Výběr antiviru - stolni PC

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
GulDucat
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2009

Re: 64Bit Antivir

Příspěvek od GulDucat »

Spatnemu programu ani spravne nastaveni nepomuze, v mnoha testech vychazi nejlepe comodo firewall, a antiviry nod32 a norton - ten je dle testu i me zkusenosti ale 4x pomalejsi i narocnejsi na kapacitu ram nez nod.
Jinak clovek skutecne nemusi spoustet skodlivy software sam, ci k tomu davat souhlas ci na neco klikat - sam jsem vcera narocne odstranoval trojskeho kone, nahral se sam - stacilo normalni kliknuti na odkaz v googlu, pak jsem jen ziral ze hrabe disk a ve spravci uloh sviti 3 ruzne spustene nezname programy.
Typicky priklad jsou cervi, vsechno nezavisi jen na uzivateli.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: 64Bit Antivir

Příspěvek od zombux »

v takovémhle případě je ovšem firewall bezmocný, chytit takovouhle verbež je úkolem antiviru.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
GulDucat
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2009

Re: 64Bit Antivir

Příspěvek od GulDucat »

jasne, ale nechytil, vir ho vypnul, taky nesel spustit spravce uloh, ani v nouzovem rezimu nesel smazat, zachranil
me az druhej pocitac, proste nekdy neni uzivatel vinikem, ale opravdu obeti :|
axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Re: 64Bit Antivir

Příspěvek od axloth »

zombux píše:v takovémhle případě je ovšem firewall bezmocný, chytit takovouhle verbež je úkolem antiviru.
aplikacni firewall ti pomuze

jinak bych doporucil a-squared
Ryck
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. zář 2008

Výběr antiviru - stolni PC

Příspěvek od Ryck »

Dobry den,
Chtel bych Vas pozadat o radu. Planuji reinstal windowsu a chtel bych si poradne zabezpecit pocitac. (vice mene proti proniknuti ze site, viry etc.) Popripade neco jednodussiho na sifrovani souboru (a take bych se chtel zeptat na "sifrovane stahovani" (tento pojem jsem zahledl tu na foru a vzhledem k tomu ze v nadpisu sekce je i bezpecnost, tak bych pozadal o vysvetleni). Poprosil bych Vas o odpoved typu:
spojenim programu x + y ziskas celkem slusnou ochranu za par korun,
kdyz si priplatis za z, tak dostanes o trochu lepsi soft, vyhodu ma predevsim v tomhle a tomhle,
a pokud se rozhodnes pro neco poradneho, tak doporucuji q, je to prakticky spicka, jeho vyhodou je predevsim A, B a C.

Predem mockrat dekuji
George S. Patton: Nechť má Bůh slitování s mými nepřáteli, neboť já je mít nebudu. Žádnej bastard ještě nevyhrál válku tím, že by zemřel pro svojí zemi. Vyhrál ji tak, že donutil jinýho pitomce, aby on zemřel pro tu svou.Veďte mě, následujte mě, nebo mi jděte z cesty.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Antivirus + firewall [kompletni zabezpeceni]

Příspěvek od zombux »

než začneš vybírat software, v první řadě je třeba si uvědomit a pochopit jak funguje ochrana systému na jednotlivých úrovních, jaké techniky může používat malware, a jaké zabezpečení nabízí samotný systém. teprve potom budeš schopen dobře posoudit, jaký software vlastně potřebuješ.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Krezz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. zář 2009
Bydliště: Rýmařov

Re: Antivirus + firewall [kompletni zabezpeceni]

Příspěvek od Krezz »

Zdarma:
Kerio Personal Firewall + Avast home edition, žádnej zázrak to není, kerio ovšem funguje skvěle ikdyž ti vyprší lhůta na používání.
Za nějaký ten peníz:
Eset Smart Security, je v tom takřka vše, je to po ruce, nemusíš instalovat tisíc programů atd. Detekce a rychlost programu jsou dobré, ososbně se mě tento soft velmi libí.
Podle me nejlepší kombinace:
Outpost Firewall Pro 2009 + Eset NOD32 nebo Kaspersky , outpost má hromadu nastavení, nastavit se vněm dá téměř všechno. Nejlepší AV jsou tyhle 2, alespoň dle mého názoru. Někdo by mohl ješte navrhnout Norton ale ten my jaksi nepadl do oka už od dávných dob kdy byl velmi náročný na HW oproti svým vrstevníkům

