Problém s cmdhost.exe

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
FilipíNo
Nováček
Nováček
Registrován: 20. led 2012

Problém s cmdhost.exe

Příspěvek od FilipíNo »

Ahoj, přiznám se, že téměř vůbec nevím o co jde, ale zkusím vám to nějak jednoduše popsat.
Vzhledem k tomu, že jsem chytil vir (byl v podobě nějakých stránek s reklamou, když jsem zapnul Firefox) a ESET ho vůbec nebyl schopen detekovat, stáhl jsem na to program Advanced-SystemCare 6.0. Nainstaloval jsem ho, spustil, nastavil jsem si co bylo třeba a pc vyčistil. Po tomhle jsem pc restartoval a vše běželo dobře. Ke konci dne, když jsem pc vypínal, jsem ho ještě jednou tímto programem vyčistil a vypnul.
Dnes jsem pc zapnul a všiml jsem si, že je nějak zpomalenej, tak jsem se podíval čím to je a zjistil, že procesor je využíván programem cmdhost.exe z 50% kde je navíc v popisu: Critical system services.(obrázek - http://2i.cz/5bc76b4192 )
Jediný co proti tomu můžu udělat je to prostě vypnout, ale při každým spuštění se to objeví znova a někdy i s nějakou hláškou, která pro změnu využívá 100% výkonu procesoru (obrázek - http://2i.cz/2i/i/50b65c3d/cc23f6d89465 ... 27f4.f.png ) Vím, že to asi není úplně závažnej problém, ale něco mi říká, že se to celý může rychle podělat.
Kdyby někdo věděl, budu rád za každou pomoc …I kdybych se jenom dozvěděl, co to je cmdhost. :-) (omlouvám jestli jsem to napsal do špatný rubriky, ale myslím, že tohle s tím souvisí asi nejvíc)
Naposledy upravil(a) FilipíNo dne stř 28. lis 2012, 21:48, celkem upraveno 1 x.
hitro
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2012

Re: Problém s cmdhost.exe

Příspěvek od hitro »

Mám stejnej problém...
Taky nevim co s tim až dneska to začlo :/
FilipíNo
Nováček
Nováček
Registrován: 20. led 2012

Re: Problém s cmdhost.exe

Příspěvek od FilipíNo »

Našel jsem k tomu akorát tohle http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=1892690
Zkusím to tím nechat projet a uvidím... Pokud to zkusíš taky, dej vědět, já se ještě určitě ozvu. :)
hitro
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2012

Re: Problém s cmdhost.exe

Příspěvek od hitro »

Já to zatim nechávám projet Esetem jestli něco nenajde.
Každopádně to v PC nechci a taky by mě zajímalo co to vůbec je zač.

Přijde mi to jako nějakej novej vir, protože na googlu nemůžu za boha o tom nic najít.
hitro
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2012

Re: Problém s cmdhost.exe

Příspěvek od hitro »

Tak jsem to zkusil tim Hijack This restartoval sem PC a zatím to vypadá že je to pryč :)
FilipíNo
Nováček
Nováček
Registrován: 20. led 2012

Re: Problém s cmdhost.exe

Příspěvek od FilipíNo »

Aha to je dobře :) já zatím čekám než dojede eset a malware fighter. Nechtělo se mi to tím hijackem opravovat, protože jsem nevěděl, který body mám zatrhnout. Ty jsi je zatrhl všechny a dal Fix checked?
hitro
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2012

Re: Problém s cmdhost.exe

Příspěvek od hitro »

Jo zatrhnul sem všechno :D
Zkusil sem ten PC restartovat jeste 2x a nic takže nejspíš: problem solved. :)
Ještě že si to našel :D
Dík
Kdyby něco tak sem ještě napíšu.
FilipíNo
Nováček
Nováček
Registrován: 20. led 2012

Re: Problém s cmdhost.exe

Příspěvek od FilipíNo »

Tak eset mi tam našel 4 hrozby, ale nebyl schopen je opravit. Malware Fighter nenašel nic, tzn. neosvěčil se, takže letí z compu pryč! :D Zato Hijack to výborně spravil! Díky, že jsi ho za mě vyzkoušel :)
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“