MSScriptControl

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
Hynda
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2012
Bydliště: Olomouc

MSScriptControl

Příspěvek od Hynda »

Zdravím,

měl jsem nejspis nejake viry, tak jsem dal v avastu test po restartu a dal pak moznost vse smazat.
Po startu woken na me vybehla tato tabulka. Co to znamena? Da se to nejak odstranit?

díky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
i5 4690K, 2x8GB DDR3, SSD 250GB Samsung850 EVO M.2 + 1TB WD green 3.5", Seasonic G-550W, Asus Z97I-plus, GTX 1050ti, case silverstone Grandia GD-05b.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: MSScriptControl

Příspěvek od zombux »

ručně smazat ten odkazovaný soubor, rozhodně tam nemá co dělat.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: MSScriptControl

Příspěvek od Alfajk »

nejjednodusi je vyhodit celej wscript.exe a uz se zadnym podobnym virem nenakazis, protoze ho nebude pres co spustit :)
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: MSScriptControl

Příspěvek od zombux »

Alfajk píše:nejjednodusi je vyhodit celej wscript.exe a uz se zadnym podobnym virem nenakazis, protoze ho nebude pres co spustit :)
po čerstvé zkušenosti jsem taky pro disable WSH (např. pomocí NoScript http://www.symantec.com/avcenter/noscript.exe) - je to fakt jen způsob jak si do systému natáhnout syfla.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“