LanRan Ransomware

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
BlaineMonno
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. srp 2015

LanRan Ransomware

Příspěvek od BlaineMonno »

Ahoj,

mám obrovský problém. Stáhl jsem do PC nějakou sračku a prostě mi to zašifrovalo veškerá a data a klasicky chtějí po mě 0,5 bitcoinu, abych mi poslali decryptor. Prosím neznáte nějaký decryptor, ketrý by mi pomohl se toho zbavit. Na googlu nemůžu nic najít a co jsem našel nepomáhá. Koupil jsem SpyHunter 4, ale bez výsledku (ztráta peněz), možná to odstranilo vir z PC, ale data pořád nemám. Mám tam zálohy z práce a pod... A docela nutně bych je potřeboval. Máte někdo zkušenost s tím? Je reálné, že mi něco pošlou za zaplacení? Nebo se mám už rozloučit s veškerými daty?
borko
Nováček
Nováček
Registrován: 22. bře 2009
Bydliště: Boskovice

Re: LanRan Ransomware

Příspěvek od borko »

Zdravím, nevím jestli to pomůže, ale zkusil bych tohle:
http://www.virusresearch.org/remove-lan ... s/#recover
Pokud to nepomůže, tak jedině počkat na nejaký decrypter jako má Kaspersky
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: LanRan Ransomware

Příspěvek od crashPC »

A že je jich teď jak máku! :-)
Lidi kolem mě to schytali, a já jsem jeden z mála z okolí, kdo to ještě nedostal. Tak jsem zvědavý. Nicméně jsem si jistý, že o můj PC něco usiluje. Mám problémy s HTTP a jiné anomálie. No, záloha nejnutnějšího z PC už je zašifrovaná, a "na cloudu" uložená pod nesmyslnou příponou. Snad to bude v případě průšvihu stačit.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: LanRan Ransomware

Příspěvek od havli »

Pocitam, ze disky z linuxoveho stroje nasdilene do win pres Sambu jako read-only jsou v bezpeci, ze?
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: LanRan Ransomware

Příspěvek od zombux »

jo, ty by měly bejt v cajku :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: LanRan Ransomware

Příspěvek od Blue Storm »

Jen bych přidal k ransomware jednu zkušenost, co vím od známého z jejich firmy. Dostalo se jim to (nevím konkrétně, který) do firemní sítě, jenže bohužel stihlo zašifrovat i hromadu věcí, co byly na centrálním serveru. To problém až tak nebyl, protože to jednoduše mohli obnovit ze zálohy, jenže jim chyběl poměrně důležitý aktuální den (na detaily, jak to u nich funguje, se mě neptejte). Prý teda zkusili zaplatit tu částku, co to po nich chtělo a opravdu jim to ty data odšifrovalo a od té doby mají klid. Jestli jim tam zůstal nějaký schovaný bordel, který se při nejbližší příležitost aktivuje, těžko říct. Tím ale určitě nechci říct, že to odblokují pokaždé, co zaplatíte.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“