User friendly program na střih videa

Veškerý software týkající se zvuku, videa, fotografie, počítačové grafiky a podobné.
Odpovědět
Tomik723
Nováček
Nováček
Registrován: 24. srp 2014

User friendly program na střih videa

Příspěvek od Tomik723 »

Sháním pro tátu nějaký začátečnický až středně pokročilý program na střih videa. Do dnes používal starši Pinacle, ale vždy si stěžoval na to, že je moc komplikovaný a je tam hromada vyfikundací, který nevyužije. Cenově do 3-4 tis. a nebo freeware. Předem díky za tipy.
vecino
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: User friendly program na střih videa

Příspěvek od vecino »

Zkus třeba https://www.blackmagicdesign.com/produc ... ciresolve/. Ve free verzi není tolik funkcí - používáš je to co potřebuješ.
i7-9700K @ 5GHz - Asus Z390-PRO GAMING - G.SKILL 32GB DDR4 3200MHz - NZXT Kraken X62 - Zotac GeForce RTX 3080 AMP Holo - WD Black SN750 500GB + 850 EVO 250GB + 860 EVO 1TB - Fractal Design Meshify S2 - EVGA SuperNOVA 750 G3 - MSI Optix MPG321QRF-QD 32"
.
Tomik723
Nováček
Nováček
Registrován: 24. srp 2014

Re: User friendly program na střih videa

Příspěvek od Tomik723 »

Supr, díky za tip. Budu přes vánoce tátovi přehrávat PC, tak mu to tam rovnou nahraju :-)
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: User friendly program na střih videa

Příspěvek od shorty25 »

imovie :)
Vždy prodávám i jinde.
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: User friendly program na střih videa

Příspěvek od mlrs »

Doma mame: Davinci Resolve, Shotcut a HitFilmExpress - zalezi na pozadavcich a co se bude nejvic libit :)
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Jozef62
Nikdy nic nevím
Nikdy nic nevím
Registrován: 25. lis 2017

Re: User friendly program na střih videa

Příspěvek od Jozef62 »

Power Director 17 je veľmi pekný editor videa, filozofiou ovládania a graf. prostredia pokryje potreby od úplného začiatočníka cez pokročilého až poloprofi. Základné prostredie je čisté a jednoduché, vnorené ponuky už uspokoja náročného strihača. Podporuje HW akceleráciu, takže export prevodu formátov je rýchly. Dá sa kúpiť v niekoľkých verziách a tento rok výrobca doplnil možnosť predplatného Power Director 365 s online manažérom aktualizácii a efektových balíkov. Moderný kodek H.265 spracováva na vstupe i výstupe v pohode.
https://www.cyberlink.com/products/powe ... en_EU.html
Xander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2003

Re: User friendly program na střih videa

Příspěvek od Xander »

Já začal na MovieMakeru, pak Filmora, chvíli Sony Vegas. Pak jsem zkoušel iMovie(apple to má fakt pěkně vyladěný) a FCP.
Ono je krásné jak se posuneš, když děláš v něčem základnějším, tak tě to začně štvát, protože jen ty profi programy jsou dělané intuitivně. Sony Vegas jsem nikdy nedal pořádnou šanci, ale věřím, že se v něm dělá relativně dobře.
Dnes AE a PP pouze :-) Do začátku bych tedy doporučil Filmoru.
Gigabyte Aorus Z390 PRO WiFi, i9 i9900k, Silentium Fera3, Crucial 16Gb 3200Mhz kit, NVMe EVO970 500Gb, Radeon X470 8Gb(Vega soon), Corsair RM650x, BenQ EX2780Q 27" qHD, shitty case(R6 Define soon), shitty kbd, awesome g400s.. MacOS Catalina /hackintosh
Yamwen31
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. pro 2016

Re: User friendly program na střih videa

Příspěvek od Yamwen31 »

Pokud free program, tak dřív jsem používal Davinci Resolve. Na střih byl v pohodě. Pak jelikož mám akční kameru x10, tak jsem testoval 4K video a to mi nějak nešlo. Pravděpodobně to bylo, ale starým PC, který už si s tím nevědělo rady. S novým PC jsem koupil Sony Vegas Pro 14 edit a s tím jsem naprosto spokojený. Doporučuji sledovat portál humblebundle, kde ho občas prodávají za 20€ což je hodně slušná cena a máš ho na furt.
vecino
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: User friendly program na střih videa

Příspěvek od vecino »

Já jsem přešel na placenou verzi Davinci Resolve Studio. Chtěl jsem exportovat do H.265 + využívat placené funkce. Vegas jsem také zkoušel, ale renderování videa přes CUDA / Nvidia kartu byla tragicky pomalé (grafika jela na cca 5 - 15%). V Davinci Resolve Studio grafika jede na cca 50% a export 2,7k videa do H.265 trvá například u 6 minutovýho videa cca necelé 2 minuty a to je super.

Pomalost Davinci Resolve ve 4K byla u tebe podle mě dána slabším PC - jak jsi sám psal.

Ale zase - musíš si vybrat sám co chceš a co ti bude vyhovovat. To za tebe nikdo nerozhodne. Taky je to o tom, jestli jsi ochoten zaplatit nebo chceš něco free.
i7-9700K @ 5GHz - Asus Z390-PRO GAMING - G.SKILL 32GB DDR4 3200MHz - NZXT Kraken X62 - Zotac GeForce RTX 3080 AMP Holo - WD Black SN750 500GB + 850 EVO 250GB + 860 EVO 1TB - Fractal Design Meshify S2 - EVGA SuperNOVA 750 G3 - MSI Optix MPG321QRF-QD 32"
.
Yamwen31
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. pro 2016

Re: User friendly program na střih videa

Příspěvek od Yamwen31 »

Jo určitě to bylo slabším PC. Jinak já rychlost renderu moc neřeším. Zase tak často to nedělám a když byl Sony Vegas za 20€, tak jsem prostě neodolal. Kolik stojí plná verze toho Davinci Resolve?
vecino
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: User friendly program na střih videa

Příspěvek od vecino »

Český distributor: http://syntex.cz/p/davinci-resolve-studio

Já jsem si koupil USB dongle za 100USD na ebay.
i7-9700K @ 5GHz - Asus Z390-PRO GAMING - G.SKILL 32GB DDR4 3200MHz - NZXT Kraken X62 - Zotac GeForce RTX 3080 AMP Holo - WD Black SN750 500GB + 850 EVO 250GB + 860 EVO 1TB - Fractal Design Meshify S2 - EVGA SuperNOVA 750 G3 - MSI Optix MPG321QRF-QD 32"
.
Yamwen31
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. pro 2016

Re: User friendly program na střih videa

Příspěvek od Yamwen31 »

No ceny to jsou slušný. To si asi moc amatér, který si sestříhá dvě videa do měsíce nekoupí.
Odpovědět

Zpět na „Audio, video a grafika“