Antiviry a Steam při stahování

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Antiviry a Steam při stahování

Příspěvek od Vlastik80 »

Zdravím,

možná to už bylo někde zmíněno, ale zeptám se- při stahování hry mi antivirus (aktuálně AVG) velmi zatěžuje cpu (90%) tím že kontroluje co Steam stahuje, lze to nějak potlačit? Zkusil jsem přidat výjimku aby kontroloval jen spustitelné + běžné archivy a nekontroloval bez přípon, ale nikam to nevede a navíc plaší že nefunguje správně (nelíbí se mu to).

Díky za nápady, měnil jsem Avast za AVG a vůbec jsem si v tomto nepomohl :mrgreen:
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Antiviry a Steam při stahování

Příspěvek od DOC_ZENITH »

No to jsi si spíš pohoršil, zkus Aviru.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Antiviry a Steam při stahování

Příspěvek od zombux »

Avira ještě pořád ve free verzi věčně zobrazuje okna s reklamou na placenou verzi? to je nepřijatelné.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: Antiviry a Steam při stahování

Příspěvek od Vlastik80 »

Takže upravuju příspěvek - Avira otravovala okénkem, sice občas, ale dělá to. Tak jsem nahodil BitDefender a uvidí se, snad to bude ok, dle testů je to ok antivirus.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Antiviry a Steam při stahování

Příspěvek od zombux »

já ho vyzkoušel před časem a taky mě něčím nasral, ale nevybavuju si čím... pořád zastávám názor, že pokud člověk není dobytek, antimalware od Microsoftu je OK a z hlediska zátěže systému je nesrovnatelně lepší než cokoliv jiného.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: Antiviry a Steam při stahování

Příspěvek od Vlastik80 »

Tak to jsem zvědav čím mě naštve, zatím snad jen tím že je v EN, ale to se nedá nic dělat.

PS: Tak konečně první antivirus co nezatěžuje CPU na >85% při stahování hry ve Steamu. :thumbsup: (jen cca 30%)
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“