Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Pro přihlášení použijte protokol HTTPS, dosavadní HTTP již nemusí dobře fungovat, viz ZDE.

Právě je út 23. říjen 2018, 10:12

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina (letní čas)

Odpovědět na téma  [ 3 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: útok na emeilovou stráncku seznam.cz
PříspěvekZaslal v: čt 14. květen 2015, 11:22 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

AHoj všem,

dneska ráno jsem otevřel IE prohlížeč vlez na seznam.cz, v tu ránu spadnul IE a po znovu nahození jsem se příhlásil na meil, k mému zděšení mi při vstupu do schránky bylo oznámeno, že seznam.cz zlepšuje zabezpečení díky jednorázovým heslům pro vstup na email a že je k tomu třeba aplikace pro mobil, která hesla bude generovat (dal mě to okno do schráky nepustilo), po tom co dokázal seznam zmrvit lide.cz,sbazar i nemovitosti jsem se už ani nedivil a nadatlil číslo mobilu, okamžitě mi přísla sms odkazující na stažení souboru do mobilu, co mě ale zarazilo byla adresa odkud se měla aplikace stahovat a tak jsem to začal řešit nejdřív přes net a pak jsem i zavolal na infolinku seznamu, cože to je za prasečinu ... jasný vir, nikdy bych neřek že se tam něco tak snadno nasere bude to fakt vypadat jako průvodce od seznamu a nebude to mít jedinou gramatickou chybu,, pro podprůměrně gramaticky nadaného čecha ( díky který bych na to přišel hned ), o co mi teďka jde .. smsky jsem smazal a počítač musim odvirovat (to je jasná) ale má m se obávat nějaký reálný hrozby? Nebylo už prozrazení čísla samo o sobě dost a hrozí tak vykradení účtu, kde mám několik stovek milionů (ironie)? Jde o vir Win32/PSW.Papras.CX Trojan ..

celý odstavec o tom:

•13.březen 2015 PÁTEK
Útočníci šíří falešnou aplikaci Seznam Emailu
"Poškozený se přihlásí do svého účtu prostřednictvím internetového bankovnictví a je podvrženou webovou stránkou vyzván k instalaci bezpečnostní aplikace do chytrého telefonu. Na mobilní telefon je doručena zpravidla SMS s výzvou ke stažení aplikace. Škodlivá aplikace přeposílá skrytě bankovní SMS s verifikačním kódem k platbě pachateli,“ popsal Seznamu situaci Stanislav Kovárník z Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. "Součástí útoku je aplikace určená pro mobilní telefony. Ta se maskuje jako aplikace pro dvoufaktorovou autentizaci ke službám Seznam.cz. Doporučujeme tento e-mail neotevírat a nic neinstalovat,“ popisoval loni virus Petr Šnajdr z Esetu s tím, že ho označili jako Win32/PSW.Papras.CX Trojan.

Díky za rady ..

Naposledy upravil *obelix* dne čt 14. květen 2015, 11:34, celkem upraveno 1x.

Předmět: Re: útok na emeilovou stráncku seznam.cz
PříspěvekZaslal v: čt 14. květen 2015, 11:29 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

prosím o editaci nadpisu jsem se nějak přepsal (hodně)

"útok na e-mailovou schránku seznam.cz"

Předmět: Re: útok na emeilovou stráncku seznam.cz
PříspěvekZaslal v: čt 14. květen 2015, 20:34 
Začátečník
Začátečník

pokud nenainstalovals tu aplikaci tak muzes bejt v klidu...

CPU: Intel core i5 4690k@4,6 GHz | GPU: GTX 970@1440MHz/8000MHz | MB: Asus Sabertooth Z97 MARK 2 | RAM: 2*8GB Kingston DDR3 | HDD: Samsung SSD 840 Evo 250GB | PSU: EVGA Gold 650W | OS: Win 7 Ultimate SP1 64-bit | Fire Strike: P10068

Odpovědět na téma  [ 3 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina (letní čas)

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 2 anonymních