovestin »

ohledne toho přemistovaní takl jsem jej vzdycky nasel v tom system violume information a vzdycky to byla tato slozka nebo spíš tento soubor..

ale co me zarazi je ze nekdy mi to ukaze ze tam je ten vir at boot cleaner pri nacitani winu a ad aware a nekdy zase ne...
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Prosím pomoc!!! VIR ktery nejde vymazat....

Příspěvek od S.h.I.t. »

Projdi toto:
http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=11&t=47040

a dej vědět jak to vypadá.
SilentDream
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. čer 2009

Re: Prosím pomoc!!! VIR ktery nejde vymazat....

Příspěvek od SilentDream »

Jinak pokud bys potřeboval ten přístup do složky System Volume Information tak tady máš odkaz jak na to :
http://support.microsoft.com/kb/309531/cs
CPU: Core2Duo E8400 OC @ 3,6Ghz (AC Freezer 7 PRO) RAM: 4GB 800Mhz Vitesta 4-4-4-12 VGA: Asus GTS 250 (AC Accelero Twin Turbo PRO) MB: Asus P5K HDD: Kingston SSDNow KC300 - 120GB + Seagate 1TB (Silentmaxx HD Silencer) AUDIO: ESI Juli@+proxima centauri, Casea LYRA Digital, AKG K701 + Cambridge Soudworks SW310 PSU: Seasonic X-650 LCD: BenQ BL2410PT CASE: Coolermaster Centurion 5 KEYBOARD: Logitech K120 MOUSE: Razer DeathAdder OS: Windows 7 Ultimate x64
GulDucat
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2009

Re: Prosím pomoc!!! VIR ktery nejde vymazat....

Příspěvek od GulDucat »

Pokud neni druhy disk, zkusil bych NOD32, je to skvelej antivir, a na jedno pouziti postaci trialverze, nebo jeste Nortona, jsou to dva dlouhodobe nejlepe hodnocene antiviry.
ovestin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. srp 2008

Re: Prosím pomoc!!! VIR ktery nejde vymazat....

Příspěvek od ovestin »

mam Eset Smart Security a ten mi nic nehlasí .. mám nejbnovejsi aktualizaci

děkuji za všechny rady a navody hned na to jdu a dám Vám vedet :-)

jen jeste pro zajimavost.. mohu tu slozku smazat ? tu a0046...když to ma koncovku dl ?
ovestin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. srp 2008

Re: Prosím pomoc!!! VIR ktery nejde vymazat....

Příspěvek od ovestin »

tak jsem to udelal s tim vypnutim a zapnutím bodu obnovení..

když jsemto vypl a restartoval..tak to neudělalo nic...normálně to nabehlo..třeba předtím když mi to ukazal ad-aware a j a dal restart tak se mi ukazalo pred obrazovkou vitejte ten boot cleaner ale ted nikoliv.

Možná je to tím že ani když jsem dnes zapínal pc tak se mi to neukazalo..
Jak jsem psal když to třeba 4x zasebou projedu Ad-Awarem a vždy odstranim tak to tam chvili není videt. myslíte že už tamtu škodnou nemám ??

Jak sem mám dat ten vypis ?? nejsem si ted totiž vubec jistý....

prosím
ovestin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. srp 2008

Re: Prosím pomoc!!! VIR ktery nejde vymazat....

Příspěvek od ovestin »

Ted me napadlo zkusit obnovit sstem.. jelikoz kdyz jsem vypl a pote zapl obnovu systemu se nastavil bod obnoveni tak sem to zkusil a funguje takže snad už tam zadna skodná není.

VELICE VÁM VŠEM DĚKUJI SEM VÁŠ DLUŽNÍK :oops:


a ještě bych Vás jen chtel poprosit ohledne toho vypisu z logu, kde mohu stahnout ten hijackeslog nebo ja se to jmenuje ?
M-Kk83
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. kvě 2009
Bydliště: Jihlava

Re: Prosím pomoc!!! VIR ktery nejde vymazat....

Příspěvek od M-Kk83 »

S.h.I.t. píše:jak koukám na tu cestu, tak stačí vypnout obnovení systému na všech discích, restartovat kompa a zase ho zapnout. Vir je právě v souborech pro obnovení a tímhle je vymaže systém...
M-Kk83 píše:to s tím druhým diskem bych raději nezkoušel ten vir se může klidně přesunout i na něj. do složky C:/system volume information získáš jednoduše přístup tak že si jí přivlastníš (budeš jejím vlastníkem včetně složek podsložek a souborů) ...
přebírání práv k systémovým věcem je prasečina... system volume information stačí přes systém vymazat a není potřeba to mazat ručně a dělat bordel v právech.
ano je to prasečina... ale řekni mi tedy jak to přes systém vymažu a to prosím jednoduše... nemyslím to nijak špatně ... prostě někdy jsou věci složitější než vyapadají!
ovestin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. srp 2008

Re: Prosím pomoc!!! VIR ktery nejde vymazat....

Příspěvek od ovestin »

ještě jednou děkuji..založil jsem téma kd jsem dal svuj log...tak prosím koukněte...je to už teda log po tom co jsem dělal to s tím obnovením systemu
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Prosím pomoc!!! VIR ktery nejde vymazat....

Příspěvek od S.h.I.t. »

M-Kk83 píše:...
vypnutí obnovy -> restart -> zapnutí.
Vymazáno, vytvořeno nově. Až když tento způsob nejde, pak teprv je čas uvažovat o jiném postupu (převzetí práv)
ovestin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. srp 2008

Re: Prosím pomoc!!! VIR ktery nejde vymazat....

Příspěvek od ovestin »

prosím zkontrolujte ten muj log..prosím
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“