Handbrake nepřevede film

Veškerý software týkající se zvuku, videa, fotografie, počítačové grafiky a podobné.
Odpovědět
Abby
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2018

Handbrake nepřevede film

Příspěvek od Abby »

Ahojky, už opravdu spoustu let používám program Handbrake na převod videí do pro mě nejlepšího formátu MP4, kodek h265. Jenže u nové verze 1.2.0, kde je doplněná podpora pro kódování přes Nvidia a AMD grafiky mi převod nefunguje, resp. nefunguje u 4k videí (mám teď na zpracování dvě a ani jedno nejde). Vypadá to tak, že ve stavovém řádku je napsáno "Time Remaining: -01:01:01" a ubíhá čas co to běží. PC zdaleka není vytížené na 100%, ale kurzor myší se nepohybuje plynule a celkově je to vytížené víc než když v předchozí verzi převod normálně probíhal. Nechala jsem to pracovat přes noc a ráno to bylo ve stejném stavu, když jsem převod ukončila tak byl vytvořený výsledný soubor o velikosti asi 20 MB a v něm nebyl obraz, jen zvuk. Zkusila jsem jak normální převod přes CPU tak i přes Nvidii a chová se to stejně, ve starší verzi 1.1.2 jde převod normálně, 4k film trvá cca 12-14 hodin přes CPU.
PC je Intel Core i5 7600k 4500 MHz, 32 GB DDR4 2666 MHz, Nvidia GTX 1050 Ti + Intel HD 630 (jede mi přes ni druhý monitor), pro systém NVMe SSD Adata Gammix S11, pro hry 2x SATA SSD v RAID0 a HDD WD Black 500 GB pro ostatní data. OS je Windows 10 Enterprise LTSB 1607 a používám AMD Radeon RAMDISK. Verzi 1.1.2 mám jako portable, proto jsem zjistila, že v ní to funguje, 1.2.0 se mi normálně aktualizovala, je nainstalovaná a 4k videa prostě nezpracuje. Ovšem fullHD nebo menší rozlišení zpracuje normálně přes CPU, Intel GPU i Nvidia GPU. Je to problém přímo Handbrake a mám počkat na novou verzi nebo je problém někde u mě? Děkuji.
Odpovědět

Zpět na „Audio, video a grafika“