vir svchost.com

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
Honzucha
Nováček
Nováček
Registrován: 17. kvě 2011

vir svchost.com

Příspěvek od Honzucha »

Ahoj mám v PC vir svchost.com a nejde ničím odstranit, tak bych potřeboval nějakou radu a pomoc. Objevil jsem ho programem Security Task Manager a programem Autoruns a tváří se to jako skrytý proces takže v normálním Správci úloh (procesů) není vidět. Každý den mi to zablokuje některé programy (např, total commander, mozilla a p.) takže je musím znovu přeinstalovávat. Už jsem udělal několikrát přeinstalaci windows (XP a 7) a ještě v ten den se to tam za chvíli objeví a dělá to neplechu ikdyž jsem měl vypnutý internet. Antiviry ho sice najdou a jakoby smažou ale po restartu PC se to tam zas objeví, takže je to bezúčelné. Vyzkoušel jsem tyto: Norton Internet Security, Superantispyware, Malwarebytes' Anti-Malware, Spy Sweeper
Tady je screen http://www.edisk.cz/stahni/36612/Bez_na ... .86KB.html
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: vir svchost.com

Příspěvek od Alfajk »

CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Honzucha
Nováček
Nováček
Registrován: 17. kvě 2011

Re: vir svchost.com

Příspěvek od Honzucha »

Tak už jsem na to přišel konečně sám. Na druhém HDD jsem měl spoustu různých programů a když jsem měl čerstvý windows tak jsem si z toho HDD nějaké prográmky narychlo nainstaloval. Tím pádem došlo k tajné infiltraci viru svchost.com do složky Windows a do registru, aniž bych si toho všiml. Nějak mě napadlo smazat všechny ty programy a od té toby mám klid.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: vir svchost.com

Příspěvek od Alfajk »

pokud je system jednou napadanej,tim ze smazes nosice viru nic nevyresis...
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Honzucha
Nováček
Nováček
Registrován: 17. kvě 2011

Re: vir svchost.com

Příspěvek od Honzucha »

Já vím. Smazal jsem ty programy a reinstalnul jsem windows, takže je to čisté a antiviry mi už nic nenalézají.
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“