Jak na ripování z DVD,aneb stejná velikost??!

Veškerý software týkající se zvuku, videa, fotografie, počítačové grafiky a podobné.
Odpovědět
JakSeMas
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 30. lis 2018

Jak na ripování z DVD,aneb stejná velikost??!

Příspěvek od JakSeMas »

Zdravím,potřeboval bych vědět,jak ripnoiut Video z 1. DVD nosiče do PC s velikostí nepřesahující 2GB?
Jelikož jsem si koupil Mission Impossible a potřebují udělat velikost pod 2GB do max. 2GB,protože mám toto ripnuté ve větší velikosti a to 2,3GB,jak udělat menší velikost na nosič do obyváku,jelikož DVD system dom.kina nespolkne větší velikost,je to starší model DAV-DZ10 kdy zase šířka a výška rámečku nesmí být větší jak 720x576. Toto už mám však pořešené,jen ta velkikost mě nejde na rozum,když u filmu Jeptiška je velikost nějakých 1,25GB a je to také DVD5.
Dělám to přes ADC soft. a dal jsem menší velikost,je to stejně moc velké na avi. film. :?: :-?
Děkuji.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Jak na ripování z DVD,aneb stejná velikost??!

Příspěvek od werygood »

Uff, ripovat DVD na .avi, to se dělalo před 15 lety :D Co vím, tak VidCoder třeba umí nastavit i velikost. Spíš moc nechápu, čeho se vlastně snažíš docílit.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Jak na ripování z DVD,aneb stejná velikost??!

Příspěvek od Shaquille »

velikost video souboru je dana datovym tokem (kvalitou jednotlivych snimku), rozliseni mas PAL 720x576. Film s malym datovym tokem bude mit mensi velikost nez stejny film s vyssim datovym tokem... Pak je jeste rozdil u zvuku. Stereo ma mensi velikost nez 5.1. Pokud je u filmu vice zvukovych stop (muze byt), pak muze byt rozdil ve velikostech zpusoben prave timto. Jeden film ma jen CZ, ale jiny muze mit x zvukovych stop.

DVD5 je rip max 4,7GB pro vypaleni na DVD 4,7GB
DVD9 je rip max 8,5GB pro vypaleni na DVD-DL 8,5GB

pak se delaly CD ripy
- vetsinou 1CD (cca 700MB s 2.0 zvukem)
- nebo 2CD cca 1,5GB vetsinou s 5.1 zvukem.

Ty potrebujes velikost max 2GB (kvuli FAT32 formatu)

Tedy bud musis nastavit datovy tok na takovou hodnotu, aby vysledna velikost byla do 2GB.
Snad to spocitam spravne, kdyz tak me opravte...
2048MB - > 2 097 152 KB
delka filmu 2h -> 120min - 7200s

2097152 / 7200 = 291,27KB/s = 2330Kbps - 128Kbps (zvukova stopa 2.0). Nastav obrazovy datovy tok max 2202Kbps (spis o neco mene) a zvukovou stopu stereo 128Kbps.
Bavim se o konstatnim datovem toku, pri variabilnim to bude samozrejme jinak.

Podivej se do nastaveni sveho SW, jestli je moznost zadat datovy tok videa, pripadne jde v nekterych zvolit vysledna velikost souboru... DVD jsem prevadel jak pise werygood pred xxx lety, jmena SW uz si nepamatuju, snad jen dvdfab...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
JakSeMas
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 30. lis 2018

Re: Jak na ripování z DVD,aneb stejná velikost??!

Příspěvek od JakSeMas »

Tak výpočet Video Bitrate nesmí být větší než 2000 a jde film pod 2GB.
Děkuji ještě vjednou,vaše postřehy a výpočty nejsou k zahození,ba naopak a zvuk mám 5.1,to jsem vám chtěl říct,jelikož jsem se o kvalitě zvuku nezmínil.
JakSeMas
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 30. lis 2018

Re: Jak na ripování z DVD,aneb stejná velikost??!

Příspěvek od JakSeMas »

Werygood no,dělalo se to před 15 lety a dělá se to dodnes,kdo potřebuje,upratuje si:-)
Dzin
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2004
Bydliště: Zeměpisná šířka 48.76° Délka 14.03°
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na ripování z DVD,aneb stejná velikost??!

Příspěvek od Dzin »

To umí každý soft na úpravu videa. Pochopitelně už to bude na degradaci kvality, ale je to snadné. Stačí si projít tuto sekci. DVD shrink byl můj oblíbeny...
Asus X555L Přes SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Obrázek ...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
JakSeMas
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 30. lis 2018

Re: Jak na ripování z DVD,aneb stejná velikost??!

Příspěvek od JakSeMas »

No nejsem si zcela jistý tou degradací,jelikož video jde upravit i tak,aby se zachoval původní obraz a na zvuku se to nepromítne,jewlikož záleží,jaký zvuk chceš,je-li k dispozici 5.1,můžeš mít 5.1 bez otálení a výhrad a žádná ztrátovost neexistuje,to,že něco nejde,prostě neexistuje :-)
JakSeMas
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 30. lis 2018

Re: Jak na ripování z DVD,aneb stejná velikost??!

Příspěvek od JakSeMas »

No,jestli myslíš můj případ ohledně bitrate,tak ano,vůči velikostí to je ztráta,jelikož bez ztrátovosti je to 2,3GB a když dám nižší bitrate u videa,je i menší velikost a samozřejmě i ztráta kvality,o zvuku zde už tím pádem nemůže být řeč,protože do toho jsem nezasahoval a velikost je teď 1,8GB.
Ssnake
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. led 2005
Bydliště: chotebuz

Re: Jak na ripování z DVD,aneb stejná velikost??!

Příspěvek od Ssnake »

rychlejsi nez ripovat to sam je stahnout si uz hotove, vetsinou neni problem najit film v 10ti ruznych variantach
FD500, ST45SF, Z97i, i7-4980HQ CB20:1718,CB24:254 NH-U9B, 2x8, 1060, 5100MAX
x850xtPE, x1950xtx, hd2900gt, hd3870, hd4890 - - 6800ultra, 7900gtx, 8800gtx, 9800gtx+, gtx285
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Jak na ripování z DVD,aneb stejná velikost??!

Příspěvek od zombux »

Ssnake píše:rychlejsi nez ripovat to sam je stahnout si uz hotove, vetsinou neni problem najit film v 10ti ruznych variantach
samozřejmě, jenže to je na úrovni roku 2019 (nebo i 2009, vyjde to nastejno). ale teď se tu vyrojila hromada lidí, kteří žijou v roce 2002 a očekávají řešení na úrovni toho roku :) ICQ, DVD atd :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Odpovědět

Zpět na „Audio, video a grafika“