Nastavení barev

Veškerý software týkající se zvuku, videa, fotografie, počítačové grafiky a podobné.
Odpovědět
Benda0
Nováček
Nováček
Registrován: 18. zář 2011

Nastavení barev

Příspěvek od Benda0 »

Ahoj, vlastním tiskárnu EPSON L386. Bohužel mám problém s tiskem barev - nejsou správně nastavené a tak se stává, že na monitoru jsou barvy jiné, než na papíře - vím, že fakticky to bude vždy jiné, ale chci se alespoň trošku přiblížit realitě, tisknu především barevné dokumenty a lze užít i to, co se vytiskne, ale jsem perfekcionista a chtěl bych to mít, tak realné, jak je to jen možné.

Např. tmavě červená je spíše tmavě hnědá, tmavě fialová skoro vůbec nejde poznat.. - dalo se částečně upravit a nyní to již poznat jde, ale na oplátku modrá je více světlejší atp., vím, že kdybych si s tím trošku vyhrál, tak nakonec najdu nějaký ten kompromis nicméně tolik papíru na to padne... , ale neexistuje nějaký šikovný program, který by mě trochu navedl nebo tak něco nebo nevíte na co bych se měl především zaměřit? Kontrast, jas, sytost... Canonka to měla vcelku dobře nastavené a tiskla ty barvy bych řekl nejlépe. Díky za případné rady. :)
borko
Nováček
Nováček
Registrován: 22. bře 2009
Bydliště: Boskovice

Re: Nastavení barev

Příspěvek od borko »

Ahoj, odpověděl sis sám, musíš si pohrát s nastavením barev, sytosti, kontrastu a jasu...a to jak na tiskárně, tak na monitoru.
Pak v programu, ze kterého tiskneš nastav RGB barvy (citace ze stránek Epson: "In general inkjet printers are RGB devices; even if they use cyan, magenta, yellow and black ink for printing. Therefore it is correct to send an image file that is in a RGB colour space to your Epson inkjet printer driver. The printer driver will follow your driver settings to convert the image data from RGB to CMYK values and will calculate how much ink, of the available inks, is needed to reproduce any CMYK value.")
Nebo si můžeš nechat kalibrovat tiskárnu a monitor, ale to je jiná pohádka...
Odpovědět

Zpět na „Audio, video a grafika“