Anti-spy sem tam nepsal, to už si asi vybereš sám. Jinak pokud chceš na

Kód: Vybrat vše

www.viry.cz/forum/
si toho můžeš dost přečíst, jsou tam i návody na nastavení. Čas od času není špatné si udělat log z Hijackthis a chekcnout si ho. Dnes už se používá RSIT, ten ti vypíše knihovny atd.
Ryck
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. zář 2008

Re: Antivirus + firewall [kompletni zabezpeceni]

Příspěvek od Ryck »

Dekuji Krezz, to byla presne ma predstava odpovedi.
Krezz píše:Anti-spy sem tam nepsal, to už si asi vybereš sám..
Mno takto: Ve virech naprosto plavu, takze co to vlastne spyware je dedukuji jen z nazvu, cily i kdyz bys neporadil co si vybrat, rad bych alespon nejaky vycet co vlastne existuje,
zombux píše:než začneš vybírat software, v první řadě je třeba si uvědomit a pochopit jak funguje ochrana systému na jednotlivých úrovních, jaké techniky může používat malware, a jaké zabezpečení nabízí samotný systém. teprve potom budeš schopen dobře posoudit, jaký software vlastně potřebuješ.
Heh... Rad neco nastuduji, poradil bys mi prosim bud nejaky thread tady na foru, nebo link na neco mimo, kde by to bylo dobre a pravdive popsano ve "skratce"?. Googlit mi prilis nepomuze, hodi me to na wikipedii a blogy, kde povetsinou moc duveryhodnych informaci nenajdu.
George S. Patton: Nechť má Bůh slitování s mými nepřáteli, neboť já je mít nebudu. Žádnej bastard ještě nevyhrál válku tím, že by zemřel pro svojí zemi. Vyhrál ji tak, že donutil jinýho pitomce, aby on zemřel pro tu svou.Veďte mě, následujte mě, nebo mi jděte z cesty.
Krezz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. zář 2009
Bydliště: Rýmařov

Re: Antivirus + firewall [kompletni zabezpeceni]

Příspěvek od Krezz »

Tak jenom kratce:
Spysweeper
Spyware Terminator
Spybot
Spyware Doctor
SUPERAntispyware Free
....

Techto programu je samozhrejme hromada, nektere maji i rezidentni stit, kery se da vsak vypnout takze muzes jich pouzivat i vic jen jako scannery pokud neduverujes jednomu nebo si je chces sam vyzkouset co ktery najde atd.

Recenze najdes vsude na netu ale kazdemu se libi neco jineho, rozdily v techto programech jsou mizive. Detekce je nekde lepsi jinde horsi, vzdycky je lepsi si precist co to naslo neto bezhlave mazat, nekdy to oznaci i veci ktere jsou OK. Jinak opravdu asi nejlepsim zdrojem informaci ohledne bezpecnosti je vise uvedeny link.

Kód: Vybrat vše

www.viry.cz/forum
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Antivirus + firewall [kompletni zabezpeceni]

Příspěvek od myom »

Krezz: polovinu veci, co jsi tu vypsal, bych si nenainstaloval (uz) ani zadarmo.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Krezz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. zář 2009
Bydliště: Rýmařov

Re: Antivirus + firewall [kompletni zabezpeceni]

Příspěvek od Krezz »

myom píše:Krezz: polovinu veci, co jsi tu vypsal, bych si nenainstaloval (uz) ani zadarmo.
Co se tyka tech AS, tak to je jen vycet. Ne doporuceni a co se tyka toho co sem doporucil jako FW a AV tak je to muj osobni nazor, každy to muze videt jinak.

BTW: misto nesmyslneho postu si mohl taky něco doporučit, třeba by to bylo lepší než to co jsem napsal já, nejsem všeznalec a rád se poučím.
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Antivirus + firewall [kompletni zabezpeceni]

Příspěvek od myom »

ja jsem uz preresel na kompletni free - comodo fw+ avira av, coz jsou zaroven jedny z nejlepsich produktu v kategoriich a nema moc smysl se poohlizet asi po necem jinem. nekomu nesedne EN prostredi aviry, ale zase nastavovani tam neni temer zadne, coz pro BFU je k nezaplaceni (i pro jeho bezpecnost).
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
systemjack
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2004
Bydliště: Ostrava

Re: Antivirus + firewall [kompletni zabezpeceni]

Příspěvek od systemjack »

