Správce úloh vypíná virus, prosím o pomoc NALÉHAVÉ!!

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
Panský
Nováček
Nováček
Registrován: 13. pro 2012

Správce úloh vypíná virus, prosím o pomoc NALÉHAVÉ!!

Příspěvek od Panský »

Dobrý den, mám celkem kuriozní problém s mým notebookem, z ničeho nic mi po naběhnutí systému (windows 7 64bit home) se mi začne totálně přehřívat procesor a chlazení jede na maximum. Spotřeba v normálním stavu se vždycky pohybovala +- kolem 30W nyní jede na 90W a to i v Eco režimu! Nejedná se o závadu HW, tím si jsem jistý, nejspíše to zařídil trojský kůň, jelikož jsem provedl test antivirem (AVG 2013 plná verze) a ten ho odhalil a smazal. Avšak problém stále přetrvává a to co je na tom nepochopitelné, tak v momentě kdy zapnu správce úloh se počítač začne chovat úplně normálně jako před tím, spotřeba +- 30W a chlazení vůbec neslyším a když ho vypnu, tak počítač zase jede na 90W. Absolutně nechápu co s tím mám dělat, jelikož jsem se s tím ještě nikdy nesetkal. Žádám Vás tedy o radu co s tím mám dělat, protože se celkem bojím, že se mi ten noťas brzo uvaří.

PS: prosím neplést si to s virem co vytíží procesor na 100% a nejde s ním nic dělat, vytížení procesoru je max 14% jedná se o čtyřjádrový procesor i7 a tento virus mi aktivoval turboboost, tudíž co se frekvence týče, tak jedu na nějakých 120%!

Všem velice děkuji za jakoukoli odpověď, která mi pomůže vyřešit tento problém.
Morpheusek
Černá karta
Černá karta
Registrován: 09. pro 2012

Re: Správce úloh vypíná virus, prosím o pomoc NALÉHAVÉ!!

Příspěvek od Morpheusek »

Reinstal.
Panský
Nováček
Nováček
Registrován: 13. pro 2012

Re: Správce úloh vypíná virus, prosím o pomoc NALÉHAVÉ!!

Příspěvek od Panský »

Reinstalu bych se opravdu rád vyhnul. Nechce se mi zálohovat 400Gb. Určitě to jde vyřešit i jinak. :)
Morpheusek
Černá karta
Černá karta
Registrován: 09. pro 2012

Re: Správce úloh vypíná virus, prosím o pomoc NALÉHAVÉ!!

Příspěvek od Morpheusek »

Určitě ano, ale pokud to není schopný vyřešit antivir, tak to půjde asi těžko. Záloha je v dnešní době jednoduchá, nejsme 20 let zpět ;)
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“