PCTuning
http://pctforum.tyden.cz/

ESET Internet Security a kontrola externího disku
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=54&t=274673
Stránka 1 z 1

Autor:  Nagant [ út 30. duben 2019, 13:18 ]
Předmět:  ESET Internet Security a kontrola externího disku

Jak, prosím, v ESET Internet Security vypnout kontrolu externího disku (přípojený přes firewire 1394B řadič s XIO2213) při každém probuzení PC? V ESETu jsem zakázal pro rezidentní ochranu u disků vše co šlo, a stále se kontrola spouští.

Možná to souvisí s tím, že jsem jednou při (jednom z prvních) objevení Windows informačního okna při načtení disku zadal něco ve stylu provést kontrolu pokaždé. Je možné, že by to teď bylo někde v nastavení samotného OS MS Windows 10? Kde a jak to zrušit?

Autor:  Alfajk [ st 1. květen 2019, 14:50 ]
Předmět:  Re: ESET Internet Security a kontrola externího disku

myslim, ze jsou 2 moznosti - vypnout kontrolu externich medii a nebo natvrdo pridat do vyjimek cely "pismeno" disku (snad se nemeni)

a to jak pri prvnim pripojeni odkliknuls asi nebyl test antiviru ale spise integrity dat, to me u disku vzdycky vyskakuje i kdyz jsou zcela jiste v poradku

Autor:  Nagant [ st 1. květen 2019, 16:56 ]
Předmět:  Re: ESET Internet Security a kontrola externího disku

Díky. Pokud jsem dělal pokusy o nastavení z prostředí ESET, bylo jedinou možností opravdu vyřadit disk I: z kontrol v Detekčním jádru.

Nakonec jsem přišel na to, že když v ESET prostředí dám Standardní, nastaví se mi default nastavení, znovu se mi objeví to prvotní okno přístupu na zařízení. Tam si dám to "Vždy použít vybranou možnost" a kliknu na Nekontrolovat. Pak se to uloží a při probuzení už disk nekontroluje, ačkoli je v ESET nastavení Rezidentní ochrana souborového systému zaškrtnuto vše co jde.

Edit: S pomocí toho úvodního okna jsem to konečně našel též v nastaveních v Rozšířeném nastavení - Detekce škodlivého kódu / Výměnná média / Akce po vložení výměnného média - Nekontrolovat.
Nevím, jak to, že mi to tak dlouho unikalo.
Jsem skoro přesvědčený, že tam těch voleb i v Rozšířeném režimu bylo podstatně míň.

Stránka 1 z 1 Čas je uváděn v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/