Program len na ripovanie DVD do MKV ?

Veškerý software týkající se zvuku, videa, fotografie, počítačové grafiky a podobné.
Odpovědět
IvanB
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. srp 2012

Program len na ripovanie DVD do MKV ?

Příspěvek od IvanB »

Ahojte, potrebujem radu.

Celý víkend som kopíroval dosť veľa DVD do prenosného HDD. Asi 60 % prekóduje moja televízia Samsung v pohode, ostatné napíše nepodporavný formát.

Ripoval som cez starý dobrý DVD shrink a dačo cez dvd decripter.
Keď som zapol prenosný disk do netbooku cez VLC player mi prehralo úplne všetko cez HDMI kábel do Samsung TV! ! !

Skúsil som updatnuť firmware TV Samsung, no nepomohlo.

Rozhodol som sa teda, že keď sú DVD ok, tak ich prerobím na MKV - čka.

Našiel som tento soft DVD fab DVD Ripper. Link: http://www.dvdfab.com/dvd-ripper.htm
Má už v sebe funkcionalitu na odstránie ochrany DVD diskov a je pomerne lacný so zľavou 25 % je to cca 41,48 EURA.

Skúsil som aj neplatený program : handbrake, no ten mi absolútne nedal dve zvukové stopy do mkv filmu a tiež ani titulky. Ja chcem do filmu vždy anglicku a českú verziu a české titulky.

Trialka DVDfabu funguje skvele, TV film prehrá a sú tam aj dve zvukové stopy a tiež je možné vyvolať aj titulky. Soft je fakt perfektný. Trialka však vľavo hore necháva nápis DVD fab.

Otázka.: je to dobrý soft, mám ho kúpiť ?
Prípadne mi poradte iný software. Rád si dám poradiť.

DVD Converter za 21 EUR
Lacnejší , link : http://www.alza.sk/dvd-converter-d435211.htm#popis

Našiel som dačo na strih, no neviem, či to má v sebe funkcionalitu na odstránenie ochrany všetkých dvd...toto asi nepotrebujem...no neviem.... tento : Pinnacle Studio za 45 Eur
Link : http://www.alza.sk/pinnacle-studio-17-ml-d511103.htm

Rozum mi hovorí, potrebujem odstrániť ochranu DVD a prerobiť len DVD na MKV a asi dať na istotu a brať DVD fab.
i5-3570K@4,4 GHz@1,285 V, Asus P8Z77-V , NOCTUA NH-U12P SE2, SAPPHIRE R9 270X VAPOR-X OC BOOST 2 GB, SSD 2,5" 120GB Adata , BD-COMBO LG CH10LS, Kingston 8GB Kit (2x4GB) DDR3 1600MHz, Fractal Design Define R4 Black Pearl, 3 extra ventilátory NOCTUA NF-P12-1300, Enermax NAXN 82 + 650W Bronze, 23"LCD iiyama X2377HDS, myš Logitech G400, podložka SteelSeries QcK, Genuine Windows 7 64 bit Home premium
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: Program len na ripovanie DVD do MKV ?

Příspěvek od iOioo »

Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
honza_d
Nováček
Nováček
Registrován: 23. zář 2013

Re: Program len na ripovanie DVD do MKV ?

Příspěvek od honza_d »

Vážení přátelé,
řeším podobný problém jako zakladatel tohoto vlákna. Soft Make MKV je dobrý v tom co potřebuji. Tedy dostat do jednoho souboru např. dvě jazykové mutace plus dvoje titulky. Problém je v tom, že neudělá kompresi. Program zachová původní velikost DVD. Hledám nějaký soft, který by uměl vložit do souboru několik jazyků + titulky a dokázal by to smrksnout třeba na 1/3 nebo 1/2 původní velikosti. Tak jako spousta dalších lidí, se snažím "zlikvidovat" všechna DVD a v mkv to hodit do NASu.

Díky za reakci
PredatorV
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 25. srp 2009
Kontaktovat uživatele:

Re: Program len na ripovanie DVD do MKV ?

Příspěvek od PredatorV »

Zadarmo a na MKV nejlepší je MeGUI.
Navíc můžete udělat úpravy, kvalitní ořezy, remastering, oživení barev apod.
Videa z DVDFabu apod. např. ani nesmí na většinu trackkerů :) Prostě nejsou dost kvalitní.
Nevýhodou je trošku delší enkódování. To lze ale urychlit "rychlou" analýzou nebo výrazně zkrátit změnou na kvalitativní enkódování (Const.Quantizer). Oboje představuje jen neznatelnou ztrátu kvality, kterou oko nemá šanci poznat.
Návod krok za krokem najdete v mém podpisu (kromě dvou zmíněných zrychlení, ty jsou v přípravě, ale nic, co by jste nepochopili).
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Program len na ripovanie DVD do MKV ?

Příspěvek od mlrs »

sice stara diskuze, ale kdyby nekdo cetl -> handbrake mi udelal presne to, co jsem potreboval :)
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Odpovědět

Zpět na „Audio, video a grafika“