PCTuning
http://pctforum.tyden.cz/

Da se Win Rar hacknout?
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=54&t=173887
Stránka 1 z 1

Autor:  bartando [ pá 19. srpen 2011, 21:54 ]
Předmět:  Da se Win Rar hacknout?

ahoj mam dotaz jestli by se Win Rar kdyby se fakt nejaky hacker snazil , jestli by se dal hacknout , myslim tim to ze si tam udelam nejakej silene dlouhej kod z pismen a cisel o hodnote 120 znaku napr, dokazal by to nekdo hacknout mine nez za 3 mesice?
kdyby jo existuje program ktery nejak zakoduje soubory?

Autor:  jan.svoboda [ pá 19. srpen 2011, 22:01 ]
Předmět:  Re: Da se Win Rar hacknout?

Ahoj, bohužel jsem moc nepochopil dotaz. Co chceš na WinRar hacknout? Pokud Ti jde o jeho plnou verzi zdarma, jedná se o crack.

Autor:  veteran13 [ pá 19. srpen 2011, 22:06 ]
Předmět:  Re: Da se Win Rar hacknout?

on asi mysli zaheslovaný soubor z winraru... hacknout jde všechno, ale trvat to může i desetiletí

Autor:  bartando [ pá 19. srpen 2011, 22:13 ]
Předmět:  Re: Da se Win Rar hacknout?

no o to mi prave jde aby proste nikdo nemohl prijit na to co v tom raru je ... jen ja na jinem pc.. byt by to mel bejt kod o delce 1 000 znaku , jak dlouho by mu to asi trvalo? nejakymu cechovy treba

Autor:  jan.svoboda [ pá 19. srpen 2011, 22:14 ]
Předmět:  Re: Da se Win Rar hacknout?

Tak asi tak, hacknout jde vše... To s tím šíleně dlouhým kódem už nechápu vůbec, ale neva. Buď lze použít programy pro lámání přes wordlist, kde když budeš mít štěstí a slovo ve wordlistu bude, je to práce na méně, než měsíce až roky. Nějaký software také podporuje lámání pomocí GPU. A bruteforce metodou počítej s měsíci a desítky let, dle délky a síly hesla.


//Když zvolíš dostatečně silné a dlouhé heslo, které nebude možno najít ve wordlistu, je nereálné to prolomit.

Autor:  bartando [ pá 19. srpen 2011, 22:35 ]
Předmět:  Re: Da se Win Rar hacknout?

dekuju to sem potreboval ted si najdu jen nejaky generator kodu ;) este jeden dotaz neni nejaky program jako torrrent ale opacneho zpusobu? ze se bude odesilat neco na Serverovy PC a kdyz se ten pc vypne jeden nebo druhej tak zase zacnou od mista kde skoncili?

Autor:  petr_ [ pá 19. srpen 2011, 23:03 ]
Předmět:  Re: Da se Win Rar hacknout?

Na zabezpečení dat je lepší truecrypt než winrar. Navíc se připojený hlásí jak disk, odpojený jen jako soubor náhodných dat, šifrovat lze celé disky. A je free.

Autor:  jan.svoboda [ pá 19. srpen 2011, 23:41 ]
Předmět:  Re: Da se Win Rar hacknout?

Nemáš za co :) Stačí víc než 12, ideálně 16 znaků pro heslo, kombinaci malých a velkých písmen, čísel a ideálně i speciálích znaků. Jinak samotný algoritmus WinRaru pro zabezpečení souborů je také téměř nereálné prolomit, ač vše teoreticky jde. Určotě to ale nebude nikdo dělat kvůli Tobě třeba ;)

Šifrování pomocí např. TrueCryptu (sám jej používám na notebooku s šifrováním celého pevného disku a flashce) je dobré jak na co. Pokud jde o několik souborů, je asi nejjednodužším zabezpečením heslovaný archiv WinRar. Jinak pro větší množství souborů, celý diskový oddíl, flashku, celý pevný disk apod. mohu Truecrypt jedině doporučit - kvalitní zabezpečení, dostatek šifrovacích algoritmů (např. AES - pro domácí použití dostačující a systémové zdroje téměř nezatěžuje), relativně jednoduché nastavení, pro běžné uživatele dostupná i čeština...

Stránka 1 z 1 Čas je uváděn v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/