Výběr antiviru - stolni PC

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: Výběr antiviru

Příspěvek od Shit »

axloth píše:Ma nekdo zkusenosti s Outpost Security Suite free?
FW super, AV nic moc. :|
axloth píše:Privatefirewall me uz trochu prudi...
Proč? Mně v kanclu maximálně vyhovuje, nicméně do herních mašin dávám přednost ZA Free.
axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Re: Výběr antiviru

Příspěvek od axloth »

Pouzivam ted Privatefirewall + Avira. Objektivne musim uznat ze je to asi jedno z nejlepsich komb co jsem zatim mel, PFW je super, ale z nakyho duvodu mam nutkani porusit zlaty pravidlo "kdyz to fugnuje tak na to nehrab" :) a zkusit neco jinyho (Outpost Suite, pripadne Online Armor). Vratit se muzu kdykoliv a pravdepodobne to tak dopadne ;)

Na PFW me asi nejvic vadi, ze z nakyho duvodu (mozna delam neco blbe) si neni schopnej zapamatovat nektery pravidla a opakovane se pta. Typicky u programu, ktery se updatujou. Taky mi prijde ze i kdyz dam obecny pravidlo "Allow Traffic", tak neco porad blokuje. Ale jsou to prkotiny, fakt je to asi nejlepsi FW co jsem mel.

ZA jsem taky mel a pamatuju si, ze me necim zklamal. Ale za boha si nemuzu vzpomenout cim :? Kazdopadne PCTools FW mi prisel zcela otresnej a nepouzitelnej. Takovej opak Comodo FW. Comodo furt votravuje a na neco se pta, az mi to lezlo krkem. Naopak v PCTools se zas neda vubec nic nastavit. Cim vic takhle vzpominam, tim mi PrivateFW prijde lepsi a min se mi chce prechazet :lol:
nikkec
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. kvě 2010

free antivir

Příspěvek od nikkec »

Zdar ..v antivirech se vubec nevyznam...tak bych potreboval doporucit nejaky free antivir...stahl jsem si spyware terminator ale win mi ukazuje ze nemam antivir takze to asi antivir neni ale kontroly pocitace tam jdou tak vubec nvm co stahnout...slo by to tak ze bych mel spyware terminator a k tomu nejaky antivir ?? nebo by si nejakym zpusobem prekazeli ??


//jan.svoboda - Sloučeno
CPU:Intel Core i7-2600K@4.5Ghz + Cooler Master V6GT , GK:MSI GTX 580 LIGHTNING , MB:ASUS P8P67 EVO , RAM:Kingston HyperX XMP Genesis 8GB 1600Mhz cl8 , PSU:Corsair Professional Gold AX750 750W , HDD:Samsung SpinPoint F3 , ext HDD:WD My Passport Essential SE 750GB USB 3.0 , CASE:Cooler Master HAF 922 W, Monitor:27" iiyama ProLite B2712HDS
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: free antivir

Příspěvek od Butch »

Treba:

Avira
Avast
MS Security Essentials
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
nikkec
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. kvě 2010

Re: free antivir

Příspěvek od nikkec »

a muzes nejaky tedy doporucit ?? a jeste k tomu jestli mohu mit spyware terminator a k tomu antivir nebo staci mit jen jeden antivir.....protoze jsem mel AVAST a delal jsem kontrolu nic to nenaslo ..stahl jsem si ten spyware terminator a ten nasel 12 viru
CPU:Intel Core i7-2600K@4.5Ghz + Cooler Master V6GT , GK:MSI GTX 580 LIGHTNING , MB:ASUS P8P67 EVO , RAM:Kingston HyperX XMP Genesis 8GB 1600Mhz cl8 , PSU:Corsair Professional Gold AX750 750W , HDD:Samsung SpinPoint F3 , ext HDD:WD My Passport Essential SE 750GB USB 3.0 , CASE:Cooler Master HAF 922 W, Monitor:27" iiyama ProLite B2712HDS
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: free antivir

Příspěvek od Butch »

Doporucit muzu nod32, ten ale neni free.
Pokud nebrouzdas kde nemas a zbytecne neotviras prilohy u spamu, tak podle me staci pohodlne ten zakladni ms antivir + firewall.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Výběr antiviru

Příspěvek od zombux »

z free antivirů moc možností není - AVG, Avast, Avira, MS Security Essentials, Panda CloudAV, to je vše. na spyware terminator kašlat, pokud člověk neví co dělá tak to spíš je ke škodě. doporučím Avast nebo MS SE, obojí má své pro a proti. Avira má solidní skenování ale na rezident se moc nehodí, Panda je divná a AVG je i v poslední verzi :blee:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: Výběr antiviru

Příspěvek od Shit »

MSE má výhodu v tom, že může být i na firemních PC (do 10ks). Avast zase méně brzdí sestavu a má i více funkcí, naopak MSE je jednodušší na obsluhu. Detekční schopnosti jsou ± stejné, rychlost (resp. pomalost) updatů AV báze též.
Isador
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. říj 2011

Re: Výběr antiviru

Příspěvek od Isador »

Doporuci mi tu nekdo prosim Antivirovy system na pocitac ktery je urcen pro hry (Placeny jednou pokud mozno= ne mesicne/rocne apod.)? Popripade nejake free firewall a neco na scan proti spyware, tez free.

