Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je čt 24. září 2020, 13:40

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 4 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: Šifrování TrueCryptem
PříspěvekZaslal v: po 10. květen 2010, 08:21 
Nováček
Nováček

Snad to sem patří, když se jedná o bezpečnost.

Vysvětlení:
Mám dva disky, systémový je šifrován komplet. Na druhém, nesystémovém datovém mám vytvořený kontejner. Při přihlášení se mi samozřejmě otevře systémový disk. Pokud chci pracovat i s druhým diskem, musím kontejner samostatně "namountovat" a přidělit mu pismeno. Potud je všechno v pořádku a funguje.

Dotaz:
Lze někde TrueCrypt nastavit tak, že by po přihlášení k systému se přihlásil i nesystémový disk, automaticky by se zadalo heslo pro kontejner a nějaké volné písmeno? Rozčiluje mě zadávat heslo dvakrát. Pokud budu mít čtyři kontejnery, budu muset dávat heslo čtyřikrát. To mi připadá moc nešikovné. Předpokládám, že autoři TrueCryptu jsou šikovnější a na tohle mysleli. Četl jsem, že by to snad mohlo fungovat přes nabídku "Save Favorit", ale nevím jak, a jestli to vůbec možné je. Pokud to jde, prosím o srozumitelný popis.
Děkuji

Předmět: Re: Šifrování TrueCryptem
PříspěvekZaslal v: ne 16. květen 2010, 22:08 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

autori na to nemysleli, vzdyt by v tom pripade mel k datum na hdd pristup kdokoli kdo by mel fyzickej pristup k pc... :roll:

PříspěvekZaslal v: po 17. květen 2010, 05:55 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Jednoduše do nabídky po startu si uložíš dávkový soubor s mapováním druhého kontejneru. Syntaxe příkazové řádky viz http://www.truecrypt.org/docs/?s=command-line-usage
Pokud je šifrován systémový oddíl kde bude uložen i tento script, nevidím v bezpečnosti žádný problém.

PříspěvekZaslal v: po 17. květen 2010, 10:35 
Nováček
Nováček

Flegy napsal:
autori na to nemysleli, vzdyt by v tom pripade mel k datum na hdd pristup kdokoli kdo by mel fyzickej pristup k pc... :roll:

No, kdokoliv ne, jen ten, komu dám heslo k přístupu na systémový disk a v tom případě potom souhlasím s jeho přístupem ke kontejnerům (pokud bych je měl nastaveny na automatické odheslování). Záleží ale pouze na mě, které kontejnery chci nechat automaticky odheslovat. Mě tam právě chybí ta možnost rozhodování a výběru. Při delších heslech a např. čtyřech kontejnerech je to psaní jak u blbejch. Pak se třeba kousne PC, musím restartovat a všechno znovu. No hrůza. :(

Aigor napsal:
Jednoduše do nabídky po startu si uložíš dávkový soubor s mapováním druhého kontejneru. Syntaxe příkazové řádky viz http://www.truecrypt.org/docs/?s=command-line-usage
Pokud je šifrován systémový oddíl kde bude uložen i tento script, nevidím v bezpečnosti žádný problém.

Bezva nápad, vyzkouším ten baťák. Jsem starej, na DOSu jsem začínal a úplně jsem na něj zapomněl. :)

Odpovědět na téma  [ 4 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 1 anonymní