winamp přestal přehrávat mp3 a online radia

Veškerý software týkající se zvuku, videa, fotografie, počítačové grafiky a podobné.
Odpovědět
phileas
Nováček
Nováček
Registrován: 20. pro 2008

winamp přestal přehrávat mp3 a online radia

Příspěvek od phileas »

Prosím o pomoc, jsem už zoufalý. Winamp mi přestal přehrávat jak mp3 z pc tak internetové radia. Mp3 mám naasociované. Když přidám mp3 skladbu do listu a označím a kliknu na play tak ji nepřehraje, neudělá nic. To samé u internetového radia. Několikrát jsem zkoušel winamp přeinstalovat, teď mám nejnovější verzi 5.65. OS mám Win7.

Jen pro zajímavost, mp3 mi teď nepřehraje ani windows media player (nikdy dříve jsem v něm nic přehrát ani nezkoušel), ale ten jinak vůbec nepoužívám a je mi to fuk.

Zajímavé je, že od stejné doby přestal jet zvuk v media player classicovi, ale tam když jsem v možnosti-přehrávání-výstup-directshowaudio přepnul ze "systémový" na "reproduktory/sluchátka" tak zvuk už zase normálně jel.

A poslední věc, které jsem si všiml : když vlezu do start-ovládací panely-zvuk tak na mě nejdřív vyskočí hláška :

problém se zvukovými rozšířeními, systém windows zjistil že zvukové rozšíření pro reproduktory/sluchátka (IDT high definition audio CODEC) způsobuje problémy, chcete zakázat rozšíření ovladačů pro tato zařízení?

na tuto hlášku nemám odvahu odpovědět kladně, prostě tomu nerozumím
primax
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. lis 2011

Re: winamp přestal přehrávat mp3 a online radia

Příspěvek od primax »

a neupravoval jsi registry ve windows? Zvuk lze slyšet v přehravači VLC?
HP ProBook 455 G6
phileas
Nováček
Nováček
Registrován: 20. pro 2008

Re: winamp přestal přehrávat mp3 a online radia

Příspěvek od phileas »

S registrama ve windows jsem nic nedělal (ani bych to neuměl). V nedávné době se stahovaly automatické aktualizace systému, ale nemůžu dokázat přímou souvislost s tímto problémem, možné to však je - začalo to blbnout v podobných dnech kolem té aktualizace.

Teď jsem si stáhl přehrávač VLC. Zvukový soubor přehrává, ale není nic slyšet (pro srovnání : winamp soubor ani nechce začít přehrávat). Video soubor přehrává - jede obraz ale místo zvuku je taky ticho . Zkoušel jsem všechny možnosti v nástroje-nastavení-zvuk-výstupní modul, ale VLC je stále němý.

Takže jediný přehrávač, kde jede zvuk, je zatím jen media player classic a to až po úpravě uvedené v mém prvním příspěvku. Jede tam zvuk u filmů i u zvukových souborů. Tento přehrávač ale není pro mp3 zrovna vhodný. Chtěl bych rozjet především ten winamp.

Pomozte mi prosím někdo.
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: winamp přestal přehrávat mp3 a online radia

Příspěvek od iOioo »

nemáš nastavené vo windowse default zariadenie na prehrávanie nejaké zlé ? btw. prečo používaš winamp ? skús aimp :)
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
primax
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. lis 2011

Re: winamp přestal přehrávat mp3 a online radia

Příspěvek od primax »

Zkus si zazálohovat data a pak dej novou instalaci windows.
Typoval bych to na vir v pc.
HP ProBook 455 G6
phileas
Nováček
Nováček
Registrován: 20. pro 2008

Re: winamp přestal přehrávat mp3 a online radia

Příspěvek od phileas »

No takže po skvělých radách vás všech jsem se dlouho do noci nimral v nastavení výstupních pluginů winampu, zkoušel jsem systematicky přepínat všecko možné, hlavně tak aby výstup šel do "reproduktory/sluchátka" a tu postupně začal jít zvuk ve winampu ve všech situacích (mp3, internetové radia). Takže jsem si vlastně poradil sám. VLC ani Windows media player pořád zvuk postrádá, ale to je mi jedno, chtěl jsem jen ten winamp. Závěrečná rada pro ty, kterým nejede zvuk v přehrávači, ale přitom v pc jo : zkontrolujte si výstupní nastavení zvuku v přehrávači !!!

Servus lidi
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: winamp přestal přehrávat mp3 a online radia

Příspěvek od iOioo »

keby si si radšej skontroloval výstupné nastavenie zvuku vo windows ...
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
phileas
Nováček
Nováček
Registrován: 20. pro 2008

Re: winamp přestal přehrávat mp3 a online radia

Příspěvek od phileas »

Poraďte mi ale, kde bych si měl ve windows co zkontrolovat s výstupem zvuku? Ve start-ovládací panely-zvuk ? Tam nevím, co bych změnil, všude mi to tam píše, že zařízení pracuje správně. Akorát je tu ta hláška, o které jsem psal v prvním příspěvku, ale nikdo jste mi neporadili, co s ní mám dělat a proč tam ta hláška je.
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: winamp přestal přehrávat mp3 a online radia

Příspěvek od iOioo »

daj screenshot z prehrávacích zariadení, alebo tam vyber to cez ktoré ti to prehráva zvuk vo winampe a daj ho ako predvolené
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
phileas
Nováček
Nováček
Registrován: 20. pro 2008

Re: winamp přestal přehrávat mp3 a online radia

Příspěvek od phileas »

Ve winampu jsem ten zvuk rozjel nakonec tak, že jsem přepnul na jiný winampovský výstupní plugin. V tom pluginu mám možnost vybrat ze dvou předvolených přehrávacích zařízení : buď microsoft sound mapper nebo reproduktory/sluchátka. Zvuk jede při obou. Nechápu, jak mohlo samo od sebe dojít k přepnutí na jiný plugin, do noťasu mi nikdo neleze.

Ve windows-start-ovládací panely-zvuk mám v záložce přehrávání nastaveno jako výchozí zařízení reproduktory/sluchátka, jiné tu ani na výběr není a nikdy nebylo. Píše to tu, že zařízení funguje správně. Mně se to teď zdá všechno logicky v pořádku a v pořádku teď taky vše pracuje. Jen nechápu proč to tu háže tu hlášku ?
Odpovědět

Zpět na „Audio, video a grafika“