Vir v operační paměti Win32/sirefef prosím o radu

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
blystar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2013
Bydliště: Opava

Vir v operační paměti Win32/sirefef prosím o radu

Příspěvek od blystar »

Zdravím, mám v pc s win xp 32bit vir viz. předmět.

Používám originální licenci eset smart security, legální. Ten jej nedokáže odstranit. Zkoušel jsem nějaké nástroje od Microsoftu, rovněž jsem zkoušel použít utilitu od ESETU tuším "sirefef removal" .. bez úspěchu.

Dále jsem zkoušel projet PC esetem v nouzovém režimu. Také jsem zkoušel combofix v nouzovém režimu, ale nic z toho nezabírá. Infekce je zde pořád, Eset ji detekuje po zapnutí PC, ovšem neodstraní.

Nevíte prosím někdo, co by mi mohlo pomoci ?
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Vir v operační paměti Win32/sirefef prosím o radu

Příspěvek od pilarius »

Jelikož jsi už vyzkoušel všechno, co pro Win má fakt smysl (kromě odinstalování NODa a jeho nahrazení např. Avastem), řešením by mohlo být asi nějaké bootovatelné distro Linuxu a projet to antivirem z něj.
http://www.pcworld.com/article/2147063/ ... tress.html kapitola Scan for malware. F-Secure a Kaspersky na to mají např. i speciální bootovatelné ISO obrazy.
Jestli máš k dispozici PC s Windows 7/Windows 8, kde je jiné zabezpečení (za sebe doporučuji kombinaci Avast + Comodo - za X let, co to používám, mi snad nikdy nic neprolezlo), klidně bych zkusil ten disk připojit k němu a proskenovat ho tam.
Shrnutí: prostě nechceš, aby Windowsy, ve kterých je to zalezlé, nabootovaly.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
Don
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2005
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vir v operační paměti Win32/sirefef prosím o radu

Příspěvek od Don »

Jednoznacne muzu tez doporucit napr. http://support.kaspersky.com/4162 nabootovat z CD. Pripadne jestli znas nazev viru, da se i najit utilitka urcena pouze pro tento vir. Dalsi vec je, jestli mas vsechny SP a zaplaty.
CPU:i3-10105; MB:Gigabyte B560M D3H; RAM:HyperX 2x8GB DDR4; HDD: SSD Samsung Pro 1TB, WD 1TB Greenline; PS:Corsair HX650W; Case:SilverStone GD09B Grandia; Monitor:Panasonic VX-P50VT50E; Mouse:Logitech MX Performance; Keyboard:Logitech Wireless Illuminated K800
Audio: Asus Xonar Essence ST, NAD C375BEE, VMA-II S
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“