Dvě videa vedle sebe

Veškerý software týkající se zvuku, videa, fotografie, počítačové grafiky a podobné.
Odpovědět
pankys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. pro 2014
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Dvě videa vedle sebe

Příspěvek od pankys »

Zdravím.

Potřebuji spojit dvě videa v jeden obraz, aby běžela současně. Použil jsem Avisynth a skript (níže), ale WMP mi hlásí chybu, kterou se mi nedaří odstranit. Nemáte tip, jak tuto úpravu snadno udělat? Případně co s uvedenou chybou?

Skript:

video1=AVISource("C:\11290004.AVI")
video2=AVISource("C:\MOV_0004.AVI")
StackHorizontal(video1,video2)


Chyba:

AVISource: couldn't locate a decompressor for fourccmjpg
"Děláme software dostupný..."
Jozef62
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 25. lis 2017

Re: Dvě videa vedle sebe

Příspěvek od Jozef62 »

Potrebuješ videoeditor, ktorý podporuje min. dve stopy s funkciou prekryvnej stopy /Overlay/, respektíve obraz v obraze /PIP/. Skúsil by som stiahnuť nejaký trial /Magix, Vegas, Power Director/, ak teda myslíš niečo podobné :
https://www.zonerama.com/jozko1/Photo/4743566/163537576
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Dvě videa vedle sebe

Příspěvek od zombux »

s dovolením exhumace threadu. mám dva různé transfery dvou VHS kazet se stejným obsahem, zabalené do mkv kontejneru. jeden transfer má docela kvalitní obraz a naprd zvuk, druhej zase mizernej obraz ale o něco lepší zvuk. chtěl bych to v mkvnixtoolu spojit, udělat z toho jeden soubor o dvou videostopách a dvou audiostopách.
háček je v tom, že každý transfer dělal někdo jiný a digitální soubory sice mají stejný obsah, ale jsou vůči sobě navzájem trochu časově posunuté, takže v mkvnixtoolu nejsem schopen nastavit delay.
někdo nějaký tip, jak to co nejsnáz vyřešit? existuje nějaký automatizovaný nástroj, nebo aspoň něco, co mi zobrazí obě videa vedle sebe a budu z toho schopen nějak aspoň zhruba odhadnout časový rozdíl?
ještě mě napadlo vyextrahovat audio a porovnat si ho v Audacity, to ještě vyzkouším.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Dvě videa vedle sebe

Příspěvek od werygood »

A když to spojíš a pak ve VLC budeš posunovat zvukovou stopu dopředu/dozadu, to by se nedalo?
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Dvě videa vedle sebe

Příspěvek od zombux »

ne, rozsynchronizovanej čas stop je přece k prdu. já to chci mít všechno správně, tak jak mi moje interní OCD velí :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Dvě videa vedle sebe

Příspěvek od werygood »

Jistě, ale ve VLC můžeš aspoň odhadnout posun zvuk-video a v rámci 50ms kroků si to doladit (a zjistit čas) - je to trochu ghetto řešení, ale když bys nic jiného nenašel...
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Dvě videa vedle sebe

Příspěvek od zombux »

mno... vyexportoval jsem si audio a v Audacity zjistil, že jeden transfer je posunutej o 24 sekund, fajn. v mkvtoolnixu jsem tedy posunul video i audio stream toho druhého importovaného zdroje o 24000 milisekund. super, první půlku ze skoro dvouhodinového videa to bylo parádní, pak někde v půlce se "něco stalo" a totálně se to rozjelo. meh, asi se na to vybodnu :|
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Odpovědět

Zpět na „Audio, video a grafika“