Avast cleanup vypnutí zbytečných programů

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
Richo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2005

Avast cleanup vypnutí zbytečných programů

Příspěvek od Richo »

Zdravím,

nechal jsem si proskenovat PC Avastem a našel mi tam plno prý nepotřebných programů, které by po zaplacení vypnul. Kupovat si jej nemíním, ale je u toho cesta ke klíčům v registru. To se ten klíč jenom smaže, aby se program vypnul? nebo je to složitější? Není na to nějaký jiný free prográmek?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Avast cleanup vypnutí zbytečných programů

Příspěvek od zombux »

pokud si myslíš, že smazání několika záznamů v několikamegabytovém souboru (registr) čemukoliv pomůže, pak samozřejmě tyhle nesmyslné utility dál používej :) konkrétně tyhle klíče na screenshotu neříkají vůbec nic o tom, jestli to tam je potřeba, jestli to tam není potřeba nebo jestli je bezpečné to smazat. každopádně vůbec nevidím důvod, proč to "čistit".
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Richo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2005

Re: Avast cleanup vypnutí zbytečných programů

Příspěvek od Richo »

No já myslel, že se tím třeba vypnou nějaké nepotřebné služby nebo tak nějak. Každopádně pokud nebudu jistě vědět co to udělá, tak samozřejmě na ty registry nešáhnu. Mám PC se starou P4-kou a trochu se to seká, tak jsem myslel, že by to mohlo trošku pomoct. Jinak OS tam je Windows 7.
Díky.
rousini
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. kvě 2004
Bydliště: Tábor

Re: Avast cleanup vypnutí zbytečných programů

Příspěvek od rousini »

Na to si stáhni Revo uninstaller, je tam utilitka Čistič Zbytků a ta ti k tomu výpisu klíčů z registru přidává odkaz na konkrétní program, takže aspoň máš tucha jestli je to součást systému nebo pozůstatek.
Jestli se ti seká PC, tak odinstaluj moloch jménem Avast, který hlídá každý prd, ale jak by řekl Mell Gibson, neuhlídá ani kýbl teplejch chcánek.
Taky si zkontroluj, co všechno se ti spouští při startu PC, nepotřebné zakaž.
Když se zeptáš budeš vypadat jako blbec jen 5 minut, když se zeptáš na Google nikdo nepozná, že seš blbec
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Avast cleanup vypnutí zbytečných programů

Příspěvek od MV »

Jediné, co u takhle starého PC s Avastem pomůže, tak je odinstalace samotného avastu a nahrazení něčím méně nenažraným. V kompu u rodičů se potichounku aktualizoval avast na nějakou novou verzi a počítač se totálně zpomalila až k nepoužití (a to jim na běžnou práci dualcore a 2G paměti v pohodě stačilo a stačí i potom, co jsem ho dal do pryč).
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“