Pro zabezpečení PC existuje řada programů, ale je taky nutné používat i rozum. Ten kdo si crackuje programy se vystavuje problému je v tom hodně sraček.
Spousta dobrých programů je free.
Já osobně jedu na Outpost free+Avast home,Iobit security360(doporučuji zapnout pasivní ochranu a ochranu IE a Firefoxu),spybot už je přežitek, Ad aware.Ale je mnoho programů je třeba vyzkoušet a uvidíš co ti sedne.
Virus? Už ani nevím co to je.
Ryck
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. zář 2008

Re: Antivirus + firewall [kompletni zabezpeceni]

Příspěvek od Ryck »

Jen bych se jeste zeptal: jak poznam, ktere dva antiviraky se navzajem povrazdi a ktere budou fungovat v symbioze (omlouvam se za i/y v tomto slove, ale opravdu zde netusim)?

//take bych velice ocenil "vycet" nejlepsich antivirovych programu - vzhledem k cene, ktera je uvedena pri vami zvolene nejlepsi kombinaci, ktera neni zas tak horibilni. A rad bych vyjadreni vice uzivatelu ke kompletnimu nejlepsimu zabezpeceni osobniho pocitace (vsechny typy viru, -ware nesmyslu a hackerskym utokum)
George S. Patton: Nechť má Bůh slitování s mými nepřáteli, neboť já je mít nebudu. Žádnej bastard ještě nevyhrál válku tím, že by zemřel pro svojí zemi. Vyhrál ji tak, že donutil jinýho pitomce, aby on zemřel pro tu svou.Veďte mě, následujte mě, nebo mi jděte z cesty.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Antivirus + firewall [kompletni zabezpeceni]

Příspěvek od zombux »

jakékoli dva antiviráky se vždycky mezi sebou "povraždí", takže používej zásadně pouze jeden.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Ryck
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. zář 2008

Re: Antivirus + firewall [kompletni zabezpeceni]

Příspěvek od Ryck »

systemjack píše:Outpost free+Avast home,Iobit security360
myom píše:fw+ avira av
Krezz píše:Outpost Firewall Pro 2009 + Eset NOD32
Takze je to pokazde Firewall + antivirak? btw Antivirus neobsahuje jak bylo psano anti spyware? Totiz, az doted jsem povazoval Antivirus za neco komplexniho, nyni jsem si temer jist, ze jsem se mylil. Jak to tedy je, existuji Firewally, Antivirusy, Antispyware a?
George S. Patton: Nechť má Bůh slitování s mými nepřáteli, neboť já je mít nebudu. Žádnej bastard ještě nevyhrál válku tím, že by zemřel pro svojí zemi. Vyhrál ji tak, že donutil jinýho pitomce, aby on zemřel pro tu svou.Veďte mě, následujte mě, nebo mi jděte z cesty.
Krezz
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. zář 2009
Bydliště: Rýmařov

Re: Antivirus + firewall [kompletni zabezpeceni]

Příspěvek od Krezz »

zombux píše:jakékoli dva antiviráky se vždycky mezi sebou "povraždí", takže používej zásadně pouze jeden.
O tomto se hodne diskutovalo na jednom zahranicnim foru a jen bych dodal ze pokud pouzijes AV pouze jako scanner a rezident vypnes nebo pokud je to mozne vypnes cely AV tak potom je to jedno.

To jen tak na okraj, na druhou stranu o tomhle vubec neuvazuj, dva AV jsou zbytecnost. Vseho moc skodi to si pamatuj :)

Antivir
Antispyware
Antirootkit
Internet security - vse v jednom.
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Antivirus + firewall [kompletni zabezpeceni]

Příspěvek od myom »

Ryck: kdyz si hlidas odchozi komunikaci, tak muzes mit spywareu tri prdele. navic mit v pc dalsi heuristiku je taky prasarna.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Ryck
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. zář 2008

Re: Antivirus + firewall [kompletni zabezpeceni]

Příspěvek od Ryck »

Heu... Heu.. Heu-co? :oops:
George S. Patton: Nechť má Bůh slitování s mými nepřáteli, neboť já je mít nebudu. Žádnej bastard ještě nevyhrál válku tím, že by zemřel pro svojí zemi. Vyhrál ji tak, že donutil jinýho pitomce, aby on zemřel pro tu svou.Veďte mě, následujte mě, nebo mi jděte z cesty.
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Re: Antivirus + firewall [kompletni zabezpeceni]

Příspěvek od myom »

http://www1.osu.cz/home/matejka/soft/data/heurtst.htm

u spyware je to v podstate to same.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“