Intel Antitheft a jak jej obejít

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
balor2
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2008
Bydliště: Praha

Intel Antitheft a jak jej obejít

Příspěvek od balor2 »

Zdravím,

dočetl jsem se o nějaké vychytávce od Intelu - Antitheft - má se jednat o nějakou ochranu notebooku po krádeži - resp když notebooku ukradnete, má být na základní desce čip, který to kontroluje a přihlašuje se na web nebo co. Zároveň taky umí ten notebook kompletně zamknout a nejde to obejít ani výměnu HDD - resp je to HW záležitost.

Proč to ale píšu - ne neukradl jsem notebook a nechci jej odemknout :-D
Zajímá mne to z toho důvodu, že Intel se prostřednictvím Datartu chvástá, že to prý nejde a kdo to dokáže tak si může ten ultrabook zdarma odnést domů jako svůj - a to už za tu zkoušku stojí ne ?

Kód: Vybrat vše

http://www.datart.cz/ultrabooky/antitheft.html


No ono teoreticky by se dalo těch notebooků odnést i víc, kdyby se na to nějak přišlo, mají jich na prodejnách asi 5 :-D

Zjistil jsem, že ten čip má vlastní bios, který je nadřazený tomu počítačovému, což mi nepřijde moc logické, nicméně zatím jediné východisko mi z toho leze jako flashnutí vlastního upraveného biosu, který ten čip vyřadí. Něco jako když flashujete bios do karet, když chcete vyřadit čip co kontroluje to a to atd. Otázka zní, jak to udělat když tam pro to není rozhraní, a jak by to tam vůbec šlo spustit ?

Jestli máte někdo nějaké nápady sem s nima, minimálně je to dobrá věc k diskuzi - vždycky se totiž našel někdo co udělal co nejde (prý) :-D
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Intel Antitheft a jak jej obejít

Příspěvek od Alfajk »

tak blby,aby dali flashnutelnej bios,urcite nebudou,SW to vyradit z provozu pujde jen castecne(bloknuti pristupu na net v routeru/firewallu),ale potom se notebook urcite lockne

jedina sance bude hardwareovy odstraneni cipu a nahrazeni jinou,podobne fungujici soucastkou(jako bejval cip v PS one)
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
tmaven
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. kvě 2007
Bydliště: Havířov/Ostrava/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Intel Antitheft a jak jej obejít

Příspěvek od tmaven »

podle me to pujde opravdu jen hw modifikaci. nejaky pekny bypass.
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING ~ AMD Ryzen 7 5800X3D ~ GeForce RTX™ 3070 Ti GAMING OC 8G ~ G.SKill Trident Z RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL17 ~ Corsair SF750W ~ Samsung 980 PRO 1TB ~ Cooler Master MasterBox NR200P ~ Scythe Fuma 2 ~ Dell S2721DGF + BenQ XL2411Z + Samsung 2233RZ ~ www.flyingbbq.cz - Blog o BBQ!
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“