Chtel jsem si poridit toto ale ted pomerne vaham , protoze jsem si tu nekde precetl ze zatezuje system vice nez ostatni antiviry.
http://www.alza.cz/symantec-norton-anti ... 262892.htm
POZOR ! : Absolutní Amatér.
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Výběr antiviru

Příspěvek od S.h.I.t. »

MSE... nic víc není potřeba.
Isador
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. říj 2011

Re: Výběr antiviru

Příspěvek od Isador »

http://www.microsoft.com/cs-cz/security ... fault.aspx

Fajn nasel jsem ten MSE (doufam tedy ze to je ono).

Koukam ze stazeni je zdarma , super jen je tam dodatek a to konkretne "Mohou vám být účtovány poplatky za přístup k Internetu." - Nahodou nevi nekdo co to znamena?
POZOR ! : Absolutní Amatér.
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Výběr antiviru

Příspěvek od S.h.I.t. »

Pokud platis za prenesena data, tak se ti prenesena data nauctuji u providera :-) Coz se te na 99% netyka ;-) (plati treba pro data v roamingu...) To je jen obrana proti ruznym divnym lidem.
Wiruz
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Pardubice

Re: Výběr antiviru

Příspěvek od Wiruz »

S.h.I.t. píše:Pokud platis za prenesena data, tak se ti prenesena data nauctuji u providera :-) Coz se te na 99% netyka ;-) (plati treba pro data v roamingu...) To je jen obrana proti ruznym divnym lidem.
co ty vis, treba jede na vytacenem spojeni pres modem :-)
kazdopadne ruzne stridam na sestavach MSE, AVG free a AVAST a spokojenost se vsema
CPU: Intel Core i5 12600K @ -0,05mV COOLER: Deepcool AK400 MB: Gigabyte B660M Gamming X DDR4 RAM: Kingston 2x 16GB DDR4 3600 CL18 VGA Gigabyte Aorus RTX 3070 8GB @ 1800MHz/0,825V > 170W SSD / HDD: 1TB KC3000 NVME / Seagate BarraCuda 3TB CASE: Fractal Design Define Mini C PSU: Corsair RM550x 550W LCD: 27" Samsung ViewFinity S60UA IPS 2560x1440 @75Hz REPRO: Logitech Z3 2.1 MOUSE: CM MM720 KEYBOARD: MS Sidewinder X4 OS: Win 11 Pro 64
Obrázek
Obrázek
premo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2009
Bydliště: Ostrava

Poraďte free kvalitní firewall

Příspěvek od premo »

Zdravím, poraďte prosím kvalitní free firewall pro windows 7 64bit.
CPU: AMD Ryzen 5900X + Noctua NH-D15 SE AM4, RAM: 64GB 3200MHz CL16 Kingston HyperX Fury, MB: Asus TUF X570-Pro (Wifi) VGA: EVGA Geforce RTX 3090 XC3 ULTRA, SSD: Samsung 980 Pro 1TB + Samsung 970 Evo Plus 2TB + Samsung 860 Evo 2TB SATA + Samsung 870 Evo 2TB SATA, HD: 2x WD40EZRZ Blue 4TB, DVD-RW: Asus DRW-24D5MT, Monitor: Samsung Odyssey G7 32" QHD, Case: Fractal Design Define 7 XL, Zdroj: Seasonic Prime Gold 750W - Windows 11 Home
NTB: Lenovo ThinkPad E15 Gen4: i5-1235U/0,9-4,4GHz/40GB/512GB + 1TB/GeForce MX550/Windows 11 Pro
Samsung S21 FE - Android 13 + OneUI 5.1
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Poraďte free kvalitní firewall

Příspěvek od myom »

comodo
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Poraďte free kvalitní firewall

Příspěvek od zombux »

ten integrovaný nestačí?
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Výběr antiviru

Příspěvek od renek1 »

Chci se zeptat, zda je lepsi si poridit a nainstalovat ESET Smart Security 5 a nebo ESET NOD 32 Antivirus 5?? A proc?
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
premo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2009
Bydliště: Ostrava

Re: Poraďte free kvalitní firewall

Příspěvek od premo »

Četl jsem, že ten integrovaný není moc kvalitní, že je poměrně jednoduché ho přestřelit. Proto bych chtěl nějaké kvalitní řešení.
Na druhém kompu mám Norton internet security 2010, co říkáte na kvalitu jeho "inteligentní brány firewall" ?
Naposledy upravil(a) premo dne stř 1. úno 2012, 20:10, celkem upraveno 1 x.
CPU: AMD Ryzen 5900X + Noctua NH-D15 SE AM4, RAM: 64GB 3200MHz CL16 Kingston HyperX Fury, MB: Asus TUF X570-Pro (Wifi) VGA: EVGA Geforce RTX 3090 XC3 ULTRA, SSD: Samsung 980 Pro 1TB + Samsung 970 Evo Plus 2TB + Samsung 860 Evo 2TB SATA + Samsung 870 Evo 2TB SATA, HD: 2x WD40EZRZ Blue 4TB, DVD-RW: Asus DRW-24D5MT, Monitor: Samsung Odyssey G7 32" QHD, Case: Fractal Design Define 7 XL, Zdroj: Seasonic Prime Gold 750W - Windows 11 Home
NTB: Lenovo ThinkPad E15 Gen4: i5-1235U/0,9-4,4GHz/40GB/512GB + 1TB/GeForce MX550/Windows 11 Pro
Samsung S21 FE - Android 13 + OneUI 5.1
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Poraďte free kvalitní firewall

Příspěvek od Alfajk »

NIS bych si vzivote dobrovolne nenainstaloval ani ho nepouzival...

jako free FW se me docela osvedcilo kerio
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Re: Poraďte free kvalitní firewall

Příspěvek od Maxtor »

Jednoznacne COMODO.. nejlepe cely IS..
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“